Tikima, kad Zodiako ženklas gali atskleisti ne tik žmogaus charakterį, bet ir gebėjimus, stipriąsias bei silpnąsias puses. Į jį verta atsižvelgti ir auklėjant mažuosius.

 

children-1879907_640Energingasis Avinas

 

(03 21–04 20)

Valdanti planeta – Marsas

Stichija – Ugnis

Laimę nešantys augalai – sausmedis ir kvapusis pelėžirnis

Palanki spalva – raudona

Laimingas skaičius – 9

Sėkmingiausia diena – antradienis

 

Charakteris. Šie vaikai nuo pirmųjų dienų ypač energingi ir smalsūs. Apsiginklavę drąsa ir ryžtu jie pasiruošę užkariauti pasaulį. Dažnai būna nekantrūs, jiems greitai nusibosta ta pati veikla. Auginti mažąjį Aviną – nemenkas iššūkis. Gimę po šiuo ženklu anksti pradeda trokšti laisvės, turi stiprų polinkį dominuoti, nenori paklūsti. Tėvų užduotis – paaiškinti atžalai, kad būtina paisyti tam tikrų taisyklių, gerbti kitų žmonių poreikius.

 

Mokykloje. Greičiausiai pirmūnais nebus, nors ir stengiasi, siekia pelnyti mokytojų ir klasės draugų pagarbą. Tiesa, įtikti pedagogams kartais sunkoka, mat Avinai net neprašyti skuba reikšti savo nuomonę. Mėgsta bendrauti su vyresniais, semtis iš jų patirties.

 

Sveikata. Paprastai fizinė būklė didesnių problemų nekelia. Kartais vargina galvos skausmai, galimos traumos. Nors gimę po šiuo ženklu iš pirmo žvilgsnio atrodo labai pasitikintys savimi, tačiau kartais jiems sunku savarankiškai susidoroti su stipriomis emocijomis. Taigi jiems būtina tėvų pagalba ir nuoširdūs pokalbiai. Tiesa, Avinai nelinkę pernelyg atvirauti, mat tai sieja su silpnumu.

 

Patarimai tėvams. Šių vaikų negalima griežtai bausti, varžyti jų laisvės. Pernelyg griežtas tonas gali sužadinti mažųjų agresiją, dar didesnį nepaklusnumą. Kur kas protingiau ramiai paaiškinti, kodėl tam tikras elgesys nederamas. Bendrauti su mažaisiais kaip su sau lygiais – tuomet galima tikėtis, kad išgirs. Avinams ypač svarbus įvertinimas, todėl tinkamą elgesį svarbu girti.

 

Sumanusis Jautis

 

(04 21–05 20)

Valdanti planeta – Venera

Stichija – Žemė

Laimę nešantys augalai – našlaitė ir aguona

Palankios spalvos – žalia, geltona, oranžinė ir žemės atspalviai

Laimingas skaičius – 6

Sėkmingiausia diena – penktadienis

 

Charakteris. Ištvermingi, atkaklūs, tikslingi, nuo pirmųjų gyvenimo mėnesių trokštantys būti savarankiški. Tačiau tuo pat metu ramūs, taikūs ir draugiški. Puikiai sutaria su bendraamžiais, mėgsta kompaniją, bet gali būti ir vieni, niekada isteriškai nereikalauja dėmesio. Žinoma, kaprizų kartais pasitaiko, bet kur kas dažniau veide švyti šypsena. Mieliau renkasi ramią veiklą namuose nei triukšmingus lauko žaidimus. Labai prisirišę prie aplinkos, sunkiai prisitaiko prie naujovių.

 

Mokykloje. Stropūs, paklūstantys taisyklėms. Uoliai atlieka namų užduotis, klauso mokytojų, gerbia vyresnius. Tačiau nerodo iniciatyvos sužinoti daugiau, nei iš jų tikimasi. Labiausiai domina tikslieji mokslai ir tai, kas grįsta įrodymais. Geba filosofuoti, tačiau labiau vertina faktus nei hipotezes.

