Šį antradienį, gegužės 15-ąją švęsime Tarptautinę šeimos dieną, todėl tai puiki proga namiškius palepinti dėmesiu ir naudingai praleisti laiką kartu. Psichologai įrodė, kad praleistas laikas kartu su brangiais žmonėmis teikia didžiulę laimę ir pasitenkinimą, todėl siūlome 5 idėjas smagiam šeimos laisvalaikiui.

 

Idėjos įdomiam laisvalaikiui su savo šeima

  • Žaidimų vakaras
 

Šeimos diena yra puiki proga prisiminti, tikriausiai seniai pamirštus, stalo žaidimus. Tad siūlome iš lentynų ištraukti apdulkėjusias žaidimų dėžės ir surengti jaukų vakarą namuose. Šeimos vakarui puikiai tiks tiek strateginiai ir pamąstyti priversiantys stalo, tiek linksmi ar paprasčiausi kortų žaidimai. Rinkitės visame pasaulyje populiarų žaidimą „Monopolis“, kortų žaidimus „Uno“ ar „Alias“.

 

Norite į šeimai skirtą vakarą dar labiau įtraukti namiškius? Būkite kūrybiškisi ir patys susikurkite savo žaidimą be jokių papildomų lėšų. Visiems gerai žinomas žaidimas „Kas aš esu“ lengvai pagaminamas namų sąlygomis: jūms tiesiog prireiks įvairiaspalvių priklijuojamų lapelių. Sugalvokite asmenybes, veikėjus ar kitokias įvairenybes, tai priklauso nuo jūsų pačių vaizduotės ir sukurtų taisyklių, lapelius priklijuokite vienas kitam prie kaktos ir pasiruoškite gerai juoko dozei. Tokie vakarai gali tapti jūsų šeimos tradicija.

 
  • Virtualios realybės ir kompiuteriniai žaidimai

 

Jei atsibodo įprasti stalo žaidimai ir norite kažko išmanesnio, rinkitės virtualias technologijas. Kompiuterinių žaidimų konsolių pagalba suorganizuokite šeimos šokių vakarą ar surenkite azartiškas automobilių lenktynes, sporto varžybas. Tokių žaidimų pagalba išrinksite geriausią vakaro šokėją, greičiausią vairuotoją, o nugalėtojus apdovanokite specialiais prizais.

 

O jei norite patirti visiškai naujų įspūdžių, rinkitės virtualios realybės žaidimus, kurių pastaruoju metu atsiranda vis daugiau. Pavyzdžiui, technologijų gamintoja „Samsung“ virtualios realybės „Gear VR“ akinių ir išmaniojo telefono pagalba siūlo atsidurti įvykių sūkuryje ir pačiam tapti žaidimo personažu. Pasitelkę virtualios realybės akinius galėsite žaisti saviugdai skirtus žaidimus, nukeliauti į dar nepažintas vietas, pabūvoti Marse ar atsidurti Vincento van Gogo paveiksluose.

 
  • Filmų vakaras
 

Jei jūs ir jūsų šeima mėgsta ramesnes pramogas, siūlome namie surengti kino filmų peržiūrą. Norėdami susikurti jaukesnę atmosferą, šiek tiek pakeiskite įprastą kambario aplinką. Pridėliokite minkštų pagalvėlių ar užklotų, užsidekite kvapnių žvakių ir drauge su šeima susiburkite tiesiog ant grindų. Taip pat norėdami pasijusti lyg tikrame kino teatre pasispraginkite kelių rūšių kukurūzų ir pasiruoškite gaiviųjų gėrimų.

 

Šiandieniniai moderniausi televizoriai atkuria itin tikrovišką vaizdo kokybę ir dėl inovatyviausių vaizdo technologijų leidžia pasijusti tarsi patys dalyvautumėte filmo veiksme.

   
  • Išvyka į gamtą
 

Tiems, kad trokšta ištrūkti iš patalpų ir nori pasimėgauti saule ir grynu oru, siūlome išvyką su šeima į gamtą. Pavyzdžiui, surenkite smagų pikniką netoli namų esančiame parke ar miške. Į pikniko krepšį įsidėkite priemones laužui susikurti, kelis pledus, vienkartinius indus ir produktus, skirtus gardiems pietums pasigaminti.

 

Taip pat nepamirškite kamuolio, aitvaro, badmintono rakečių ar kitų žaidimų skirtų lauko pramogoms. O jei pikniką planuojate surengti ne taip toli nuo namų, atsisakykite automobilio. Keliaukite pėsčiomis ar dviračiais.

 
  • Pažintinė kelionė

 

Šiuo metu neturite galimybės su šeima išvykti ilgesniam laikui? Išsiruoškite į vienos dienos kelionę po Lietuvą. Tai puikus būdas paįvairinti gyvenimo kasdienybę ir susipažinti su savo šalimi iš naujo. Lietuvoje gausu įspūdingų dvarų, senų bažnyčių, įvairių piliakalnių, pažintinių takų, istorinių vietų ir kitokių įdomybių.

 

Skirkite keletą valandų drauge planuodami, ką norėtumėte pamatyti, ir pasidarykite žemėlapį su lankytinomis vietomis. Pasiimkite užkandžių, kuriuos drauge suvalgysite gamtoje, pasiruoškite muzikos albumą ir sugalvokite keletą žaidimų, kad laikas važiuojant prabėgtų greičiau ir linksmiau. Išlaidų nedaug, tačiau tokia kelionė, tai naudingai praleistas laikas su brangiausiais žmonėmis.