Mokslininkai iki šiol nesutaria dėl Velnio duobės kilmės, kurią Aukštadvario regioniniame parke kasmet aplanko tūkstančiai keliautojų. Vieni sako, kad tai ledyno palikimas, kiti linkę manyti, jog čia buvo nukritęs meteoritas. Ir tai ne vienintelis gamtos perlas, viliojantis turistus į Aukštadvario apylinkes: net 77 ežerai, vaizdingos Verknės ir Strėvos upės, daugybė draustinių, piliakalnių ir pilkapynų.

 

Filmavimo akimirkos_1

Vaidotas Baumila šią vasarą prisijungė prie pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ iniciatyvos „Misija: švari vasara ‘22“ ir kiekvieną savaitgalį, keliaudamas po Lietuvos regioninius parkus, ne tik pasakoja žiūrovams, ką galima aplankyti ir pamatyti Lietuvoje, bet ir aktyviai prisideda prie švarinimo iniciatyvos – išvežti iš regioninių parkų visas šiukšles, kurias paliko gamtoje vis dar abejingi švarai mūsų tautiečiai. Ši Vaido kelionė į Aukštadvario regioninį parką nuteikė maloniai – nustebino ne tik gražios apylinkės bet ir ganėtinai švari aplinka.

 

„Gamtai be mūsų išgyvens, bet mes be gamtos – niekaip. Visos gamtoje paliktos pakuotės ne tik teršia aplinką, bet ir yra labai pavojingos gyvūnams, kurie ne tik susižaloja į paliktas stiklo šukes bei skardines, bet dažnai ir praryja stiklo duženas. Gamtoje gydytojų nėra, susižaloję gyvūnai tiesiog žūsta“, – sako Aukštadvario regioninio parko ekologė Rita Balsevičiūtė.

 

Nors teršiame ženkliai mažiau nei prieš dešimtmetį, vis dar daugybę atliekų gamtoje palieka žvejai. Tai ir plastikiniai maišai, žvejybos valai, metaliniai kabliukai, maisto pakuočių atliekos, kurias daugelis palieka tiesiog savo žvejybos vietoje.

 

„Neužtenka surinkti šiukšles. Labai svarbu jas tinkamai išrūšiuoti, o tik tada išmesti. Rūšiuojant atskirkite pakuotes vieną nuo kitos, nesukiškite visko į vieną plastikinį maišelį, taip labai palengvinsite pakuočių perdirbėjams. Taip pat labai svarbu miške surinkti ir paliktas maisto atliekas, kuriomis gyvūnai gali apsinuodyti“, – sako „Žaliojo taško“ atstovė Raminta Čeponė.

 

Kaip sekėsi žygis „Žalio tako“ maršrutu ir kodėl Vaidotas Baumila nusprendė, kad norėtų dirbti pakuočių tvarkymo organizacijoje „Žaliasis taškas“, žiūrėkite laidoje „Misija – VASARA. Su Vaidotu Baumila“ šeštadienį 11 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Laidos rengėjų nuotr.