 

Sveikata. Nors organizmas ištvermingas, visgi silpnoji vieta – gerklė. Puola peršalimo ligos, angina ir panašūs negalavimai. Susirgus svarbu tinkamas gydymas, nes Jaučiai linkę į lėtines ligas. Patartina subalansuoti mitybą, daugiau judėti, nes mažieji neretai turi antsvorio. Paauglystėje gali varginti endokrininės ligos.

 

Patarimai tėvams. Jautukai turi labai stiprų nuosavybės jausmą, todėl dažnai nelinkę dalytis daiktais. Jie labai jautrūs šeimos problemoms, nors to ir atvirai nerodo. Tėvams būtina daugiau laiko skirti nuoširdiems pokalbiams su atžalomis ir įsitikinti, kad jiems viskas gerai.

 

Smalsieji Dvyniai

 

 

(04 21–05 20)

Valdanti planeta – Merkurijus

Stichija – Oras

Laimę nešantys augalai – levanda ir pakalnutė

Palanki spalva – geltona

Laimingas skaičius – 5

Sėkmingiausia diena – trečiadienis

 

Charakteris. Tai vienas nepastoviausių ir sunkiausiai nuspėjamų Zodiako ženklų. Dvynių nuotaika keičiasi šimtus kartų per dieną. Jie labai energingi, linkę krėsti šunybes. Ypač smalsiai tyrinėja aplinką pamiršdami saugumą. Labai mėgsta bendrauti, nesidrovi nepažįstamų žmonių. Regis, jie neturi baimės jausmo.

 

Mokykloje. Labai kūrybingi. Puikiai sekasi disciplinos, kuriose gali išlaisvinti savo fantaziją, taip pat gabūs užsienio kalboms. Dvyniams kur kas sunkiau sekasi tikslieji mokslai. Nors gimę po šiuo ženklu pasižymi intelektualumu, visgi jiems nelengva ilgą laiką sutelkti dėmesį į vieną užduotį. Šiaip ar taip, mėgsta mokytis, neraginami skaito papildomą literatūrą. Išsiugdę savikontrolę gali pasiekti įspūdingų rezultatų.

 

Sveikata. Nėra labai stipri. Dažnai kamuoja nemiga, neurotiniai sutrikimai. Puola peršalimo ligos, kurios kartais sukelia rimtesnius negalavimus, ypač bronchų. Jautri kvėpavimo sistema, linkę sirgti astma. Vaikystėje dažnai reikia logopedo pagalbos.    

 

Patarimai tėvams. Mažiesiems Dvyniams būtina nuolatinė kontrolė, antraip prisivirs košės. Žinoma, griežtumą reikia derinti su teisingumu. Tėvams svarbu tapti savo atžaloms draugais, mat tik taip galima pelnyti jų pasitikėjimą. Kitu atveju mažieji bus linkę meluoti, mėgindami nuslėpti savo tikrąsias emocijas. Pernelyg griežtas auklėjimas duoda priešingą rezultatą.

 

Jautrusis Vėžys

 

 

(06 22–07 22)

Valdanti planeta – Mėnulis

Stichija – Vanduo

Laimę nešantis augalas – pentinius

Palankios spalvos – violetinė, vandens žalumo, sidabrinė

Laimingi skaičiai – 2, 7

Sėkmingiausia diena – pirmadienis

 

Charakteris. Jausmingi ir jautrūs. Intensyviai reaguoja į tai, kas vyksta aplink, – tai matyti nuo pirmųjų dienų. Kūdikystėje ir ankstyvoje vaikystėje jausmus demonstruoja labai atvirai, o vėliau po truputį užsiaugina kiautą. Nepaisant to, ir toliau labai prisirišę prie tėvų, namų. Gimusiems po šiuo ženklu sunku apsiprasti naujoje aplinkoje, darželyje ar mokykloje. Jie gana vėlai tampa savarankiški. Trokšta, kad tėvai visuomet ištiestų pagalbos ranką.

