Ilgieji savaitgaliai ir šventinės dienos yra vienos iš laukiamiausių. Trys laisvos dienos per savaitę pasitaiko ne taip ir dažnai, todėl nenuostabu, kad artėjant joms, žmonės mintyse pradeda kurti planus ir svajoti, kaip galėtų jas praleisti. O ypač smagu, kai tos laisvos dienos pasitaiko vasarą. Visiems mums reikia kelių papildomų valandų, kad galėtume nukeliauti toliau, daugiau laiko praleisti lauke, bendraujant su draugais ir artimaisiais, užsiimant įdomia veikla ar tiesiog stebint saulėlydžius. Papildomos laisvos dienos reikalingos mums visiems ir štai keletas priežasčių kodėl!

 

3 priežastys, kodėl naudingi ilgieji savaitgaliai ir laisvos dienos:

 

"savaitgalis"

  • Trumpų atostogų planavimas keletą kartų per metus gali padėti išsaugoti darbuotojo gerą sveikatą. Trumpos atostogos gali padėti labiau džiaugtis savo darbu, ypač jei jos organizuojamos reguliariai. 2011 metų žurnale „Stress and Health“ buvo publikuojamas tyrimas, kurio rezultatai parodė, kad tie darbuotojai, kurie pasiimdavo 4 – 5 atostogų dienas, buvo geresnės sveikatos, turėdavo daugiau energijos ir jėgų. O tai reiškia, kad užtenka paatostogauti keletą kartų per metus: nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. Darbai mažiau nukentės, jei tą darysite per ilgąjį savaitgalį. Tada reikės tik pasiimti vieną laisvą dieną (ketvirtadienį). Baigiantis atostogoms gali apimti natūralus liūdesys. Tačiau tyrėjai išsiaiškino, kad kuo labiau žmonės pasijausdavo atsipalaidavę ir psichologiškai atitrūkę nuo darbo per atostogas, tuo geriau jie jausdavosi, kai pagaliau grįždavo į darbą. Pastaba tiems, kurie negali gyventi, nepasitikrinę elektroninio pašto: nustatyta, kad tie, kurie ir per atostogas užsiimdavo veikla, susijusia su darbu, jausdavosi prasčiau, grįžę iš atostogų.
 
  • Ilgos darbo valandos gali būti pavojingos sveikatai. Jeigu ilgąjį savaitgalį ar laisvą dieną, kaip įprastai, sėdėsite prie darbo stalo, atsiminkite, kad jūsų kūnas už tai nepadėkos. 2015 metais medicinos žurnale „Lancet“ buvo paviešintas tyrimas, kuris nustatė, kad darbuotojai, kurie dirbdavo 55 valandas per savaitę arba daugiau turėjo 33 % didesnę riziką patirti insultą ir 13 % didesnę riziką susirgti širdies ligomis negu tie, kurie dirbdavo standartines 40 valandų per savaitę. jau anksčiau pastebėta, kad ilgos darbo valandos yra siejamos su diabetu, tačiau tik tarp tų, kurių socioekonominis statusas žemesnis, o ryšys su insultu yra pastebimas visose socialinėse grupėse.
 
  • Keturių dienų savaitė mokykloje padeda vaikams geriau mokytis. Sutrumpinta darbo savaitė naudinga ne tik biurų darbuotojams. Vaikai, einantys į pradinę mokyklą, kurie dalyvavo sutrumpintoje, 4 dienų savaitėje, matematikos testuose surinkdavo aukštesnius balus negu tie, kurie į mokyklą ėjo įprastai – 5 dienas per savaitę. Manoma, kad tai mokytojus skatina imtis kitų mokymo metodų. Taip pat manoma, kad per keturias mokyklos dienas vaikai turės daugiau laiko, per kurį galės apsilankyti kai kuriuose renginiuose arba pas gydytojus ir jiems nereikės praleisti tiek daug pamokų, kaip reikėdavo anksčiau, kai nebūdavo papildomos laisvos dienos.
 

Taigi, ilgieji savaitgaliai ir laisvos dienos yra labai naudingi. Jūs būsite laimingesni, geriau mokysitės ir būsite sveikesni! Kai pasitaiko proga pakeisti aplinką, išjunkite kompiuterį ir išvykite bent trumpų atostogų!