Velykos – gražiausia pavasario šventė. Tad dauguma susimąsto, kaip per jas papuošti namus. Dekoratorė Gailė Venclovienė pataria, kaip stilingai papuošti būstą, suderinti spalvas ir detales.

 

velykos

Kaip šiais metais papuošti namus? 

 

Šiais metais itin populiarus natūralumas. Per Velykas namie norėtųsi daugiau žalumos, todėl siūloma juos puošti augalais, medžių šakelėmis, putpelių kiaušiniais. Dailiai atrodo natūraliomis spalvomis dažyti arba vienspalviai kiaušiniai, kuriuos galima išdėlioti ant stalo. Medžių šakelės šiltame kambaryje sukrauna pumpurus maždaug per tris savaites. Todėl jau dabar galima nusiskinti ir pamerkti vyšnių arba slyvų šakelių. Itin gražiais geltonais žiedais žydi forsitijų šakelės. Galima susidaiginti ir pipirnių. Jos gražiai atrodo, jas netgi galima valgyti. Be to, jos sudygsta per savaitę.

 

Kaip suderinti indų, staltiesių ir kitų dekoracijų spalvas? Kokius atspalvius geriausia rinktis per Velykas?

 

Nereikėtų rinktis labai ryškių spalvų. Lengviau suderinti blankesnius, pastelinius atspalvius. Patartina rinktis artimas kelių tonų spalvas. Jų turėtų būti dvi arba trys. Dekoruojant namus patariama kliautis taisykle „geriau mažiau negu per daug“. Velykoms labai tinka gelsvos, žalsvos, melsvos ir baltos spalvų deriniai.

 

Teko girdėti, kad madinga namus puošti velykinėmis puokštėmis arba vainikais. 

 

Taip namus galima papuošti labai gražiai. Užsienyje jau seniai populiaru būstus puošti floristinėmis dekoracijomis. Ši mada pamažu ateina ir pas mus.

 

Kokių dekoracijų derėtų atsisakyti? 

Vis dar populiarūs prekybos centruose parduodami plastikiniai, ryškių spalvų viščiukai, kiaušiniai ir pan. Derėtų rinktis natūralias medžiagas, gamtos spalvas ir vengti plastikinių daiktų.

 

***
 
Šiltymečio augalai 

 

Velykos – gamtos atgimimo šventė. Po šaltos žiemos pasiilgstama gaivių atspalvių ir augalų. Ypatingai šiai šventei tinka sodinamos gėlės. Tai – ilgalaikė puošmena, nes praėjus šventėms jų nereikės išmesti.

 

Irane hiacintai – atgimstančios gamtos simbolis, be kurio žmonės neapsieina nė per vieną pavasario šventę. Jie ne tik dailiai žydi, bet ir maloniai kvepia.

 

Kitos itin populiarios gėlės – žydrės. Jos patiks tiems, kuriems hiacintų kvapas pernelyg intensyvus.

 

Pasitelkus fantaziją nedidelius gėlių žiedelius galima pamerkti netgi į kiaušinių lukštus.

 

Narcizus nesunku suderinti su kitais augalais.

 

Namus galima papuošti ir prieskoniniais augalais, pasodintais į dailius vazonėlius. Be to, jais galima gardinti ir šventinius valgius.

 

Pavasariniai daigai

 

Velykų žolė užauga maždaug per 1–3 savaites, taigi ją reikėtų pasėti iš anksto. Tačiau jei nespėjote, jos galima įsigyti parduotuvėse. Kur kas greičiau, t. y. per 2–3 d., sudygsta pipirnės. Žalumynus daiginti galima ne tik įprastose lėkštelėse, bet ir originaliuose induose arba kiaušinių lukštuose.

 

Velykinės puokštės

 

Šiemet itin populiarios šakų kompozicijos. Jas galima kurti iš vazoninių augalų, nuskintų gėlių ir medžių šakelių. Šias kompozicijas galima papuošti mažomis girliandomis ir spalvingais tuščiaviduriais margučiais.

 

Pumpurus sukrovusius kačiukus galima pamerkti ir į tuščius kiaušinių lukštus. Norint, kad kiaušiniai nenuvirstų, juos reikėtų įstatyti į specialius stovelius.

 

Šventinis vainikas

 

Vis labiau populiarėja Velykų vainikai. Juos galima pasigaminti ir patiems. Vainiko pagrindas turėtų būti kietesnis, pavyzdžiui, iš medžių šakelių. Jį galima papuošti įvairiomis girliandomis, kaspinėliais, tuščiaviduriais margučiais ir t. t.

 

Originalus lizdas 

 

Originalus sprendimas – lizdas su margučiais. Jį galima pagaminti iš medžių šakelių, papuošti plunksnomis, samanomis ir įvairiais augalais.

 

Metas margučiams!

 

Kokios Velykos be margučių? Jais galima puošti ne tik stalą, bet ir visus namus. Margučių galima pridėti į dailią pintinę, paslėpti žalioje pievelėje, iš jų ir servetėlių sukurti kompoziciją.

 

Šiemet vėl tapo madingi natūralūs margučių atspalviai. Vertėtų prisiminti senuosius dažymo būdus, pavyzdžiui, naudojant svogūnų lukštus arba jų nuovirą.

 

Šventinį stalą galima papuošti putpelių kiaušiniais. Jie yra mažesni, tačiau natūraliai išmarginti įvairiais raštais. Tad jų nebūtina dažyti.

 

Galima sukurti nuostabią kompoziciją iš putpelių kiaušinių, samanų ir įvairių augalų.  Tokiais krepšeliais galima papuošti net tik stalą, bet ir visus namus.

 

image34

Velykinis kiaušinių medis

 

JUMS REIKĖS:

  • Iš putų polistireno pagamintų kaušinių
  • 5 mm pločio atlaso juostelių
  • Plonų atlaso juostelių
  • Kaspinėlių su gėlytėmis
  • Klijų
 

1- Kiaušinius ištepti klijais ir pamažu klijuoti juosteles pradedant nuo viršaus, kaip parodyta nuotraukoje.
2- Tuomet pritvirtinti plonas juostelę, kad kiaušinį būtų galima pakabinti ant medžių šakelių.
3- Tada priklijuoti kaspinėlius.
4- Paskui kiaušinius sukabinti ant šakelių.
 
Už pamokėlę dėkojame  www.facebook.com/Dekupazomanija