 

Mokykloje. Sekasi neblogai, bet pirmūnais būna labai retai. Supranta mokslo svarbą, tačiau dažnai viršų ima tingulys. Daugybei Vėžių stinga gebėjo sukoncentruoti dėmesį ir noro varžytis. Nors su kūrybinėmis užduotimis susidoroja sunkiai, loginės sekasi kur kas geriau. Gana retai tarp bendramokslių susiranda draugų.

 

Sveikata. Organizmas gana silpnas, ypač dažnai patiriant stresą. Dėl nuolatinės įtampos trinka miego režimas, virškinimo sistema, silpsta imunitetas, puola įvairios infekcijos. Neretai vargina odos problemos, alergijos. Norint sustiprinti mažųjų Vėžių organizmą būtina užtikrinti saugią psichologinę aplinką.

 

Patarimai tėvams. Labai svarbu skatinti Vėžių atsakomybę ir savarankiškumą, moraliai palaikyti, bet nedaryti visko už juos. Mažieji privalo suprasti, kad norint sulaukti sėkmės sunkaus darbo neužtenka – būtinas ryžtas. Gimę po šiuo ženklu nemėgsta naujovių, pažinčių, todėl svarbu juos skatinti kuo daugiau bendrauti, ugdyti socialinius įgūdžius.

 

Dėmesio ištroškęs Liūtas

 

 

(07 23–08 22)

Valdanti planeta – Saulė

Stichija – Ugnis

Laimę nešantys augalai – saulėgrąža ir serentis

Palanki spalva – oranžinė

Laimingi skaičiai – 1, 4

Sėkmingiausia diena – sekmadienis

 

Charakteris. Pasitikintys savimi, išdidūs. Net jų verksmas ne bejėgis, o reikalaujantis. Šie vaikai yra smalsūs, drąsūs ir nepaisantys draudimų. Nuobodžiaudami gali prisigalvoti nedorų linksmybių. Labai užsispyrę, trokšta kontroliuoti situaciją. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo egoistiški, iš tiesų mėgsta rūpintis silpnesniais, neprašomi skuba į pagalbą.

 

Mokykloje. Paprastai būna geri mokiniai. Ne todėl, kad labai domintų mokslas, o dėl to, kad nori bet kokia kaina laimėti. Dažnai dalyvauja užklasinėje veikloje, ypač jei ji leidžia pasirodyti viešumoje, pasigirti rezultatais. Neskatinami mokosi papildomai, kad padarytų gerą įspūdį mokytojams ir klasės draugams. Tėvų užduotis – sudėlioti tinkamą atžalų tvarkaraštį, kad spėtų atlikti visus dienos darbus.

 

Sveikata. Organizmas stiprus, tačiau dėl pernelyg didelės drąsos pasitaiko traumų, ypač nugaros. Nuo mažens svarbi širdies ir kraujotakos ligų prevencija, sveikas gyvenimo būdas, subalansuota mityba. Liūtukai turi puikų apetitą, dažnai persivalgo, todėl tėvams privalu ugdyti tinkamą vaikų požiūrį į mitybą. Susirgę šio ženklo atstovai ligos nenori pripažinti, neklusniai vartoja vaistus, nepaiso lovos režimo. Visa tai tapatina su bejėgiškumu, kuris netinka karališkai Liūto prigimčiai.

 

Patarimai tėvams. Leisti mažiesiems išsišėlti, nes tai naudinga tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai, be to, ir išdaigų bus mažiau. Norint Liūtus paskatinti ką nors daryti, reikėtų dažniau girti. Beje, šie vaikai labai mėgsta būti lepinami, reikalauja brangių pirkinių. Todėl labai svarbu jiems nuo mažens aiškinti, kaip pinigai uždirbami, ir mokyti taupyti.

