Išsirinkti kosmetiką nėra taip paprasta, ypač jei nežinome, kokios sudėtinės jos dalys naudingos, o kurios gali pakenkti. Dažnai suklaidina ir vyraujanti nuomonė, kad kokybiški produktai kainuoja itin daug. Plačiau apie kokybiškus produktus, kainos ir kokybės santykį bei kosmetikos gamybą kalbamės su lietuviškos kosmetikos „Chalure“ kūrėju Ernestu Dvilevičiumi.

 

Be kenksmingų medžiagųProfessional,Makeup,Tools,,Flatlay,On,White,Background

   

E. Dvilevičius pastebi, kad žmonės vis atidžiau skaito etiketės ir ieško saugios kosmetikos, kurios sudėtyje nebūtų ftalatų, parabenų, silikonų, formaldehidų ir kt. pridėtinių medžiagų. Anot pašnekovo, klientų atidumą iš dalies lemia galimybė apsipirkti internetu. „Anksčiau, kai internetu veido priežiūros produktais nelabai prekiavo ir dauguma pardavimų vykdavo parduotuvėse, pirkėjas daugiausia gilindavosi į produkto išvaizdą ir kvapą, mažiau į sudėtį. Dabar, kai vis dažniau perkama internetu, matome, kad pasikeitė viskas: pirkėjas turi laiko ramiai išanalizuoti produkto sudėtį, paskaityti apie tam tikrų medžiagų poveikį, nejaučia spaudimo iš konsultanto greičiau pirkti. Taip pat kvapas nebėra svarbus, atvirkščiai – pirkėjai vengia kvapių produktų, nes supranta apie kvapiklių daromą žalą odai – dažnai jie tampa pagrindine odos sudirginimo priežastimi, – sako kosmetikos priemonių kūrėjas. – Man pačiam veido priežiūros produktai visada buvo įdomūs, patikdavo gilintis į produktų sudėtis, suprasti, kokie komponentai naudingi odai, o kurie kenkia. Kuo daugiau laiko skirdavau produktų sudėtims analizuoti, tuo aiškiau supratau, kad labai daug nereikalingų, kenksmingų medžiagų dedama į kosmetikos priemones. Būdamas bioinžinerijos studentas nusprendžiau, kad po studijų noriu sukurti savo veido priežiūros prekės ženklą, kurio produktų sudėtyse bus naudingos natūralios medžiagos, mokslo patvirtintos aktyviosios / veiksmingosios medžiagos, bet jokių kenksmingų / nereikalingų komponentų.“

 

Naujų produktų kūrimas – ilgas procesas

 

„Chalure“ kosmetikos kūrėjas pasakoja, kad prireikia maždaug metų naujam kokybiškam produktui sukurti, o viskas prasideda nuo idėjos. „Pirmiausia turi nusistatyti, kokios rūšies ir paskirties produktą nori sukurti. Tada pradedi rašytis formules, analizuoti medžiagų tarpusavio veikimą ir pagamini mažas norimo produkto partijas. Iš jų išsirenki labiausiai tenkinantį rezultatą ir atlieki stabilumo bei mikrobiologinius testus, vėliau produkto mėginius perduodi išbandyti savanoriams. Gavęs jų atsiliepimus arba vėl grįžti į pradžią tobulinti formulės, arba tęsi produkto testavimą gaminant jau didelėmis partijomis. Po visų šių veiksmų, jau turint galutinį produktą, ruošiami produkto dokumentai, pavyzdžiui, saugos ataskaita ir kt.“, – kosmetikos gamybos užkulisius praskleidžia E. Dvilevičius.

 

Beje, jis pirmasis į savo kasdienę rutiną įtraukia naujai kuriamus „Chalure“ produktus ir stebi jų poveikį. „Šeimos nariai turi atradę mėgstamiausius produktus iš mūsų asortimento, kuriuos visada naudoja. Jie taip pat mėgsta bandyti naujai kuriamų produktų prototipus ir pasidalinti atsiliepimais“, – priduria pašnekovas.

 

Kasdienai pakanka kelių produktų

 

Šiais pertekliaus laikais neretai prarandamas saikas ir kosmetikos priemonėms, todėl vonioje rikiuojami dešimtys skirtingų indelių. Pasak E. Dvilevičiaus, minimalus veido priežiūros priemonių rinkinys kiekvienam žmogui gali būtų sudarytas vos iš dviejų priemonių – prausiklio ir veido kremo. „Šie produktai padeda palaikyti sveiką odą. Tiesa, retai pavyksta su jais išspręsti odos problemas. Todėl, turint jos problemų, dažnai tenka pildyti rutiną kitais produktais: toniku, paakių kremu, serumu, kaukėmis. Šias priemones turėtų naudoti tiek vyrai, tiek moterys. Visgi vyrai linkę mažiau rūpintis oda, todėl dauguma klientų yra moterys, nors „Chalure“ kosmetika skirta tiek moterims, tiek vyrams, – pabrėžia pašnekovas. – Štai mano kasdieniai produktai yra „Chalure“ švelnus putų prausiklis, keramidų kremas veidui ir paakiams bei serumas, kurį keičiu atsižvelgdamas į odos būklę bei metų laiką.“

