Tikriausiai jau visi žino, kad hormonai atlieka labai svarbų vaidmenį intymiame gyvenime. Nuo jų priklauso ir jausmai, patiriami po to. Hormonų lygis per dieną tai kyla, tai leidžiasi, o geriausias seksas būna tada, kai moters ir vyro hormonų aktyvumas sutampa. Pasirodo, kad tas laikas, kada geriausia mylėtis yra 15 valanda!

 

seksas

Moterims apie 15 valandą aukščiausiai pakyla kortizolio lygis, padaugėja energijos ir žvalumo. Tuo pačiu metu vyrų kraujyje padaugėja estrogenų, dėl kurių intymi sueitis tampa emocingesnė, jautresnė ir dėlto įsimintinesnė bei malonesnė abiem pusėms. Abiem pusėms pasitenkinimą suteikiančio sekso paslaptis yra savo norų ir kūno pojūčių sinchronizavimas.

 

Kitas geras laikas seksui prasideda nuo ankstyvo ryto ir tęsiasi iki 9 – 10 valandos, kada vyrų testosterono (hormonas, kuris gaminasi miego metu) lygis yra aukščiausias. Vyrai yra labiau linkę inicijuoti seksą šiuo metu bei sulaukti seksualinio atsako į jų veiksmus. Be to, jeigu pora nori susilaukti kūdikio taip pat rekomenduojama mylėtis panašiu metu. Vienas italų tyrimas parodė, kad poros turi didesnę tikimybę pastoti, jei mylisi rytą.

 

Daugiau apie sekso bioritmus galite paskaityti, paspaudę žemiau esančias nuorodas:

 
Sekso bioritmai. Kodėl kiekvienam reikėtų apie juos žinoti?
Bioritmai valdo gyvenimą
Kada geriausias laikas mylėtis?
Ką reikėtų žinoti apie bioritmus?