Atsibodo laikytis madingų dietų, nes nė viena nėra tikrai veiksminga? Galbūt reikėtų tiesiog atidžiau paklausyti ką sako tie, kuriems pavyko sulieknėti iki norimo drabužių dydžio.

 

"dieta"

  • Sulieknėti tai ne tas pats, kas tiesiog turėti geležinę valią. Nepavykus numesti svorio daugelis kaltina valios trūkumą. Tačiau, anot tyrėjų, sėkmė priklauso ne tik nuo to. Tiesa ta, kad stipri valia padeda nenukrypti nuo tikslo, kai, regis, viskas krenta iš rankų. Pasikliaujant tik valia, gali būti sunkiau siekti ilgalaikių tikslų. Pavyzdžiui, sąmoningai bandant negalvoti apie kažką, pavyzdžiui, apie šokoladinį pyragą su riešutais, pradedama kaip tik intensyviau apie jį galvoti. Pailsėjęs, atsipalaidavęs ir besimėgaujantis gyvenimu žmogus lengviau atsikrato nepageidaujamų minčių bei emocijų. Atsisakyti pagundų kur kas sunkiau, jaučiant įtampą, susierzinimą, laiko stygių. Todėl ne geležinė valia yra svarbiausia metant svorį, o sąmoningumas valgant bei saiko jausmas.
 
  • Nusiteikti sėkmei. Yra du būdai, kaip tą padaryti. Pirmasis: atsikratyti viso maisto, kuris nepadeda lieknėti. Daug lengviau atsispirti pagundai, kai aplink nėra nesveikų užkandžių. Nelaikyti namuose jokių maisto produktų, kurių sudėtyje yra iš dalies sukietintų riebalų, vaisvandenių ir kitų gaiviųjų gėrimų su cukrumi arba aukštos fruktozės kukurūzo sirupo. Namie visada vertėtų turėti vandens buteliuką, kurį būtų galima pasiimti su savimi. Sunku prisiversti sportuoti? Daugeliui padeda sporto įrangos perkėlimas į matomą namų vietą.
 
  • Suburti bendraminčių grupę. Lieknėjant, ypač moterims, labai svarbu yra kitų žmonių palaikymas. Reikėtų rasti nors vieną žmogų, kuris tikėtų, kad pavyks pasiekti užsibrėžtų tikslų. Tokiam draugui galima paskambinti tada, kai norisi paprasčiausiai pasivaikščioti, paprašyti prižiūrėti vaikus, kol sportuojama arba tiesiog pasikalbėti apie sunkumus ir mažas pergales. Verta susibičiuliauti su žmogumi, kuris bent porą kartų per savaitę sportuoja. Dažnai manoma, kad draugai sporto salėje tik trukdo, tačiau iš tiesų jie padeda labiau atsipalaiduoti, pareigingiau laikytis treniruočių grafiko.
 
  • Užsibrėžti realų tikslą. Jei prieš tai ilgą laiką nebuvo sportuojama, staiga nereikėtų pradėti tą daryti kiekvieną dieną. Reikėtų pagalvoti apie savo gebėjimus, įpročius, sveikatą ir tada nusistatyti realius tikslus. Iš pradžių tie tikslai gali net būti juokingai lengvi. Pavyzdžiui, tikslai yra suvalgyti 5 daržovių porcijas per dieną, užkandžiauti tik kartą per dieną. Tikslus įgyvendinti pamažu, pradedant nuo dvigubai mažesnio kiekio: suvalgyti 2,5 daržovių porcijas per dieną, užkandžiauti tik du kartus per dieną ir panašiai. Ir tai per sunku? Tada dar labiau sumažinti tikslus, kol tai padaryti nebebus sudėtinga. Tai padės išsaugoti motyvaciją. Nusistatyti laiką, po kurio bus šiek tiek pasunkinama užduotis (pridėti dar vieną daržovių porciją, 10 minučių pailginti treniruotę), tol, kol bus galų gale bus pasiekti galutinis tikslas.
 
  • Sumažinti porcijas. Kas yra porcija? Daugelis žmonių yra įsitikinę, kad tai toks kiekis maisto, kuris telpa į lėkštę. Kuo didesnės porcijos, tuo daugiau kalorijų suvartojama. Jeigu suvartojama daugiau kalorijų negu išeikvojama, jos kaupiasi kūno riebaluose. Todėl porcijas reikėtų pasverti ir pamatuoti.
 
  • Įsivaizduoti save ateityje, kai pavyks numesti nereikalingus kilogramus. Įsivaizduoti, kaip bus atrodoma po šešių mėnesių, metų, kaip tada bus jaučiamasi, kaip ir su kuo bus leidžiamas laisvalaikis. Save apibūdinti kaip sveiką, stiprų, gražų ir geros fizinės formos, pavyzdžiui, „Aš esu sveikas ir stiprus“, „Jaučiuosi sotus, suvalgęs vieną šokolado plytelės kvadratuką“. Savęs ateityje įsivaizdavimas yra taip pat svarbu kaip sportas ir sveika mityba.
 
  • Pasiruošti tam, kad, norint pasiekti tikslą, reikės labai paplušėti. Jeigu pastaruosius keletą metų kasdien, grįžus iš darbo, įsipilama saldžios arbatos ir valgomi menkaverčiai pusfabrikačiai, greičiausiai taip pat bus daroma ne tik šiandien, bet ir rytoj bei poryt. Tai nereiškia, kad pasikeisti neįmanoma, tačiau tam reikia įdėti pastangų. Norint pakeisti įsisenėjusius įpročius, reikia keisti mąstymo būdą. Tai padaryti nėra lengva, nors įmanoma. Pavyzdžiui, ant šaldytuvo galima priklijuoti lapelį, primenantį, kad reikia valgyti vaisius ir daržoves, gerti daugiau vandens. Arba ant veidrodžio vonioje priklijuoti lapelius su įkvepiančiais žodžiais: „Nusišypsok“, „Labas, gražuole“, „Nepamiršk kvėpuoti!“. Išvydus tokį užrašą iš karto norėsis šypsotis. Kiekvieną kartą pažvelgus į savo kūno atspindį veidrodyje reikėtų nusišypsoti.