 

Švelnioji Mergelė

 

(08 23–09 22)

Valdanti planeta – Merkurijus

Stichija – Žemė

Laimę nešantis augalas – vijoklis

Palanki spalva – tamsiai mėlyna

Laimingas skaičius – 5

Sėkmingiausia diena – trečiadienis

 

Charakteris. Gimę po šiuo ženklu yra ramūs ir paklusnūs, bet labai išrankūs. Ypač tai galioja maistui – dažnai atsisako to, kas patiekta. Be to, nuo pirmųjų dienų itin mėgsta tvarką. Taigi apie laiku nepakeistas sauskelnes tikrai išgirs ir kaimynai. Augant Mergelių išrankamas ir priekabumas tik didėja. Tai būdinga net bendraujant su aplinkiniais. Dėl to Mergelėms nelengva rasti draugų. Visgi jei susibičiuliauja, draugystė tęsiasi visą gyvenimą. Beje, šie vaikai labai nemėgsta pokyčių. Stabilumas jiems prilygsta saugumui.

 

Mokykloje. Nuo pirmųjų klasių į mokslus kimba labai uoliai. Užduotims skiria daug laiko ir pastangų, tiksliai žino, ką norės veikti gyvenime, ir kryptingai to siekia. Net laisvalaikiu užuot žaidę su draugais lauke skaito knygas. Gimusių po šiuo ženklu požiūris į mokyklą netgi per rimtas, o perdėta savikontrolė atima vaikystės džiaugsmą. Jie dažnai įgyja moksliukų pravardę.

 

Sveikata. Silpnoji vieta – skrandis ir žarnynas. Mergelės dažnai kenčia nuo apsinuodijimo maistu, nors ir labai renkasi, ką valgyti. Be to, jų nervų sistema lengvai pažeidžiama, todėl reikėtų vengti įtampos. Susirgusios mažosios Mergelės linkusios aštrinti situaciją, prisigalvoja nesamų sveikatos sutrikimų, perdėtai rūpinasi savo sveikatos būkle.

 

Patarimai tėvams. Tėvų užduotis – išmokyti atžalą atsipalaiduoti ir šiek tiek paprasčiau žiūrėti į gyvenimą. Paskatinti mažąją Mergelę daugiau laiko skirti draugams, pramogoms. Taip pat paraginti atviriau reikšti jausmus, prireikus prašyti pagalbos. Jei kažką padarė ne taip, jokiu būdu nekelti balso – verčiau ramiai paaiškinti, kodėl toks poelgis netinkamas.

 

Atsargiosios Svarstyklės

 

 

(09 23–10 22)

Valdanti planeta – Venera

Stichija – Oras

Laimę nešantys augalai – rožė ir hortenzija

Palanki spalva – tamsiai mėlyna

Laimingas skaičius – 6

Sėkmingiausia diena – penktadienis

 

Charakteris. Kūdikystėje šiuos vaikus prižiūrėti paprasta – jie retai verkia, nekaprizingi. Ūgtelėję išlieka labai meilūs, ramūs, bet pamažu tampa vis įtaresni, atsargesni. Jiems labai sunku priimti sprendimus, trūksta ryžto net kasdienėse situacijose. Problemas bando narplioti patys, nors nėra vienišiai. Svarbu prisiminti, kad įžeidus mažąsias Svarstykles pasitikėjimą atgauti itin sunku.

 

Mokykloje. Gimę po šiuo ženklu yra pavyzdingi, mokosi neblogai, bet žinios nėra gilios. Išmoksta tik tiek, kiek reikalaujama pagal programą.Labai svarbu, kad Svarstyklėms būtų sudarytas konkretus darbo ir poilsio režimas. Be to, šiems vaikams reikalinga nuolatinė paskata, nes savarankiškai su užduotimis sunkiai susidoroja.

