Koks žmogaus charakteris ne visada lengva pasakyti ką tik susipažinus. Ar jam patinka priimti svečius? Kokia jo gyvenimo didžioji aistra? Sunku patikėti, bet, regis, visi atsakymai slypi… virtuvėje. Interjero detalės išduos tikrąją šiuose namuose gyvenančių žmonių prigimtį.

 

"virtuvė"

Virtuvėje praleidžiama laiko. Čia ne tik ruošiamas maistas, valgoma, bet ir ruošiamos pamokos, gimsta idėjos ir ateities planai, diskutuojama iki paryčių. Tai tikriausiai jaukiausia namų vieta. Nenuostabu, kad šioje patalpoje sudėta visa namiškių siela.

 

Virtuvė – daugeliui šeimininkių yra švenčiausia namų vieta. Tai dirbtuvės, kurios gimsta kulinarijos šedevrai. Tokioje virtuvėje greičiausiai kabo lengvos, permatomos užuolaidos, pro kurias į vidų patenka kuo daugiau šviesos. Spintelėse ir lentynose daugybė skirtingų prieskonių rūšių, aliejų ir maisto gaminimo įrankių skanioms improvizacijoms. Koks yra šios virtuvės savininkas? Jam greičiausiai patinka ne tik gaminti maistą, bet ir juo vaišinti svečius. Jie mielai dalinasi patarimais, moka tvarkyti namų ūkį ir labai myli vaikus.

 

Jei virtuvėje yra labai daug naujausių, madingiausių technologijų, nors neatrodo, kad jomis dažnai naudojamasi. Viryklė nepriekaištingai švari ir uždengta. Stalo įrankiai paslėpti nuo smalsių akių. Greičiausiai tokių namų šeimininkai nepavaišins namų gamybos skanėstais.

 

Patogūs baldai, ant sofos padėta minkštų pagalvėlių, kėdės su paminkštinimais, ant stalo visada yra arbatos ir cukraus, kur nors kampe padėtas senas, vaikystės žaislas, su kuriuo nesinori skirtis. Tokiuose namuose norisi užsibūti ilgai, nes jie tiesiog spinduliuoja jaukumu ir gera namų dvasia. Namų šeimininkams patinka priimti svečius.

 

Visos lėkštės skirtingų dydžių ir su kitokiais raštais – tai įspėja, kad greičiausiai šeimos nariai mažai laiko praleidžia kartu, dažniausiai valgo atskirai.

 

Seni baldai, krūva neplautų indų, saulės išblukintos užuolaidos. Šiuose namuose šeimininkai neužsibūna. Greičiausiai jie namo grįžta vėlai ir skiria visą laiką darbui, o ne namų tvarkymui ir jaukumo atmosferos kūrimui. Dažnai tokiuose namuose maisto gaminimu rūpinasi vieno iš namų savininkų mama. Jiems svarbiausia, kad namuose būtų šilto maisto. Detalės nėra labai reikšmingos.

 

Nedidelis stalas virtuvėje – tai ne nuosprendis. Šiuo atveju būtina kreipti dėmesį į detales. Pavyzdžiui, į dailią ir jaukią lempą virš stalo, ant sienų – brangias dovanas iš tolimų kraštų, šeimos nuotraukas. Nedidelis arbatinukas, dubenėlis sausainių ar saldainių ant stalo – neabejotinas ženklas, kad namiškiai vakarus linkę leisti kartu, virtuvėje gerdami arbatą.

 

Kaimiškas virtuvės stilius – kviečiantis užeiti į vidų, šiltas, linksmas, kerintis. Tokie ir šiuose namuose gyvenantys žmonės. Jie yra šiek tiek nostalgiški ir labai praktiški. Nesvarbu, kokie jie būtų užsiėmę, bet jie svajoja vakarą praleisti namuose, valgydami pagal močiutės receptą iškeptus pyragaičius.

 

Viduržemio jūros regiono virtuvės stilių renkasi vadinamosios senos sielos. Virtuvę nori dekoruoti žemiškais, spalvingais tonais, įpūsti namams senų laikų dvasios. Šie žmonės yra draugiški, paprasti, energingi ir taupūs.

 

Tradiciniame virtuvės stiliuje vyrauja ryškios ir neutralios spalvos, sudėtingos ir blizgančios detalės. Juose randamas aukso vidurys tarp senoviško ir modernaus stiliaus. Tokie ir yra šiuose namuose gyvenantys žmonės: linkę apeiti aštrius kampus, nemėgstantys be reikalo rizikuoti, bet turintys puikų skonį.

 

Urbanistinis virtuvės stilių renkasi atviri, mėgstantys naujoves, drąsūs, veržlūs, unikalūs asmenys. Jie labai vertina originalumą ir unikalumą. Jie yra paprasti ir labai gerai žino, ko nori. Jie nemėgsta daug, neaiškios paskirties daiktų. Virtuvė neturi būti perkrauta. Jie labai organizuoti, mėgsta struktūras.

 

Kai sutampa virtuvės ir asmenybės stilius, tokia vieta tampa antraisiais namais, iš kurių nesinori ilgam išeiti. Virtuvės interjeras yra svarbiau, negu būtų galima pagalvoti. Svajonių virtuvės įrengimui nereikėtų taupyti. Juk tai bus vieta, kur praleidžiama daugiausiai laiko. Jeigu finansinės galimybės neleidžia turėti svajonių virtuvės, neverta nusiminti. Interjerą gali atnaujinti kelios detalės, kurios padės sukurti trokštamą jaukumo įspūdį.

 

Įdomu, kad visi žmonės skirtingai ruošia maistą. Kai kurie yra pedantiškai tvarkingi. Atlikę vieną veiksmą (pavyzdžiui, supjaustę morkas) sutvarko darbo vietą ir tik tada pradeda daryti kitą veiksmą. Kiti atidžiai skaito receptus ir griežtai pagal juos gamina. Kai kurie mėgsta gaminti draugų ir šeimos narių būryje, kiti negali susikaupti, kai aplinkui kas nors klega. Tačiau jų ruošiamo maisto kokybė nuo to dažniausiai nenukenčia.