Intymūs santykiai gyvenime užima svarbią vietą. Jei nesiseka miegamajame, nusivylimas ir nepasitikėjimas apninka ir kitas sritis. Moterys linkusios nuvertinti save, o štai vyrai dažnai pervertina savo pasirodymą. Kokie kriterijai rodo, ar esame geri seksualiniai partneriai?

 

intymu

Gebėjimas bendrauti

 

Amerikoje žinoma santuokos ir šeimų terapeutė Marissa Nelson gerą komunikavimą išskiria kaip vieną pagrindinių seksualinio partnerio savybių. Visuose santykiuose yra jautrių temų, kuriomis sudėtinga kalbėti: buvę mylimieji, pirmas didelis kivirčas, kritika miegamajame. Kad ir kaip bauginamai skambėtų, atviras pokalbis apie tai, ką kiekvienas iš partnerių mėgsta ir kas visai nepatinka, – raktas į sėkmingus intymius santykius.

 

Svarbiausia – išsakyti, kaip partneriui padėti, kad pajustume malonumą. Tai svarbu ne tik dėl asmeninės naudos (kas nenori patirti euforijos?), bet ir dėl antrosios pusės savivertės. Kiekvienas nori užtikrintai šėlti miegamajame, o mylimajam suteiktas nežemiškas malonumas – akivaizdus to įrodymas. Taigi, svarbu kalbėtis apie savo norus, fantazijas, įsiklausyti į partnerio pageidavimus. Tai sukurs meilės ir pasitikėjimo kupiną erdvę abiem atsiskleisti. Išsiaiškinus, kas patinka antrajai pusei, pavyks ją geriau patenkinti.

 

Drąsa perimti vadovavimą

 

Anot seksologų, pasyvumas – prasto seksualinio partnerio savybė (jei tai neįeina į tam tikras intymaus žaidimo taisykles). Pasyvumas reiškia, kad visa atsakomybė už seksą perduodama antrajai pusei. Tad nepatyrus malonumo tarsi kalta ji. Geras meilužis pats atsakingas už savo malonumą. Be to, pasitikėjimas ir žinojimas, ko nori miegamajame, atrodo itin patraukliai.

 

Vadovauti lovoje galima keliais būdais. Poreikius naudinga išreikšti balsu – prašyti bučiuoti, laižyti ar krimstelėti tam tikrą kūno vietą; paraginti pakeisti pozą į labiau jaudinančią; paskatinti mylimąjį kalbėti tam tikrus žodžius; tiksliai pasakyti, kada sulėtinti ar paspartinti tempą. Jei ištarti žodžius stinga drąsos, pageidavimus galima išreikšti kūnu. Pavyzdžiui, ranka nukreipti partnerio galvą ar rankas link tos kūno vietos, kuriai trūksta glamonių. Judesiais nustatyti greitesnį ar lėtesnį tempą, reguliuoti sueities gilumą ir pan.

 

Geras sekso partneris pažįsta savo kūną, žino, kas jį jaudina ir padeda kitam tinkamai suteikti malonumą.

 

Susitelkimas

 

Dažnai įsivaizduojama, kad nepamirštamam seksui būtina tobula atmosfera, idealus kūnas, dailūs apatiniai ir kt. Net jei visa tai ir yra, suartėjimas gali tapti abipusiu nusivylimu. Neretai koją pakiša protas. Pačią netinkamiausią akimirką į galvą ima lįsti mintys, kurios akimirksniu pradangina aistrą. Anot sekso terapeutės dr. Rachel Needle, protas yra didžiausias lytinis organas – nesusitvarkant su mintimis, nieko gero miegamajame nelauk. Taigi, geras sekso partneris neleis jokioms mintims kliudyti patirti malonumą ir jį suteikti antrajai pusei.

 

Jei mylintis į galvą ima brautis įkyrios, su esama akimirka niekaip nesusijusios mintys (apie nenudirbtus darbus, įtrūkimą ant lubų, priaugtą kilogramą ar kt.), reikia stengtis sutelkti dėmesį į tai, kas vyksta čia ir dabar. Pažiūrėti į iš jaudulio paraudusius partnerio skruostus, išgirsti jo aimaną, stebėti ritmingai judančius kūnus. Svarbiausia – visa savo esybe grįžti į tą malonią akimirką, iš kurios protas bandė išvesti. Minčių suvaldymas gerina sekso kokybę, nes leidžia išlaisvinti jaudinančias fantazijas ir sustiprinti malonumą.

 

Išradingumas ir smalsumas

 

Monotonija gali užgesinti net didžiausią aistrą, todėl rutinai miegamajame tikrai ne vieta. Itin svarbios savybės – išradingumas, nebijojimas keistis, smalsumas naujovėms. Paįvairinti seksualinį gyvenimą palanku kaip niekada – internete neriboti klodai informacijos, o intymių prekių parduotuvėse įvairiausių sekso žaisliukų gausa. Tiesa, nereikėtų persistengti. Nebūtina per vieną naktį išbandyti visų „Kamasūtroje“ vaizduojamų pozų, o kaskart į miegamąjį ateiti persirengus vis kitu erotišku personažu. Svarbiausia – nebijoti išbandyti ką nors nauja ir taip retsykiais paįvairinti kasdienį, jaukų, malonų seksą. Beje, mylėjimasis neturi virsti nei sporto varžybomis, nei epizodu iš „50 pilkų atspalvių“. Tiesiog verta domėtis, išbandyti, mėgautis. Ieškoti naujų jautrių antrosios pusės vietų, liesti kitaip nei visada.

