Vaiko atsiradimas yra labai atsakingas įvykis. Todėl labai svarbu planuoti šį svarbų žingsnį gyvenime ir pasirūpinti kontracepcija, jeigu kol kas planuose nėra numatyti vaikai.

 

kontracepcija

Perėjimas į suaugusiųjų gyvenimą daugeliui dailiosios lyties atstovių atneša daug svarbių pokyčių. Visi pereinamojo laikotarpio sunkumai lieka praeityje – dabar labiausiai rūpi nauji pasiekimai, tikslai, galimybės, horizontai. Tačiau, prasidėjus reprodukciniam amžiui, jaunoms moterims tenka dar daugiau atsakomybės dėl savo ateities, sveikatos ir būsimos motinystės. Todėl kontracepcijos klausimai tampa itin aktualūs.

 

Vaiko atsiradimas yra tikriausiai svarbiausias įvykis gyvenime. Todėl labai svarbu šiam žingsniui pasiruošti iš anksto ir pasirūpinti kontracepcija, jeigu vaikai planuose dar nėra numatyti. Pats patogiausias kontracepcijos metodas yra geriamos kontraceptinės tabletės: pakanka kasdien išgerti po vieną tabletę ir apsaugo nuo neplanuoto nėštumo yra beveik šimtaprocentinė.

 

Be to, kai moteris nusprendžia, kad jau laikas pastoti, per burną vartojamos kontraceptinės tabletės taip pat gali pagelbėti. Hormoninė kontracepcija neretai pagerina kiaušidžių funkciją ir suformuoja vadinamąjį „folikulinį rezervą“. Kitaip tariant, organizmas išsaugo sveikas kiaušialąstes tol, kol yra vartojamos kontraceptinės tabletės. Dėl šios priežasties kontraceptinių tablečių dažnai išrašoma, gydant nevaisingumą: po kontraceptinių tablečių pavartojimo, pailsėjusi reprodukcinė sistema su naujomis jėgomis kimba į darbą ir taip padidina galimybes susilaukti sveiko naujagimio.

 

Skirtingai nuo daugelio kitų kontracepcijos metodų, kontraceptinės tabletės ne tik patikimai apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir turi papildomų privalumų sveikatai. Pavyzdžiui, estrogeno ir progesterono tabletės, kurių sudėtyje yra 30 μg etinilestradiolio ir 2 mg chlormadinono acetato turi ryškų antiandrogeninį poveikį, todėl labai pagerėja odos būklė ir jos gali būti vartojamos, gydant seborėjinį dermatitą, aknę ir kitas odos problemas. Taip pat tokios sudėties kontraceptinės tabletės pagerina plaukų būklę.

 

Drospirenono turinčios kontraceptinės tabletės apsaugo nuo kai kurių galimų kitų kontraceptinių tablečių šalutinių poveikių, ypač dėl svorio didėjimo ir pieno liaukų uždegimo. Be to, jeigu prieš tai vartotos kontraceptinės priemonės lėmė svorio padidėjimą, tai kontraceptinės tabletės su drospirenonu gali padėti išspręsti šią problemą ir normalizuoti hormonų veiklą.

 

Be to, reprodukciniame amžiuje moterys neretai susiduria su priešmenstruacinio sindromo (PMS) problema. Skausmas apatinėje pilvo ir nugaros dalyje, nuovargis ir irzlumas, dažni nuotaikų pokyčiai verčia jaustis blogai. Šiuo atveju irgi gali padėti hormoninė kontracepcija. Tyrimai rodo, kad estrogeno ir progesterono tabletės su drospirenonu gali padėti palengvinti PMS simptomus, o ilgainiui net panaikinti visai. Verta atsiminti, kad naujos kartos kontraceptinėse tabletėse yra estrogenų, progesterono, drospirenono ir etinilestradiolio!

 

7 situacijos, kada reikėtų rinktis kontraceptines tabletes:

 
  • patikima apsauga nuo nepageidaujamo nėštumo;
  • geresnė reprodukcinės sistemos funkcija;
  • sveikesni oda;
  • gražūs plaukai;
  • geresnė hormonų veikla;
  • prevencija nuo svorio priaugimo;
  • lengvesnis PMS.

Tačiau, renkantis geriausią kontracepcijos metodą, reikėtų visada pasitarti su gydytoju. Tada kontracepcija tikrai nepakenks, o padės išlikti sveikoms, gražioms, planuoti savo gyvenimą lengvai ir gyventi komfortiškai!