Sakoma, jog neįmanomų dalykų nėra, tiesiog kai kuriems iš jų pasiekti, prireikia daugiau laiko ir daugiau pastangų. Jeigu vis nepasiseka, savo potencialą išbandyti galima ir daugybėje kitų sričių. Juk pasaulyje gyvena tūkstančiai žmonių, stebinančių savo išskirtinumu, talentais bei ypatingais sugebėjimais, kurie, atrodo, yra neriboti.

 

rekordai

Keisčiausi rekordai:

 

 •  „Vaisingiausia“ moteris ir daugiausiai vaikų turintis vyras: rusas Feodoras Vassilyevas buvo vedęs du kartus ir iš viso turėjo net 87 vaikus! Pirmoji jo žmona, kurios vardas nėra žinomas (1725 – 1765), yra laikoma oficialiai daugiausiai vaikų pagimdžiusia moterimi. 27 gimdymų metu, pasaulį išvydo 16 porų dvynių, septynios poros trynukų ir net keturi ketvertukai. Antroji F. Vassilyevo žmona pagimdė vyrui dar 6 poras dvynukų bei du kartus susilaukė trynukų.

 

 • Čekijos Respublikoje gyvenantis magas Zdenekas Zahradkas greičiausiai yra vienintelis žmogus, kuris žino, ką reiškia būti palaidotam gyvam. 2004 metais, būdamas 50-ies, jis išgyveno 10 dienų po žeme, palaidotas tikrame karste. Jis turėjo tik deguonies vamzdelį, kuris jungė Z. Zahradką su išoriniu pasauliu. Per šį laikotarpį vyras neteko 8,5 kilogramų. Vis dėl to Z. Zahradka nebuvo pirmasis, kuris mėgino pasiekti tokį rekordą. Tiesa, kitiems jo bendraminčiams bandymai baigėsi nelaimingai. Dėl šios pražasties Gineso pasaulio rekordų knygos rengėjai atsisakė fiksuoti tokio pobūdžio rekordus.

 

 • 17 metų vaikinas iš Indijos, Ashikas Gavai‘us, nustebino daug mačiusius chirurgus. Vaikinas daugiau nei metus skundėsi danties skausmais bei itin sutinusiu apatiniu žandikauliu. Dėl to buvo nuspręsta problemą išspręsti chirurginiu būdu. Pradėjus operaciją, apatiniame vaikino žandikaulyje gydytojai pamatė visą galybę, į perlus panašių, mažų dantų. Iš viso buvo suskaičiuoti 232 dantys. Chirurgai išsiaiškino, jog tai buvo nepiktybinis navikas, susidaręs iš tų pačių audinių, kurie sudaro dantis. Šiandien vaikinas turi 28 dantis.

 

 • Daugiausia kartų pasaulyje ištekėjusia moterimi yra pripažinta Linda Lou Taylor (Wolfe), gimusi 1941 metais, JAV. Pirmą kartą prie altoriaus moteris žengė būdama vos 16 metų. Vėliau tą patį pakartojo dar 22 kartus. Nuo paskutinės santuokos praėjo daugiau nei dešimtmetis, todėl šiuo metu moteris ieško naujo vyro su kuriuo planuoja ištekėti 24 kartą. Nors moteris ir nebegali išvardyti visų santuokų pagal seką, tačiau ji prisimena, jog George‘as Scottas (pirmasis jos vyras) buvo pats žaviausias, o jų santuoka truko ilgiausiai – septynerius metus.

 