 

Sveikata. Gimę po šiuo ženkludažnai linkę sau prisigalvoti ligų. Labai neatsparūs stresui, todėl būtina rūpintis, kad gyventų kuo harmoningiau. Ypač naudinga kuo daugiau laiko leisti gamtoje. Silpniausios vietos – inkstai ir šlapimo pūslė, mergaites vargina ginekologinės problemos. Būtina riboti saldumynus, mat besaikis jų vartojimas lemia ne tik antsvorį, bet ir cukrinį diabetą.

 

Patarimai tėvams. Išmokyti atžalas ryžtingumo ir savarankiškumo. Būtina atskleisti mažųjų Svarstyklių stipriąsias puses, mat tik tada ims kur kas labiau pasitikėti savimi. Taip pat svarbu parodyti, kad artimieji visuomet pasirengę ištiesti pagalbos ranką. Paauglystėje šio Zodiako ženklo atstovai linkę susidėti su bloga kompanija, todėl gimdytojai turėtų atidžiau stebėti, su kuo bendrauja atžala.

 

Paslaptingasis Skorpionas

 

(10 23–11 21)

Valdanti planeta – Plutonas

Stichija – Vanduo

Laimę nešantys augalai – chrizantema ir rododendras

Palanki spalva – tamsiai raudona

Laimingas skaičius – 9

Sėkmingiausia diena – antradienis

 

Charakteris. Šių vaikų iki galo neperpranta net tėvai. Daugumą glumina neįprasta Skorpionų tyla, susikaupimas ir ramybė. Jie kuklūs, susitelkę į save, tačiau užkliudyti imasi keršto. Paprastai elgiasi taip, kaip bendraujama su jais: už gėrį atsilygina gėriu, o įžeisti gali stipriai įgelti. Beje, nuo mažens jie labai įtarūs, todėl gana uždari.

 

Mokykloje. Dauguma Skorpionų mokosi gerai, yra intelektualūs, nebijo sunkaus darbo. Visgi jei kokia nors disciplina ne prie širdies, niekas neprivers mokytis. Dažnai jie nuo pirmųjų klasių aiškiai žino, kurioje srityje norės save realizuoti. Labai svarbu, kad nuolat užsiimtų kokia nors naudinga veikla, kitu atveju netrukus atskleis blogąsias savo savybes.

 

Sveikata. Silpniausia vieta – lytinė sistema. Kankina lytinių takų uždegimai, hormonų sutrikimai. Labai anksti prabunda lytinis potraukis, todėl tėvams svarbu laiku paaiškinti atžaloms apie saugius intymius santykius. Nelabai stipri nervų sistema, ypač pašlyjanti dėl pernelyg griežto auklėjimo.

 

Patarimai tėvams. Nors mažiesiems Skorpionams privalu parodyti, kieno rankose valdžia, tačiau būtina gerbti jų nuomonę. Šiems vaikams labai svarbu jaustis visaverčiais šeimos nariais, dalyvauti priimant svarbius sprendimus. Didelės tėvų stiprybės reikalauja ir Skorpionų paauglystė. Statistika rodo, kad šiame amžiuje paaugliai linkę į kriminalinę veiklą, todėl būtina saugoti nuo netinkamos draugijos.

 

Nuotykių medžiotojas Šaulys

 

 

(11 22–12 21)

Valdanti planeta – Jupiteris

Stichija – Ugnis

Laimę nešantys augalai – narcizas ir kiaulpienė

Palankios spalvos – šviesiai mėlyna ir violetinė

Laimingas skaičius – 3

Sėkmingiausia diena – ketvirtadienis

 

Charakteris. Linksmi, optimistiški, judrūs. Niekada nepavargsta pažindintis su pasauliu, atrasti vis naujų gyvenimo spalvų. Dievina bendravimą, nebijo svetimų žmonių, atviri ir nuoširdūs. Jiems patinka viską liesti, bandyti, ragauti. Nuo mažumės dievina keliones. Auklėti mažuosius Šaulius nėra lengva, nes nenori paklūsti taisyklėms. Jų galvose nuolat begalė svajonių, kurias, jų manymu, kada nors pavyks paversti realybe.

