Vienas garsiausių Lietuvos modelių savo pavyzdžiu paneigia įsisenėjusią nuomonę, esą mados pasaulyje dirbančios merginos priverstos badauti, kad išlaikytų būtinas kūno linijas. Pasak jos, manekenių figūrai taikomi griežti reikalavimai dėl proporcijų 90-60-90 kartais tampa ne privalumu, o trūkumu.

 

TV3_MiSB_Karolina_Toleikyte_Vlada_Musvydaite

„Mano mitybos racionas – tikrai ne trys salotos lapai per dieną. Iš tikrųjų valgau viską ir daug, o gyventi negaliu be mėsos. Lėkštėje gali nebūti daržovių ar garnyro, bet mėsa – privaloma. Dažniausiai tik prieš mados savaitę, kaip rekomenduojama, valgau kiek saikingiau, kad truputį „pasausėčiau“. Tai trunka keliolika dienų“, – TV3 laidoje „Mitybos ir sporto balansas“ rytoj, šeštadienį, 10.00 val. atviraus aštuoniolikmetė K. Toleikytė.

 

Vis dėlto mergina pripažįsta, kad tokia „mėsėdiška“ mityba tinkama ne visiems. Už nepriekaištingą išvaizdą ji sako turinti dėkoti gamtai. Be to, norėdama gerai atrodyti, nemažai pastangų deda ir pati manekenė – dažnai lankosi sporto klube, nevengia skaičiuoti suvartojamas kalorijas.

 

„Socialiniuose tinkluose merginos manęs dažnai klausia, ką daryti, kad sulieknėtų. Mano pirmas patarimas: užsirašinėti, ką, kada ir kiek valgote. Dienos pabaigoje, tokį sąrašą perskaičius, galėsite įvertinti, ar valgėte ne per daug, galbūt vertėtų sumažinti porcijas ar daugiau judėti, – siūlo nuo trylikos metų modeliu dirbanti vilnietė. – Visi esame individualūs, mūsų kūno formos irgi skiriasi, bet tikrai žinau ne vieną įkvepiantį pavyzdį, kaip paauglystėje buvusios „putlutės“ mergaičiukės gerokai sulieknėjo ir net tapo modeliais.“

 

Daug ir dažnai po pasaulį keliaujanti K. Toleikytė jau kurį laiką svajojo išmokti žaisti lauko tenisą. Sveikatingumo laidos vedėja Vlada Musvydaitė šį manekenės troškimą įgyvendino po sočių pietų pakviesdama į teniso kortus. Čia merginoms teko gerokai paprakaituoti žaidžiant poromis su profesionalais. Taigi pagrindinė laidos užduotis – ką suvalgai, tą reikia ir sudeginti – buvo įgyvendinta vos per valandą trukusį dvejetų mačą.

 

Nuolatinis laidos konsultantas Artūras Sujeta nekantravo pirmą kartą pamatyti profesionalaus modelio šaldytuvą, bet, savo nuostabai, ten aptiko ne tai, ko tikėjosi. Šeimininkės žavesys mitybos specialisto neužbūrė, tad jis pažėrė ir pagyrų, ir davė kelias pastabas. Viena jų – apie naudingesnę alternatyvą vyno taurei – paprastas vynuoges.

 

Po prabėgusių sočių Velykų kulinaras Alfas Ivanauskas šeštadienį ryte, 10.00 val., kvies žiūrovus pasimėgauti gaiviais ir itin nekaloringais vaisių bei daržovių suktinukais su jūros gėrybėmis. Tuo tarpu laidos vedėja Vl. Musvydaitė trumpam imsis trenerės vaidmens. Artėjant vasaros sezonui, buvusi lengvaatletė parengė trumpą, bet efektyvią treniruotę pilvo preso raumenims sustiprinti.

 

„Mitybos ir sporto balansas“ – šeštadieniais 10.00 val. per TV3!