Svetainė neabejotinai yra svarbiausias būsto kambarys. Jame linksminame svečius ir artimuosius, čia taip pat daugiausiai laiko praleidžiame būdami kartu su namiškiais, todėl ši patalpa turi tiesiog skleisti jaukumą. Įrenginėdami ir dekoruodami šį kambarį, leiskite atsiskleisti savo kūrybiškumui, kad galutinis variantas geriausiai atspindėtų jus ir jūsų šeimą. Norint, kad galutinis rezultatas būtų akį traukiantis, išties harmoningas, naudinga atsižvelgti ir į kelias svetainės įrengimo taisykles.

 

sekcijos

Svarbiausi kambario baldai

 

Pasirinkite brangiausią ar mėgstamiausią šio kambario baldą ir jį paverskite vizualiu patalpos centru. Taigi, aišku, kur turi krypti svečių dėmesys vos jiems čia įžengus. Tinkamiausias pasirinkimas – talpios svetainės sekcijos (jei kaip tik dairotės naujo baldo, galite rinktis paspaudę ant nuorodos), mat jose laikomi kone svarbiausi kambario akcentai, tokie kaip televizorius, knygos, nuotraukos, meno kūriniai ir t. t.

 

Rekomenduojama įsigyti kokybišką sekciją ir rinktis tokią, kuri stilistiškai atitinka patalpos tematiką. Visi kiti baldai ir dekoracijos turėtų būti statomi, orientuojami link jos. Tačiau neužtenka baldo paversti svetainės dėmesio centru – pati sekcija turi traukti žvilgsnį savo dizainu. Norint pritaikyti šią taisyklę, naudinga pasvarstyti apie galimybę įsigyti naują baldą.

 

Patalpos planas

 

Kažkodėl vis dar gyvuoja standartas visus svetainėje esančius baldus sustumti prie sienos. Jei tai didelė patalpa ir planuojate čia rengti šokių vakarėlius, tai, žinoma, darykite kaip tik taip. Bei jei siekiate įrengti aplinką, kuri skatina artumą ir bendravimą, patartina kai kuriuos baldus atitraukti nuo sienos.

 

Nors sekciją geriausia palikti prie sienos, tikrai galima pažaisti su knygų lentynomis, sėdėjimo pasirinkimais, staliukais, augalais ir net meno kūriniais – nebijokite jų statyti į vidurį ar jais formuoti atskiras svetainės zonas. Naudinga įsigyti ne tik vieną didelę sofą, bet kartu ir kelis fotelius, minkštus pufus, mat taip sukursite intymias, pokalbiams skirtas zonas.

 

Svetainės dekoracijos

 

Kilimai, dekoratyvios pagalvėlės bei meno kūriniai taip pat kuria vieningą svetainės įvaizdį ir tam tikrą atmosferą. Ar kambarys modernus, šiuolaikinis? O gal jame gausu antikvarinių daiktų, vyrauja tam tikras stilius, raštai? Tokie paprasti elementai išties daug ką pasako apie jus.

 

Kalbant apie kilimus, neįsigykite per mažo – tai viena didžiausių klaidų, daromų įrenginėjant svetainę. Įsitikinkite, kad kiekvienas baldas telpa ant jo. Idealiu atveju visos pagrindinių baldų kojelės turėtų tilpti ant kilimo, tačiau jei to nepavyksta pasiekti, pasistenkite, kad čia tilptų bent dvi priekinės kojos.

 

Prieš įsigydami pagalvėlių gerai apgalvokite, kaip jas paskirstysite, svarbiausia – nepersistengti. Nors jos yra puikūs dekoratyviniai akcentai, nenaudokite jų tiek, kad kiekvieną kartą, norėdami atsisėsti ant sofos ar fotelio, turėtumėte jas nuimti. Verčiau rinkitės kelias, vizualiai papildančias pasirinkto baldo estetiką bei viso kambario įvaizdį.

 

Drąsiai investuokite į aukštos kokybės pagalves, žaiskite raštais. Toks spalvų, elementų žaismas pagyvina bet kokią patalpą. Pagrindinė dekoravimo raštais taisyklė yra ta, kad derėtų naudoti ne daugiau 3 skirtingų ornamentų. Svarbu išlaikyti balansą – derinkite smulkius raštus su didesniais.

 

Jei planuojate čia kabinti paveikslus ar įdomesnius meno kūrinius, patariama vengti šios esminės klaidos – paveikslas pakabinamas per aukštai. Tai pastebi ne visi, tačiau daugelis linkę kabinti meno kūrinius arčiau lubų nei reikėtų. Jie visada turėtų būti kabinami akių lygyje, ir ši taisyklė pritaikoma kiekvienam būsto kambariui. Žinoma, tai individualu, todėl vadovaukitės savo nuožiūra.

 

Apšvietimas

 

Apsvarstykite galimybę svetainėje įrengti kelis šviesos šaltinius, o ne tik vieną lubinį šviestuvą. Pasitelkite stalines, grindų, sienines lempas, žvakides ar bet ką, kas jums patinka (ir skleidžia šviesą). Itin svarbu, kad nebūtų tik vieno šviesos šaltinio – taip patalpa dažniausiai apšviečiama netolygiai ir atrodo šaltai, nejaukiai. Kambarys bus ne tik šviesesnis, bet ir visi jame esantys daiktai atrodys geriau. Papildomam intymumui taip pat gali praversti pritemdomos lempos.

 

Štai ir pagrindiniai patarimai, kuriais vadovaudamiesi įrengsite itin jaukią svetainę. Svarbiausia, kad visi pasirinkti baldai, dekoracijos ir daiktai atspindėtų jūsų ir šeimos narių skonį, atitiktų poreikius. Tik taip sukursite šiltą, prisėsti kviečiančią erdvę, į kurią norėsite sugrįžti kiekvieną dieną.