 

Mokykloje. Iniciatyvūs, kupini idėjų. Nuo pirmųjų klasių trokšta pasiekti kuo daugiau, tapti klasės seniūnais ar net mokyklos prezidentais. Geriausiai sekasi komandinės užduotys. Ko nors išmokę mielai dalijasi žiniomis su kitais, padeda prasčiau besimokantiems.

 

Sveikata. Paprastai savijauta puiki. Net sunegalavę labai greitai atsigauna. Turi labai gerą apetitą, todėl svarbu tinkamai sureguliuoti mitybą, kad nekiltų antsvorio problemų. Ne mažiau svarbu, kad mažieji Šauliai kuo daugiau judėtų, tačiau saugotųsi traumų. Silpnosios vietos – kepenys, nervų sistema ir apatinė nugaros dalis.

 

Patarimai tėvams. Mažieji Šauliai tyrinėdami aplinką mėgsta viską liesti ir ragauti, todėl svarbu, kad nesusižeistų. Ūgtelėjusių nevalia uždaryti namuose, riboti jų smalsumo. Skatinti išbandyti kuo daugiau veiklų, esant galimybei leisti keliauti. Visa tai padės atrasti save ir suprasti, ko siekti.

 

Santūrusis Ožiaragis

 

 

(12 22–01 19)

Valdanti planeta – Saturnas

Stichija – Žemė

Laimę nešantis augalas – gvazdikas

Palankios spalvos – tamsiai žalia ir tamsiai mėlyna

Laimingas skaičius – 8

Sėkmingiausia diena – šeštadienis

 

Charakteris. Kūdikystėje kelia mažai rūpesčių – net ir šlapiomis sauskelnėmis ramiai guli lopšyje. Ūgtelėję lieka labai ramūs, paklusnūs, iš pusės žodžio supranta, ką nori pasakyti tėvai. Nereikalauja daug dėmesio. Šiems vaikams patinka stabilumas. Kartais atrodo, kad jie pernelyg pasyvūs, bet iš tiesų daug kuo domisi, džiaugiasi, tik nesišvaisto emocijomis. Tiesa, jiems sunku užmegzti kontaktą su nepažįstamais žmonėmis, mat drovisi.

 

Mokykloje. Nors atrodo nedrąsūs, bet trokšta siekti aukštumų, nušluostyti nosį kitiems. Stengiasi žūtbūt pasiekti užsibrėžtą tikslą. Atsakingi, darbštūs, paklūsta nusistovėjusioms taisyklėms. Net jei tam tikra disciplina nepatinka ar nesiseka, nenuleidžia rankų, stengiasi viską perprasti. Mokytojams problemų nekelia, tačiau neretai būna atstumti bendraklasių.

 

Sveikata. Fizinė sveikata nėra labai gera. Neretai pasitaiko judamojo aparato problemų. Gali kamuoti prastas apetitas. Gana silpni ir dantys – dažniausiai dėl to, kad organizmui stinga fosforo, kalcio ir fluorido. Labai svarbu, kad mažieji Ožiaragiai patirtų kuo mažiau streso, mat šis stipriai veikia ne tik psichinę, bet ir fizinę sveikatą.

 

Patarimai tėvams. Ožiaragiai kartais būna pernelyg užsispyrę, todėl tėvams privalu mokyti atžalas dažniau eiti į kompromisus ir kai kuriais atvejais nusileisti. Taip pat svarbu plėsti jų akiratį, supažindinti su supančiu pasauliu. Gimę po šiuo ženklu nuo mažens labai konservatyvūs, todėl jiems sunku priimti naujoves, kitokį požiūrį.
 
