Lofto stilius – tai maksimaliai daug atviros erdvės, „pramoninis” pilkas dizainas ir įvairios tekstūros: grubus ir minkštas, matinis ir blizgus. Tai atviros komunikacijos, visoje erdvėje išsklaidyta šviesa ir nepaprasti dekoro elementai: senos iškabos, reklaminiai skydeliai, trimatės raidės iš medžio ir net dviračiai (kodėl gi ne?). Ir, žinoma, baro stalas – kaip gi be jo?

 

loftas

O geriausia tai, kad norinti susikurti tokį stilių, nereikia kraustytis gyventi į apleistą gamyklą ar ieškoti senų plytų sienų apdailai. Jei tik yra noro, lofto stiliaus interjerą galima įrengti ir savo įprastame bute. Ypač jei jis nėra suremontuotas.

 

Pagrindiniai lofto stiliaus elementai

 

Durys yra svarbus lofto stiliaus elementas. Net mažame kambaryje jos turėtų būti aukštos ir masyvios. Tai vizualiai pabrėš kambario vertikalumą. O norėdami maksimaliai sutaupyti erdvės – naudokite stumdomas duris. Jos puikiai tinka net mažiems butams daugiaaukščiuose namuose, nes skirtingai nei įprastai varstomos durys neriboja erdvės siauruose koridoriuose. Lofto stiliaus durys yra ne tik medinės, bet ir metalinės bei stiklinės, tad išsirinkite, kurios jums labiausiai patinka.

 

Ne mažiau svarbūs lofto dizaino elementai yra sienos ir lubos. Nereikia jų slėpti po tinku, gruntu, tapetais. Klasikinis remontas – tai ne lofto stilius. Grožėkitės plikomis sienomis ir grubiomis lubomis arba naudokite specialias plyteles ar tapetus, imituojančius seną plytų mūrą. Ir būtinai padarykite laidus pagrindiniu dekoro elementu, kuris suteiks kambariui ypatingo prašmatnumo.

 

Kaip papuošti lofto stiliaus butą?

 

Įrengdami lofto stiliaus būstą, galite sutaupyti visko, nes apdailai tinka bet kokie seni ir vintažiniai daiktai. Tai gali būti:

 
  • iškabos,
  • reklaminės plokštės,
  • senų filmų plakatai,
  • grafičiai.
 

Šiam stiliui tinka ir gatvės kultūros detalės. Pavyzdžiui, normalu ir įprasta lofto interjere ant sienos pakabinti dviratį. Pabudome ir išvažiavome – kodėl gi ne? Lofto stilius buvo sukurtas žmonėms, kurie yra laisvi nuo kvailų stereotipų ir daro, ką nori.

 

Čia taip pat puikiai atrodo ir vintažinė mediena. Tai gali būti senos sijos, stalai ar lentos, iš kurių sukuriamos ištisos plokštės, stalviršiai, lovų galvūgaliai. Jei nerandate vintažinio medžio, galite paimti įprastą ir jį dirbtinai pasendinti.

 

Tačiau atminkite, kad svarbiausia lofte yra laisva vieta. Įrenkite butą taip, kad niekas jūsų netrukdytų. Nedelsdami išmeskite įvairius naktinius staliukus ir spinteles, jie čia visiškai nereikalingi.

 

Sukurti lofto atmosferą paprasta!

 

Jūs netgi galite dekoruoti nedidelį studijos tipo butą lofto stiliumi! Be to, dar ir su minimaliu biudžetu. O receptas, kaip susikurti lofto stilių, yra labai paprastas – laikykitės pagrindinių principų. Tai yra, palikite kuo daugiau laisvos vietos, neslėpkite sienų ir lubų po tinku ar tapetais, o naudokite natūralias medžiagas: medieną, stiklą, plytas, metalą.