Iš atostogų prie jūros daugelis parsiveža pakrantėje rastų kriauklių. Jos atrodo, kaip tikri meno kūriniai. Būrėjų nuomonės apie moliuskų kiautus skiriasi, tačiau daugelis iš jų sutinka, kad jie skleidžia teigiamą energetiką.

 

"kriauklės"

Neigiamą atspalvį kriauklėms suteikia kai kurios pasaulio kultūros, kuriose kriauklės laikytos požeminio gyvenimo atributais. Dažniausiai jos laikomos sielos atgimimo simboliais.

 

Reikia įspėti, kad daugelis būrėjų mano, kad magijai tinkamiausios tik tos kriauklės, kurias pats žmogus randa vandens telkinių pakrantėse. Rastų kriauklių poveikis būna kur kas stipresnis, negu tiesiog nusipirkus suvenyrų parduotuvėje. Kai kurie kreipia dėmesį, kokia kryptimi sukasi kriauklės spiralė ir pirmenybę teikia tokioms, kurių spiralė sukasi į dešinę pusę, o ne priešingai laikrodžio rodyklėms. Spiralė – tai visatos evoliucijos, amžino judėjimo bei laiko simbolis.

 

Tikima, kad kriauklė įkūnija moterišką kūrybingumą, suvokimo procesą, gimimą ir atsinaujinimą, meilės magiją. Kriauklės dažnai naudojamos ritualuose, skirtuose pritraukti pinigus ir klestėjimą. Kai kuriose dvasinėse praktikose (pavyzdžiui, budizme) kriauklės laikomos labai stipriu sėkmės simboliu.

 

Didelės, spiralinės kriauklės naudojamos šalinti čakrų energetinius blokus. Sūkurinė forma esą padeda išvalyti subtiliuosius kūnus nuo neigiamos informacijos. Norint, kad savijauta pagerėtų tokią kriauklę užtenka šiek tiek palaikyti prie tos čakros, kuriose yra energetinis blokas.

 

Pasibaigus vasarai ir atostogoms norisi paberti surinktas kriaukles ant darbo stalo ir iš jų pasigaminti gražų, nostalgiškus prisiminimus keliantį papuošalą sau arba namams. Kriauklių dekoracija visus metus primins, kad vėl ateis vasara ir bus galima iš naujo mėgautis jos teikiamais malonumais.

 

Pakabukai su kriauklėmis turi magišką galią. Jie padeda išreikšti kūrybingumą. Tai ypač svarbu žmonėms, kuriems reikia generuoti kūrybines idėjas darbe, kūrybos ir kultūros srities darbuotojams. Nemažai pasaulio dainininkų periodiškai nešioja kriauklių karolius, kurie padeda išsaugoti balsą ir skatina kūrybines galias.

 

Pridėjus kriauklę prie tos kūno vietos, kuri kelia problemų, gerina fizinę ir psichologinę žmogaus savijautą. Pavyzdžiui, kriauklės, nešiojamos prie saulės rezginio srities, suteikia lyderio savybių, pasitikėjimo savo gebėjimais, skatina atsinaujinimą ir atgimimą.

 

Kriauklė yra kūrybingumo simbolis. Ji gali padėti troškimus paversti realybe. Tam tikri ritualai gali išpildyti vieną konkretų norą arba pagerinti kai kurias gyvenimo sritis. Svarbiausia atliekant būrimus ir magiškus ritualus – pozityviai mąstyti ir neturėti negatyvių nusistatymų. Ritualas gali padėti išspręsti sveikatos, meilės, finansines ir kitas problemas, tačiau jį reikia atlikti per dylantį mėnulį – laikotarpį nuo pilnaties iki jaunaties.

 

Per pilnėjantį mėnulį nueiti prie vandens ieškoti tinkamos kriauklės. Geriausia tą daryti naktį, kai mėnulio šviesa ryškiausia. Išsirinkti gražią kriauklę, geriausią lygią ir plokščią. Pakelti ją nuo smėlio arba ištraukti iš vandens ir garsiai ištarti magišką frazę: „Man sekasi!“.

 

Tada kriauklę kruopščiai išplauti ir palikti, kad visiškai išdžiūtų. Tada vidinėje kriauklės pusėje akvarelės dažais arba kreida nupiešti ženklą, simbolizuojantį norą. Pavyzdžiui, jeigu noras yra įsimylėti, tai nupiešti širdelę, ištekėti – du susikertančius žiedus, praturtėti – euro arba dolerio ženklą.

 

Po to kriauklę padėti ant kranto prie vandens, ten, kur vanduo anksčiau ar vėliau nuplautų kriauklę. Aplink kriauklę pirštu žemėje nubrėžti trikampį – norų įgyvendinimo simbolį. Kriauklė turėtų atsidurti trikampio centre ir padėta taip, kad simbolis būtų nukreiptas į viršų.

 

Kai stipri banga nuplaus norų kriauklę, tris kartus garsiai pakartoti burtažodį: „Mėnulio galia, Vandens galia ir Žemės galia, prašau, būkite su manimi! Tegul bangos pasiima mano norą ir suteikia jam galios! Tegul troškimas tampa realybe! Viskas tik tam, kad būtų geriau! Teįvyksta!“.

 

Užkerėtų jūros kriauklių negalima liesti, pasiimti. Jas reikia palikti paplūdimyje. Tuojau pat grįžti namo ir, kad ir kas įvyktų, neatsigręžti atgal.

 

Jeigu magiškas ritualas buvo atliktas tinkamai, noras taps realybe per vieną Mėnulio ciklą (28 – 29 dienas). Vasara geriausias metas burti prie vandens ir galbūt net pakeisti savo gyvenimą į gera! Šiltuoju metų laiku žemiškoji laimė atrodo, kaip ranka pasiekiama, tad verta šiek tiek pasistengti ir pagauti stebuklingąją laimės paukštę.

 

Įdomu

 
  • Pasaulyje skaičiuojama daugiau nei 50000 moliuskų kriauklių rūšių.
  • Kriauklė – tai vandens gyvūnų skeletas. Žinduoliai ir žmonės turi skeletą po oda, o moliuskai – išorėje.
  • Kriauklės sudarytos daugiausiai iš kalcio.
  • Kriauklės apsaugo minkštą moliuskų kūną nuo plėšrūnų, stiprių jūros srovių ir audrų.
  • Skyles kriauklėse pragremžia plėšrūnai, norėdami ištraukti moliuską.
  • Prekyba kriauklėmis – pelningas verslas. Prie jūrų ir vandenynų jomis prekiauja turistų pamėgtos suvenyrų parduotuvės. Iš kriauklių pagaminti papuošalai ir namų dekoracijos parduodamos visame pasaulyje.
  • Akmens amžiuje žmonės išimdavo moliuskus iš kriauklių ir naudodavo jų kiautus kaip maisto ir vandens talpyklą.
  • Krabai atsiskyrėliai (lot. Paguridea) slepiasi nebenaudojamose moliuskų kriauklėse. Paaugę jie ieškosi didesnių kriauklių, kurios jiems padėtų apsisaugoti nuo žiaurių aplinkos pavojų.