 • Greičiausias svorio priaugimas. Šis keistas rekordas priklauso Donnai Simpson (gimė 1967 m., JAV), kuri 2008 metais pasiryžo per 2 metus pasiekti sunkiausios pasaulio moters rekordą. Moteris sukūrė tinklalapį, kuriame visi norintys galėjo mokėti pinigus už galimybę stebėti ją, valgančią nesveiką maistą bei siųsti jai įvairius maisto produktus.  D. Simpson pradėjo valgyti po maždaug  20000 kcal per dieną ir judėti kiek įmanoma mažiau. 2010 metais, jos vienos Kalėdų vakarienėje buvo net 30000 kcal, kurią sudarė 2 kalakutai, 2 kumpiai, kepsnys ir daugiau kaip 13 kg daržovių! Maisto produktams ji išleisdavo nuo 515 iki 665 eurų (1780 – 2295 lt) per savaitę. Vis dėl to 2010 metais, vietoje išsvajotų 450 kg, D. Simpson svėrė 273,5 kg. Galiausiai 2011 metais ji pasidavė (galimai ir dėl finansinių priežasčių) ir pradėjo laikytis dietos. Kaip teigė pati moteris, kad pamatytų, kaip auga jos dukra. Šį kartą ji užsibrėžė sverti 170 kg. Nors ir netapo sunkiausia pasaulio moterimi, tačiau ji vis tiek pasiekė Gineso rekordą, kaip sunkiausia pagimdžiusi moteris.

 

 • Mažiausia (gyva) pasaulio moteris yra Jyoti Amge, gimusi 1993 metais Indijoje (Nagpuro mieste). Merginos ūgis, tesiekiantis 61,95 cm, yra žemesnis nei vidutinio 2 metų vaiko, o sveria ji tik 5 kg. Dėl achondroplazijos (kuomet pasižymima žemu ūgiu, trumpomis galūnėmis) mergina daugiau nebeaugs. Visi merginos drabužiai, batai, papuošalai, indai bei stalo įrankiai yra pritaikyti specialiai jai. Nepaisant to, J. Amge lankė tokią pačią mokyklą, kaip ir kiti jos amžiaus vaikai. Ji mėgsta puoštis, darytis makiažą ir manikiūrą, domisi mada. Mergina jau yra nusifilmavusi tokiuose filmuose ir serialuose, kaip  „American Horror Story“ (2011, 2014-2015), „American Horror Story Freak Show: Extra-Ordinary-Artists“ (2014), „Body Shock: Two Foot Tall Teen“ (2009), „Bigg Boss 6“, televizijos laidose „Entertainment Tonight, „Chelsea Lately“ bei kt. Mergina yra realiai susitikusi su už save mažesniu žmogumi – žemiausiu planetos vyru – Chandra Bahaduru Dangi, kurio ūgis siekia 0,54 metro.

 

Ilgiausi:

 

 • Mehmetas Ozyurekas, gimęs 1949 metais Turkijoje, gali pasigirti ilgiausia nosimi pasaulyje. Jos ilgis siekia 8,8 cm. Rekordas buvo patvirtintas 2010 metais vienoje Italijos televizijos laidoje.

 

 • Nickas Stoeberlis iš Kalifornijos (JAV), turi patį ilgiausią liežuvį pasaulyje, jo ilgis 10,1 cm. 1991 metais gimęs artistas visuomet žinojo, jog jo liežuvis yra ilgas. Vaikinas sako, jog vienintelė problema, turint šią dovaną, yra tai, kad rytais reikia jį ilgiau valyti. Nickas įsitikęs, kad jis turi geresnį skonio refleksą nei kiti žmonės ir mano, jog tai gali padėti jam „prasimušti“ šou pasaulyje.

 

 • Jeigu tipiniam vyrui atrodo, jog jo mylimosios nagai yra per ilgi, jam vertėtų atkreipti dėmesį į amerikietės Lee Redmond (1941 m.) nagus, kurių ilgis siekė 8,65 metrus. Moteris pradėjo juos auginti dar 1979-aisiais. Tačiau 2009 metais per automobilio avariją jų neteko. Šiandien jos nagai vis dar yra ganėtinai ilgi, siekiantys apie 10 centimetrų, tačiau Lee teigia, kad dabar jos rankos yra tokios lengvos, kad netgi galėtų „skristi“.

 

 • Nors ilgų nagų auginimas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti moteriškas bruožas, amerikietis Melvinas Boothas yra ilgiausius nagus turintis vyras. Nagų ilgis 9,05 metrai.

 

 • Didžioji dalis moterų norėtų pasigirti ilgiausiomis ir dailiausiomis kojomis. Vis dėl to, iki šiol šis titulas priklauso rusei Svetlanai Pankratovai (gimusi 1971 m.), kurios kojų ilgis yra 1 metras 32 centimetrai. Tuo tarpu pačios moters ūgis taip pat įspūdingas – 1,95 metrai, o batų dydis – 46.

