Vienas iš lengviausių būdų, išsiaiškinti žmogaus asmenybę, tai paklausti, kokius serialus, filmus žiūri ir kokias knygas skaito. Pasirodo, filmai ne tik teikia pramogą, bet jie gali ir atskleisti tiesą apie tai, kas iš tikrųjų esate.

 

Pasakykite, ką renkatės ir sužinokite, kas jūs:

 

filmai

a)      Pokalbių laidas, romantinius filmus ir serialus, laidas apie maisto gaminimą ir religiją;

b)      Meną ir humanitarinius mokslus, klasiką, europietišką arba kitų šalių kiną ir poeziją;

c)      Siaubo, kultinius filmus ir erotinius romanus;

d)     Veiksmą ir nuotykius, trilerius, mokslinę fantastiką bei istorijas apie šnipus;

e)      Naujienas, dokumentines laidas ir ne grožinę literatūrą.

 

Atsakymai atskleidžia jūsų asmenybės tipą. Jeigu pasirinkote a) jūs esate labai visuomeniškas; b) estetika; c) tamsa; d) jaudulys; e) racionalumas.

 

2016 metais JAV Teksaso universitete buvo atlikta daugiau nei 3000 žmonių apklausa ir nustatyta daugybė ryšių tarp šių pasirinkimų, žmogaus asmenybės ir išsilavinimo.

 

Visuomeniško asmenybės tipo žmonės yra linkę būti mažiau išsilavinę, turi mažiau išlavintą abstraktųjį mąstymą, yra labai šilti ir užjaučiantys. Estetikos ir tamsos fanai yra labai išsilavinę ir turi gerą abstraktųjį mąstymą. Tačiau pirmieji yra ramūs ir linkę į savianalizę, o antrieji – mėgstantys provokuoti, bendrauti ir leistis į avantiūras. Racionaliojo tipo asmenys yra labai organizuoti, iniciatyvūs ir patikimi (tačiau nemėgsta kolektyvinio darbo). Jaudulį arba intrigą mėgstantys žmonės turi stiprūs teisingumo jausmą ir nėra labai nuoseklūs, nors būtent tai jų gyvenimui ir suteikia intrigos bei jaudulio.

 

Žmonės filmus žiūri dėl skirtingų priežasčių. Filmų žmonės žiūri iš esmės dėlto, kad patenkintų tam tikras psichologines funkcijas, kurios kiekvienam žmogui gali būti skirtingos. Taigi, tam, kuris mėgsta jaudulį ir aštrius pojūčius gyvenime, greičiausiai patiks filmai, sužadinantys panašias emocijas.

 

Kodėl naudinga žinoti, ką apie asmenybę sako mėgstami filmai? Visų pirma tai padės išsiaiškinti, su kokiu žmogumi turite reikalą. Pagal tai, kokius filmus jis arba ji mėgsta ir kokių negali pakęsti, net galima prognozuoti santykių ateitį. Todėl verta per pirmą pasimatymą užduoti klausimą apie mėgstamiausius filmus.

 

Tačiau reikėtų nepamiršti, kad šiame pasaulyje gyvena labai daug žmonių, kurie apskritai labai mėgsta ir vertina gerą kiną, nepriklausomai nuo žanro. Tokie žmonės mėgsta žiūrėti viską, pradedant romantinėmis komedijomis, baigiant moksline fantastika. Apie pastaruosius asmenis kažką pasakyti vien iš mėgstamų filmų sąrašo yra sudėtingiausia. Nebent tai, kad jie yra labai universalūs. Be to, šiandien sukuriama daug filmų, kurie neatitinka standartinių kino žanrų. Pavyzdžiui, riba tarp romantinio filmo ir komedijos dažniausiai yra labai plonytė.

 

Filmai gali padėti labiau pažinti kitą žmogų arba patį save. Tačiau tai nėra vienintelis veiksnys, nulemiantis asmenybę. Asmenybę sudaro labai daug faktorių. Todėl mėgstami filmai – tai tik lašas jūroje. Kartais labai ramūs ir melancholiški žmonės gali mėgti ne poetiškus, meniškus filmus, o karinius, veiksmo filmus su siaubo elementais. Tokie filmai jiems tarsi atsvara jų ramiam ir lėtam gyvenimo būdui.