 

Mokėjimas įkaitinti

 

Sėkmingiems intymiems santykiams ypač svarbi preliudija. Glamonės iki sueities gali trukti nuo kelių minučių iki valandos ar net ilgiau. Tačiau net iki begalybės ištęstas atidumas gali nesuveikti. Išradingas sekso partneris žino, kad preliudija turi jaudinti, t. y. būti nauja, nepatirta, intriguojanti. Kai žmones ilgus metus gyvena kartu, preliudija gali tapti monotoniška – bučiuojamos tos pačios vietos, ta pačia eilės tvarka nurengiami drabužiai, glamonėjama nuo viršutinės kūno dalies apatinės link. Ilgainiui tai tampa taip įprasta, kad visai nejaudina.

 

Geras partneris žino preliudijos svarbą, tačiau taip pat supranta, kad ji negali būti vienoda ir ieško naujų būdų, kaip sujaudinti. Beje, preliudija nebūtinai tik bučiniai ir glamonės. Tai gali būti erotinė nuotrauka, intymi žinutė, viliojantis masažas, maudynės kartu. Pusiau juokais, pusiau rimtai moterys sako, kad niekas taip neįkaitina, kaip namų ruošos atliekantis ar valgį gaminantis vyras. Taigi, išbandyti tikrai yra ką.

 

Pasitikėjimas savimi

 

Žmonės, kurie pasitiki savimi, visuomet patrauklūs – su jais noriai bendrauja tiek tos pačios, tiek priešingos lyties atstovai. Pasitikėjimas savimi miegamajame būtinas. Verta prisiminti bet kurio filmo erotinę sceną. Sunku akis atplėšti tiek nuo vyro, tiek nuo moters, kurie trykšta pasitikėjimu savimi vos įžengę į miegamąjį ir viskas jame priklauso tik jiems. Pasitikėjimas lovoje nereiškia dominavimo ar žeminimo, tai tiesiog žinojimas, kad gali patenkinti partnerį, kad esi seksualus ir pasiruošęs gauti bei suteikti malonumą čia ir dabar. Tokia energija sužadina aistrą, seksui suteikia aštresnių pojūčių.

 

Tiesa, labai svarbu, kad pasitikėjimas savimi nebūtų pernelyg įžūlus, bauginantis, nes tai gali priversti nejaukiai pasijusti kuklesnį žmogų. Pasitikėjimo turi būti nei per daug, nei per mažai. Tiek, kad partneris pajustų, jog netrukus laukia ypatingos akimirkos.

 

Beje, per didelis pasitikėjimas savo jėgomis miegamajame gali būti žalingas dėl nenoro keistis ir mokytis. Pasitikėjimas turi būti grįstas žiniomis, fiziniu pasirengimu, atidumu partneriui, smalsumu naujovėms.

 

Nerūpestingumas

 

Sekso tikslas – suteikti malonumą, atpalaiduoti, suartinti. Tai neturi būti prievolė ar juo labiau kančia. Tinkamas sekso partneris niekada neleis antrajai pusei jausti, tarsi ji skolinga dar vieną naktį, nepriekaištaus dėl to, kad intymūs santykiai tapo retesni. Labai svarbu suvokti, kad bet kokios normos, taisyklės, grafikai mylėjimąsi paverčia tarsi darbu. Nepamiršus žaismingumo, meilės, rūpestingumo kasdienybėje, ir atsigulus į lovą norėsis tęsti malonius santykius.

 

Geras sekso partneris moka juokais nuleisti nesėkmes ar nemalonius incidentus lovoje (jei tai nėra medicininė problema). Mylintis gali pasigirsti nemalonių garsų, galima netyčia nukristi nuo lovos, sulaužyti kėdę, negebėti atlikti sudėtingesnės pozos, papešti plaukus ar kt. Svarbu iš to nepadaryti tragedijos, priešingai – kartu pasijuokti. Geras humoro jausmas, žaismingumas ir atsipalaidavimas garantuoja nepamirštamą seksą.

 

Diskretiškumas

 

Tai ypač svarbi gero intymaus partnerio savybė šiais laikais, kai susipažįstama pažinčių programėlėse, kai nuotraukos ar vaizdo įrašai gali visam laikui atsidurti interneto platybėse. Nevalia pasiekimų miegamajame pasakoti ir draugams ar kitiems pašaliniams žmonėms, ypač įvardijant žmogų, su kuriuo turėta santykių.

 

Patikimas sekso partneris smulkmenas apie audringas naktis pasiliks sau ir niekada neplatins intymių nuotraukų ar vaizdo įrašų.
 
Įdomu

 
  • Anot suaugusių amerikiečių (20–59 m.), moteris per gyvenimą turi vidutiniškai 5, o vyras – 9 sekso partnerius.
  • 75 % vyrų tvirtina, kad mylėdamiesi visada patiria orgazmą, bet tuo gali pasigirti vos 29 % moterų.
  • 12 % 15–44 m. dailiosios lyties atstovių prisipažįsta, kad jas traukia tiek vyrai, tiek moterys, o tarp vyrų tokių neapsisprendusių yra tik apie 5 %.
  • JAV nacionalinio miego fondo duomenimis, 10–12 % susituokusių amerikiečių miega atskirai nuo sutuoktinio.
  • Vaikinai lytinį gyvenimą pradeda maždaug 2 m. anksčiau negu merginos.
  • Per 30 min. aktyvaus sekso žmogus vidutiniškai sudegina apie 200 kcal.
  • Suaugęs vyras vidutiniškai galvoja apie seksą kas 7 sek.