Statistika negailestinga – vis daugiau žmonių miršta nuo širdies ligų, kurios kyla dėl nesveiko gyvenimo būdo. Deja, bet vis jaunesni žmonės susiduria su antsvoriu, kuris sukelia mirtinas ligas.

 

Yra, kaip yra

Šią ketvirtadienio pavakarę 17.35 val. LNK laidoje „Yra, kaip yra“ dalyvausianti gydytoja Jelena Tulčina sakys, kad pasaulyje iš viso yra 170 milijonų nutukusių vaikų bei pasakos, kad maisto pramonė – demonas, kadangi maistas yra labai nesveikas, o ir tėvams trūksta žinių bei suvokimo, kaip reikia maitintis patiems vaikams.

 

Taip pat laidoje dalyvausiantis Dovydas sveria 145 kilogramus, nors jam vos 16 metų. Dovydas laidoje pasakos, kad būdamas penktoje klasėje pradėjo jausti patyčias, bendraklasiai jį vadino „nutukėliu“.

 

Dovydas sakys, kad visi jo draugai turi merginas, o jis dėl savo antsvorio net nesistengia jų ieškoti, kadangi žino, kad jos jį atstums. Vaikinas sako, kad jaučia kompleksus, tačiau sako, kad jis nėra visai nesportuojantis – pažaidžia ir krepšinį ir į kūno kultūros pamokas eina, tačiau greitai pavargsta.

 

Moksleivis pasakos, kad yra bandęs atsikratyti svorio, tačiau jam tai sunkiai sekasi, daugiausia yra numetęs 12 kilogramų, kai gulėjo sanatorijoje. Dovydas sakys, kad valgo retai, tačiau nepastoviai bei daug bulvinių patiekalų.

 

Dovydo mama Ingrida laidoje kalbės, kad vaikas gimė kaip ir visi, normalaus svorio, o iki darželio buvo liesas. Tačiau vėliau vaikui pradėjo pirkti viską – sūrelius ir kitą maistą. Moteris sakys, kad sūnui pirko ir abonentą į sporto klubą, tačiau vaikas vis rasdavo kokių nors priežasčių neiti.

 

Kita laidos dalyvė Irena laidoje pasakos, kad jos dukra jau ketverių metų turėjo viršsvorį. Moteris pasakos, kad jos dukra valgo daug – dvigubai daugiau nei eiliniai vaikai bei daug „sėdi“ prie kompiuterio.

 

Visą laidą apie vaikų viršsvorį žiūrėkite šią ketvirtadienio pavakarę laidoje „Yra, kaip yra“, 17 val. 35 min. per LNK.