Daugybė moterų kasdien vaikšto tiesiais, žvilgančiais ir lygiais plaukais. Tokią šukuoseną galima suformuoti su įkaitintomis tiesinimo žnyplėmis arba po specialių procedūrų grožio salone. Tačiau visos jos kenkia plaukams. Ką daryti, jei tiesių plaukų vis tiek norisi? Išbandyti natūralias tiesinimo priemones!

 

plaukai

Plaukų tiesinimo žnyplės ir cheminės procedūros tik sukuria nepaprastai glotnių plaukų iliuziją, bet iš tikrųjų blogina plaukų būklę. Ilgainiui neigiamo karšto oro ir cheminių medžiagų poveikio plaukams nepavyks paslėpti. Piktnaudžiavimą šiomis procedūromis išduos išsausėję plaukai su suskilinėjusiais galiukais. Natūralios plaukų tiesinimo priemonės galbūt nesukurs tokio efekto kaip tiesinimo žnyplės, bet plaukus bus lengviau suvaldyti, jie bus sveikesni ir žvilgesni. Niekam ne paslaptis, kad plaukai garbanotis ir šiauštis pradeda tada, kai jiems trūksta drėgmės. Kai jos pakanka, plaukai natūraliai būna tiesesni.

 

Norint, kad plaukai būtų tiesūs be plaukų formavimo priemonių, šlapius plaukius reikėtų šukuoti tol, kol jie išdžius. Tai yra leisti plaukams išdžiūti natūraliai, bet juos kad penkias minutes pašukuoti. Plaukų sruogas po vieną šiek tiek patraukti ir palaikyti ištemptas, kad užsifiksuotų. Tą patį galima daryti ir džiovinant plaukius džiovintuvu. Taip plaukai išsitiesins dar greičiau, bet tuomet juos reikės šukuoti nuolatos.

 

Štai kitoks plaukų džiovinimo būdas, kurį turėtų išbandyti visos, kurios nori turėti šiek tiek tiesesnius ir paklusnesnius plaukus. Drėgnus plaukus iššukuoti retomis šukomis ir perskirti per vidurį. Kairėje esančią plaukų dalį sušukuoti į dešinę ir ilgus plaukus apsukti aplink galvą. Sruogas prisegti segtukais. Dešinėje esančią plaukų dalį sušukuoti į kairę ir likusias sruogas apsukti aplink galvą ir prisegti segtukais. Palikti, kad natūraliai išdžiūtų. Galvą ir plaukus galima uždengti šilkine skarele ir eiti miegoti. Rytą plaukai bus lygesni ir nesišiauš plaukų galai.

 

Trečias būdas natūraliai ištiesinti plaukus: sruogas susukti ant didelių suktukų arba tualetinio popieriaus kartoninių cilindrų. Suktukus gerai pritvirtinti. Palikti, kad natūraliai išdžiūtų. Plaukai turi būti visiškai sausi. Jeigu ant plaukų pateks nors truputėlis drėgmės, plaukai gali neklusniai susigarbanoti arba susibanguoti.

 

Šiek tiek drėgnus plaukus perskirti per vidurį ir žemai surišti į dvi „uodegas“ su gumelėmis. Laisvas plaukų sruogas surišti gumelėmis maždaug kas porą centimetrų iki galiukų. Gumelių stipriai neveržti, kad paleidus plaukus nebūtų žymių. Plaukus sušukuoti prieš miegą. Rytą išimti gumeles bei gerai iššukuoti.

 

Jeigu plaukai iš prigimties yra gana paklusnūs ir tiesūs, galima juos susukti į kuodelį. Kita vertus, labai banguotiems ir garbanotiems plaukams šis metodas gali būti nelabai veiksmingas. Šlapius plaukus susukti lyg į virvę ir susukti į žemą kuodelį. Sutvirtinti gumele arba segtukais. Palikti natūraliai išdžiūti, tada paleisti plaukus ir gerai iššukuoti.

 

Plaukų būklę gerina ir juos tiesina natūralios plaukų kaukės. Pavyzdžiui, pieno ir medaus. Maždaug 240 ml karvių arba kokosų riešutų pieno sumaišyti su šaukštu natūralaus medaus. Šiuo mišiniu sudrėkinti plaukus nuo šaknų iki galiukų. Kaukę palaikyti valandą. Paskui išskalauti šiltu vandeniu kaip įprastai.

 

Arba galima daryti tokią plaukus tiesinančią kaukę plaukams. 0,5 litro pieno (gyvulinio arba augalinio) sumaišyti su kiaušiniu. Mišinyje pamirkyti plaukus 10 minučių. Po to nuspausti skysčių perteklių, plaukų neskalauti, o apvynioti plastikine plėvele. Palikti 30 minučių, kad kaukė gerai įsigertų į plaukus. Tada plaukus gerai išskalauti, iššukuoti ir palikti išdžiūti natūraliai.

 

Teigiama, kad itin gerų rezultatų galima pasiekti, jei du kartus per savaitę maždaug du mėnesius, daroma tokia kaukė plaukams. Jai reikės 240 ml kokosų riešutų pieno, 5 – 6 šaukštų šviežiai spaustų citrinų sulčių, 2 šaukštų pirmo spaudimo alyvuogių aliejaus ir 3 šaukštų kukurūzų krakmolo. Visas sudedamąsias dalis sumaišyti ir pašildyti ant lėtos ugnies. Kai atvės iki malonios kūnui temperatūros, mišinį užtepti nuo plaukų šaknų iki galiukų. Po pusvalandžio ištrinkti kaip įprastai.

 

Plaukų garbanojimąsi ir vėlimąsi mažina saldžiųjų migdolų aliejus, kuriuo galima ištepti plaukus prieš trinkimą, aliejumi galima praturtinti įprastai naudojamas plaukų priežiūros priemones. Tiesiog įlašinti porą lašiukų į naudojamą šampūną ar balzamą. Kelis aliejaus lašelius galima įmasažuoti į plaukų galiukus. Plaukai bus pamaitinti ir mažiaus garbanosis.