 

Medžiagos iš gamtos

 

E. Dvilevičius pasakoja, kad jo gaminamoje kosmetikoje naudojamos natūralios medžiagos, pasižyminčios ypatingomis savybėmis. „Savo produkcijoje naudojame ne tik Lietuvoje populiarias augalines medžiagas, bet ir moksliniais tyrimais patvirtintas medžiagas iš viso pasaulio. Viena tokių medžiagų – bakučiolio serumas, kuris laikomas natūralia retinoidų alternatyva, todėl yra puikus pasirinkimas tiek veganams, tiek natūralią grožio priežiūrą norintiems propaguoti vartotojams. Bakučiolis, panašiai kaip retinolis, odos ląstelėse suaktyvina genetinį kelią, kad susidarytų kelių rūšių kolagenas, būtinas odos senėjimui stabdyti ir jos gerai būklei palaikyti. Be senėjimą stabdančių ir uždegimus slopinančių savybių, veiksmingai kovoja ir su spuogais. O svarbiausia tai, kad bakučiolis nesausina ir nedirgina. Be šio produkto, naudojame gausybę kitų iš gamtos gaunamų medžiagų, kurios taip pat atlieka svarbias funkcijas odai. Pavyzdžiui, azijinių centelių, žaliosios arbatos, mačios, papajų, kivių, obuolių, arbūzų, agurkų, alavijų, portulakų, kaktusų, aviečių, ispaninių šalavijų ekstraktus ir t. t.“, – vardija kosmetikos kūrėjas.

 

Kosmetika, sprendžianti odos problemas

 

Spalvingose dėžutėse supakuota „Chalure“ kosmetika padeda išspręsti odos problemas ir paverčia kasdienį ritualą smagiu procesu. „Iš kitų prekių ženklų išsiskiriame spalvingumu, unikaliomis pakuotėmis, kurias smagu, patogu ir praktiška naudoti, bei prabangia sudėtimi už prieinamą kainą. Mano nuomone, labai geros sudėties veido priežiūros produktas gali kainuoti iki 35 Eur. Produktas, kainuojantis daugiau, dažnai būna panašios sudėties kaip už jį pigesnis, o kartais rinkoje galima pamatyti brangių kosmetikos priemonių, kurių sudėtis prastesnė už produktą, kainuojantį iki 5 Eur, – atskleidžia E. Dvilevičius. – Norint nešvaistyti pinigų, svarbu mokėti skaityti produkto sudėtį bei įsivardyti individualias odos problemas. „Chalure“ asortimentas skirtas spręsti visoms pagrindinėms odos problemoms: aknei / bėrimams, išsausėjimui, išsiplėtusioms poroms, pigmentinėms dėmėms, raukšlėms, riebumui ar rožinei. Turime visiems odos tipams skirtų prausiklių, tonikų, serumų, veido ir paakių kremų bei kaukių. Šiuo metu esame paskutinėse naujų produktų kūrimo stadijose. Jau netrukus pristatysime naują veido kremą, serumą ir kaukę.“

 

Santarvėje su savimi ir gamta

 

E. Dvilevičius pasakoja jaučiantis, kad visiškai atrado save šioje veikloje – mėgaujasi kiekvienu procesu, o nauji išbandymai jam kelia džiaugsmą. Didžiausias iššūkis šiuo metu – sukurti apsauginį kremą nuo saulės, kuris atitiktų visus kūrėjo keliamus reikalavimus. Verta paminėti, kad „Chalure“ kosmetika kuriama atsižvelgiant ne tik į klientų poreikius, bet ir aplinką.

 

„Gamtos įkvėpta natūrali veido priežiūros kosmetika kuriama saugiomis, mokslu ir praktika patikrintomis priemonėmis Lietuvoje, neatliekant bandymų su gyvūnais ir saugant ekosistemą. Nenorime teršti aplinkos, kurioje gyvename, todėl dedame visas pastangas naudoti gamtai draugiškas medžiagas. Savo produktų sudėtyse stengiamės naudoti kuo daugiau veiksmingų, iš gamtos išgaunamų žaliavų. Dauguma mūsų produktų pakuočių pritaikytos ateityje pasiūlyti papildymo modelį. Vieną kartą mūsų produktą įsigijęs pirkėjas ateityje galės pirkti produkto papildymą, kurį galės įstatyti į prieš tai naudotą pakuotę ir taip sumažinti pakuočių gaminimo bei perdirbimo kiekius.

 

Jau dabar gaminius pakuojame į perdirbto kartono dėžutes, o siekiant apsaugoti produktą transportavo metu, naudojame biologiškai suyrančio krakmolo granules. Stengiamės gyventi santarvėje su gamta“, – sako pašnekovas.

 

 

Autorius Laima Samulė