Išskirtinis Vandenis

 

 

(01 20–02 18)

Valdanti planeta – Uranas

Stichija – Oras

Laimę nešantis augalas – orchidėja

Palanki spalva – dangiška

Laimingas skaičius – 8

Sėkmingiausia diena – trečiadienis

 

Charakteris. Labai unikalūs, gimę keisti pasaulį. Jie nepaklūsta nusistovėjusioms taisyklėms ir visuomenės normoms. Mažieji Vandeniai geba įžvelgti gerokai daugiau nei bendraamžiai, o kartais šiuo atžvilgiu net pranoksta suaugusiuosius. Labai intuityvūs, jaučia stiprų potraukį naujovėms. Nuo mažens labai teisingi, kovoja ne tik už savo, bet ir kitų teises. Užuot žaidę kompiuterinius žaidimus skaito knygas, kuriose ieško atsakymų į egzistencinius klausimus.

 

Mokykloje. Sunkiai prisitaiko prie bendrosios ugdymo sistemos. Nors Vandenių nelabai domina mokykloje dėstomos disciplinos, visgi stengiasi mokytis ir nenuvilti tėvų. Mokytojams su šiais vaikais nelengva, mat linkę ginčytis, užduoti nepatogius klausimus, susigalvoti savą mokymosi metodikų. Visa tai – ne iš blogos valios, tik iš didelio noro pažinti pasaulį, pasukti jį palankesne linkme.

 

Sveikata. Silpnosios vietos – sausgyslės, raiščiai ir kraujagyslės. Taip pat labai svarbu saugoti regą, daugiau rūpintis akimis. Šio ženklo atstovai kupini gyvybinės energijos, tereikia paisyti sveikos gyvensenos principų, skirti pakankamai laiko poilsiui, vengti streso. Tiesa, būtina daugiau dėmesio skirti emocinei būklei, mat mažieji Vandeniai gana dažnai kenčia nuo psichikos sutrikimų.

 

Patarimai tėvams. Labai svarbu išmokyti vaikus paisyti pagrindinių visuomenės normų, gerbti kitų nuomonę, antraip gali tapti keistuoliais atsiskyrėliais. Tam tikrais atvejais neįmanoma nieko pakeisti, taigi belieka prisitaikyti. Vandeniams labai svarbu, kad gerbtų jų nuomonę, todėl tėvai turėtų stengtis visuomet išklausyti atžalas, suteikti galimybę atskleisti jiems savo gebėjimus.

 

Jausmingosios Žuvys

 

 

(02 19–03 20)

Valdanti planeta – Neptūnas

Stichija – Vanduo

Laimę nešantys augalai – našlaitė, vandens lelija ir narcizas

Palankios spalvos – levandų ir jūros žalumo

Laimingas skaičius – 3

Sėkmingiausia diena – penktadienis

 

Charakteris. Labai paveikūs. Jei tėvai ramūs, savimi pasitikintys ir optimistiškai mąstantys, tokios pat bus ir atžalos. O jeigu gimdytojai chaotiški, negatyviai nusiteikę, visa tai lyg veidrodyje atsispindės ir mažosiose Žuvyse. Gimusių po šiuo ženklu viduje kunkuliuoja stiprūs jausmai, jie viską išgyvena 100 %. Nuo mažens išryškėja polinkis į dvasingumą, atsiribojimas nuo materialaus pasaulio. Geba būti puikiais draugais, yra dosnūs, skuba į pagalbą.

 

Mokykloje. Nieko neišsiskiriantys, mokosi gana vidutiniškai. Šiuos vaikus labiau domina ne tikslieji, o humanitariniai mokslai. Geriau sekasi dirbti vieniems, ne prie širdies komandinės užduotys. Klasėje tylūs, ramūs, dažnai užsisvajoja ir negirdi, ką aiškina mokytojai. Norint atskleisti Žuvų talentą, reikia didelio įžvalgumo ir sumanumo, gebėjimo pažadinti snaudžiantį genijų.

