Ruošiantis į kelionę su mažyliu būtina kelis kartus peržiūrėti supakuotus krepšius ir bagažinės turinį. Tai daryti pravartu tam, kad visai šeimai kelionė būtų įdomi, prasminga ir būtų apsieita be didelių pykčių. Iškyla klausimas – ko nevalia palikti namuose keliaujant su vaikais?

 

vaikai

Vaistai ir kitos pagalbinės priemonės

 

Bene svarbiausias dalykas, kurį netyčia galite palikti giliai namų spintelėse, yra medikamentai. Rengiantis į ilgą kelionę, nesvarbu, automobiliu ar lėktuvu, visada su savimi reikia turėti įvairiausių rūšių vaistų. Turėkite pasirinkimų nuo pykinimo, skrandžio, galvos skausmų ir net karščiavimo. Net jei visos kelionės metu be vaistų apsieisite, bent jau būsite užtikrinti ir saugūs, kad atsidūrus netikėtoje situacijoje būtumėte tinkamai pasiruošę. Taip pat su savimi atitinkamai turėkite ir kitų pagalbinių priemonių. Rankų dezinfekantas visada pravers po apsilankymų degalinėse, muziejuose ar kitose viešose vietose su mažyliu suskubus atgal į transporto priemonę. Keliaujantiems vasarą gamtoje būtina į kelioninį krepšį įsimesti purškalą nuo erkių ir uodų, kuris apsaugos ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.

 

Žaislai

 

Kokia gali būti rami kelionė su vaikais, jei jie neturi kuo užsiimti? Pasitarkite su savo atžalomis (geriausia, vakarą prieš kelionę), kokie žaislai ir veiklos juos labiausiai tenkintų. Persistengti nevertėtų, nes tikrai užteks minimalios įvairovės. Kartu pasiimkite vaiko mylimą pliušinį žaislą, lavinamąją knygutę ir nepamirškite pasinaudoti technologijų pagalba – su savimi turėkite planšetę su keliais žaidimais. Toks sprendimas išgelbės jau pavargusius mažamečius kelionės eigoje. Jei bijote, kad kiti žaislai liks užnugaryje, verčiau jais paskatinkite užsiimti pirmiausiai tam, kad netektų pyktis dėl noro prie planšetės praleisti visą kelionės laiką.

 

Užkandžiai

 

Ne visi vaikai kelionėse reiškia ypatingą norą valgyti, tačiau užkandžių su savimi turėti būtina. Pavargusiems mažyliams sveiki ir mylimi užkandžiai suteiks energijos. Puikūs pasirinkimai – obuoliai ir mažame indelyje supakuotas riešutų sviestas, kukurūzų trapučiai, riešutai ir džiovinti vaisiai. Atsigerti galite prigriebti tiek paprasto vandens buteliuke, tiek šiltos arbatos termose. Svarbiausia, skysčius laikyti sandariai. Privenkite pernelyg saldžių pasirinkimų, kurie tik sukurs netvarką ir sudirgins mažųjų valgytojų skrandžius.

 

Drabužiai ir avalynė

 

Kitas svarbus aspektas, kurį reikia gerai apsvarstyti – drabužiai ir avalynė vaikams. Pasidomėkite artimiausiais orais vietoje, į kurią keliaujate. Jei prognozuojamas lietus, būtinai turėkite lietpalčius ir guminius batus visai šeimai. Jau geriau investuoti į tokius garderobo pasirinkimus, nei vežtis kelis skėčius. Taip oro netikėtumai bus ne niūrios ir apsunkintos, bet veikiau žaismingos nuotaikos priežastis. Avalynė vaikams, kuri visada bus praktiška šiltais orais, yra lengvi sportbačiai arba paprastai užsegamos basutės. Pasivaikščiojimams pajūryje visada turėkite šlepetes. Šiltu oru rinkitės natūralius audinius – lininės suknelės ar medvilniniai marškinėliai puikiai tiks. Su tokiais pasirinkimais vaikams bus patogu ir nebaisu pernelyg suprakaituoti.