 

 • Visų laikų aukščiausia moteris kinė Zeng Jinlian (gimusi 1982 m.) buvo 248,29 centimetrų, tačiau ji mirė sulaukusi vos 17 metų.

 

 • 2008 metais, kanadietis Sarwanas Singhas pateko į Gineso rekordų knygą, kaip ilgiausios barzdos savininkas. Jos ilgis siekia 2,33 metrus.

 

 • Anthony‘s Victoras iš Indijos, į Gineso rekordų knygą buvo įrašytas dėl ganėtinai keiso pasiekimo: ilgiausių ausies plaukų, kurių ilgis siekia 17,78 cm.

 

 • Ilgiausias bučinys, kurį užfiksavo Gineso rekordo knygos komisija, truko 58 valandas, 35 minutes ir 58 sekundes. Tailandiečiai Ekkachai Tiranarat ir Laksana Tiranarat 2013 metais vykusiame šou („Ripley’s Believe It or Not!“) pagerino savo pačių rekordą ir nugalėjo dar 8 poras. Nugalėtojai dovanų gavo piniginį prizą, 2 deimantinius žiedus ir dar vieną pasaulio Gineso rekordų apdovanojimą.

 

 • Turkas Sultanas Kosenas, kurio ūgis 2,51  metrai, yra laikomas aukščiausiu (vis dar gyvu) žmogumi. Jam taip pat yra priskiriami didžiausių plaštakų (27,5 cm), ilgiausių rankų (rankovės ilgis – 97 cm) ir pėdų (35,5 cm dešinė ir 1 cm ilgesnė kairė) rekordai. Teigiama, jog jo augimo priežastis – sutrikusi endokrininė sistema, dėl kurios padidėja augimo hormonų išsiskyrimas. Manoma, jog tai sukėlė vaikino smegenyse buvęs auglys. Po keleto operacijų, auglį pavyko pašalinti ir Sultano augimas buvo stabilizuotas. 1982 metais gimusio vyro broliai ir seserys yra įprasto ūgio. 2013 metais, išsipildė Sultano svajonė ir jis vedė 80 centimetrų žemesnę merginą iš Sirijos.

 

Gyvūnai:

 

 • Seniausias šuo. 1910 metais Les Hall iš Australijos gavo dovanų šuniuką, kurį pavadino Bluey vardu. Tai buvo Australijos  piemenų (Australijos aviganių) veislės šuo, kuris beveik 20 metų ganė įvairius galvijus, avis. 1939 metais, sulaukęs 29 metų ir 5 mėnesių, jis buvo užmigdytas ir įrašytas į Gineso rekordų knygą, kaip ilgiausiai kada nors gyvenęs šuo.

 

 • Talentingoji papūga. 25 metų Arlekino ara vardu Zakas (iš JAV) savo snapu per vieną minutę atidarė 35 skardines ir tai buvo užfiksuota Gineso rekordų knygoje. Tačiau čia jos pasiekimai nesibaigė. 2013 m. ji pasiekė naują rekordą –  ji tapo daugiausia krepšinio kamuolių (pritaikytų papūgai) per vieną minutę įmetusia papūga. Be to, Zakas moka važiuoti papūgai pritaikytu dviračiu, paspirtuku, riedlente, gali pakelti vėliavą, moka apsiversti, žino daugiau nei 100 žodžių bei geba atlikti dar daugybę kitų triukų.

 

 • Garsiausias gyvūnas. Mėlynųjų banginių skleidžiami žemų dažnių garsai, siekia net 188 decibelus, ir yra garsesni už reaktyvinio lėktuvo variklį. Jie gali būti išgirsti didesniu nei 800 kilometrų atstumu.

 

 • Daugiausiai teniso kamuolių burnoje sutalpinęs šuo yra auksaspalvis retriveris vardu Augie. Teksase (JAV) gyvenančio šuns burnoje tilpo net 5 teniso kamuoliukai.