Miegamojo interjero kūrimas – tai užduotis, su kuria lengvai susidoroja tikrai ne visi. Skirtingų baldų ir aksesuarų derinimas kartais būna pakankamai keblus ir sudėtingas. Tam, kad išmoktų tai tinkamai padaryti, dizaineriai mokosi ne vienerius metus. Visgi, nuleisti rankų tikrai nevertėtų – žinant tam tikras taisykles miegamojo interjero klaidas ištaisyti pakankamai lengva.

 

miegamojo baldai

Per ilgas ir per siauras miegamasis

 

Jei jūsų poilsio kambarys atrodo labai ilgas ir siauras, tikėtina, kad jame palikta per daug laisvos erdvės ties lovos kojūgaliu. Šiuo atveju jums gali praversti tam tikri miegamojo baldai, pavyzdžiui, pufai. Tai puikus būdas ištaisyti proporcijas ir suteikti erdvei daugiau jaukumo. Be to, pufai suteikia kambariui daugiau funkcionalumo – ant jo galima pasidėti įvairius daiktus, tokius kaip minkštas pledas ir pan. Siekiant maksimalaus efekto, rekomenduojama įsigyti šiek tiek platesnį, suoliuką primenantį baldą.

 

Užstojamas vaizdas per langus

 

Svajojate apie didelį miegamąjį, pro kurio langus atsiveria nuostabus vaizdas? Tuomet geriausia rinktis pagrindinius baldus ir juos statyti prie vienos sienos. Nors ir skamba pakankamai drastiškai, vizualiai toks sprendimas atrodo išties puikiai. Tačiau nereikėtų neperkrauti patalpos nereikalingais daiktais, be to, geriau palikti laisvos erdvės aplink langus. Čia labai praverčia lovos su žemu kojūgaliu. Šie miegamojo baldai išpildo interjerą ir neapriboja matomumo. Taip pat tinka ir anksčiau minėtieji pufai.

 

Per daug sterilumo

 

Minimalistinis stilius populiarus jau ilgą laiką, tačiau kartais jį kuriant tiesiog persistengiama. Rezultatas – šaltas ir nejaukus kambarys. Tai ištaisyti galima pasitelkus vos keletą detalių, pavyzdžiui, ryškiaspalves raštuotas dekoratyvines pagalvėles arba išskirtinių tekstūrų pledus. Daugiau gyvybės aplinkai galima suteikti ir panaudojus žalius augalus, kurie puikiai įsilieja į bet kurio stiliaus interjerą.

 

Itin didelis miegamasis

 

Kartais susiduriama ir su tokia problema: patalpa yra tokia didelė, jog net ir naudojant įvairius baldus, ji vis tiek atrodo tuščia. Šioje situacijoje patariama išbandyti vieną triuką – pastatyti lovą kambario viduryje. Galbūt tai ir skamba keistai, tačiau tinkamai priderinti miegamojo baldai, tokie kaip komodos, spintelės, pufai ar net staliukai, padeda sukurti harmoniją. Pavyzdžiui, tiek kojūgaliu galima priderinti tokio paties pločio komodą.

 

Kambaryje yra keistai atrodantis tuščias kampas

 

Jei jūsų miegamajame yra tuščias kampas, kuris gadina bendrą patalpos vaizdą, paverskite jį jaukia skaitymo vieta. Šios idėjos įgyvendinimui puikiai tinka minkštas fotelis ir nedidelis staliukas. Be to, jog tai labai patogu, šios detalės suteikia erdvei elegancijos ir dinamikos. Kitas puikus pasirinkimas galėtų būti minkštas suoliukas arba nedidelė spintelė.

 

Kai langai per daug atviri

 

Priešingai nei buvo aptarta anksčiau, pasitaiko ir atvejų, kai miegamojo langai yra per daug atviri. Jei prie jų yra ir niša, puikiai tiks pailgas tarsi suoliukas pufas. Tokio tipo miegamojo baldai suteikia daugiau privatumo ir jaukumo. Be to, juos galima dekoruoti įvairių spalvų pagalvėlėmis.

 

Turite per mažai vietos daiktams susidėti

 

Vietos, skirtos daiktų laikymui, dažniausiai nebūna per daug. Jei tai aktualu ir jums, vertėtų apsvarstyti galimybę įsigyti keletą nedidelių papildomų baldų, tokių kaip komoda ar lentyna. Siekiant sutaupyti vietos geriausia rinktis siauresnius, tačiau aukštesnius baldus. Nepamirškite išnaudoti ir po lova esančios dėžės, o jei jos nėra, galbūt pats metas atsinaujinti?

 

Pakeisti miegamojo interjerą patogesniu ir patrauklesniu akiai nėra taip jau ir sudėtinga – reikia turėti tik tinkamas priemones. Pasinaudojant šiais patarimais jas pasirinkti tikrai nebus sunku.