 

Sveikata. Lengvai pažeidžiama nervų sistema, širdis, todėl labai svarbu, kad Žuvų gyvenime būtų kuo mažiau įtampos. Gimę po šiuo ženklu taip pat linkę sirgti endokrininėmis ligomis, kartais kamuoja odos problemos. Psichinė sveikata taip pat nėra stipri, išryškėja polinkis į depresiją, įvairias manijas, priklausomybes. Sunkiai sveiksta, nes organizmas nelabai toleruoja vaistų.

 

Patarimai tėvams. Nors šio ženklo atstovai gana tylūs ir ramūs, tačiau gali būti ir labai aikštingi. Jų nuotaika nepastovi, todėl tėvams būtina į ją atsižvelgti norint geriau susikalbėti. Šie vaikai linkę į melancholiją, todėl gimdytojams patartina juos skatinti džiaugtis gyvenimu, dėkoti net už kasdienes smulkmenas. Svarbu, kad Žuvys, užuot slėpusios savo emocijas, išmoktų jas kontroliuoti.

 

astroelena

Specialistės komentaras

 

Astrologė Astroelena

 

Vaikų ir tėvų santykiai be galo svarbūs kiekvienoje šeimoje. Jauni žmonės svajoja apie savo mažylius, nes tai ir yra svarbiausia gyvenimo misija. Visata numato, ar turėsime vaikų, kada jų sulauksime, kokie tai bus žmonės. Visa tai susiję su mūsų karma, mat gyvenime atsitiktinumų nėra. Taigi vaiko (ne)atėjimas yra numatytas. Galima planuoti, skaičiuoti, melstis, bet Visata padaro savo darbą. Daugumos astrologų ir dvasinių mokytojų manymu, vaiko gimimo laikas, taigi ir Zodiako ženklas, nulemti iš anksto. Visata padeda suprasti, kada laikas pradėti naują gyvybę. Taigi verta įsiklausyti į savo nuojautą. Apskritai gyvenime sutinkame tuos žmones, kurie gali mus pamokyti, arba nesąmoningai mokome juos. Vieni ateina trumpam, tik kol išmoktame tam tikras pamokas, kiti – visam gyvenimui. Pastarųjų grupei priklauso mūsų vaikai, tėvai, partneriai, broliai ir seserys. Ne tik mes mokome vaikus, bet ir jie mus, todėl su jais svarbu elgtis pagarbiai. Vienintelis būdas tinkamai auklėti ir suprasti atžalas – jas mylėti. Meilė yra didžiulė jėga, galinti nuversti kalnus. Mylimas vaikas auga sveikas, normaliai vystosi. Tačiau nereikėtų meilės painioti su besaikiu lepinimu. Tėvų ir vaikų santykiams įtakos turi ir jų Zodiako ženklų suderinamumas. Dažnai vaiko, kaip ir suaugusiojo, aplinkoje galima sutikti daugiau vieno ar kito Zodiako ženklo atstovų. Jie padeda geriau ir lengviau atlikti karmines užduotis, savo vertybėmis ir charizma daro stiprią įtaką asmenybei.

 

Įdomu

 

  • Paprastai Dvyniai pradeda vaikščioti ir kalbėti anksčiau už bendraamžius.
  • Vėžiams kone sunkiausiai iš visų Zodiako ženklų sekasi atsiskirti nuo šeimos ir pradėti savarankišką gyvenimą.
  • Mergelės net vaikystėje neįtikėtinai punktualios.
  • Manoma, kad mažieji Skorpionai reikalauja daugiausia dvasinės energijos. Tikima, kad prieš gimstant tokiam vaikui maždaug prieš metus giminėje visada kas nors miršta.
  • Tikima, kad gimę po Žuvų ženklu dažnai turi pranašiškų galių.