Pietų Floridoje (JAV) dieną, kai 2013 metų kovo 13-ąją Romos katalikų bažnyčios buvo išrinktas naujas popiežius Pranciškus, danguje pasirodė rožinio angelo pavidalo debesis. Jaudinanti akimirka iškart buvo užfiksuota daugybėje nuotraukų. Dieviškosios apvaizdos įrodymas akimirksniu apskriejo visą pasaulį. Tarsi Jėzus penkiais kepalais duonos ir dviem žuvimis pamaitinęs tūkstančius žmonių, taip ir kelios nuotraukos tapo daugybe, kai atsidūrė viso pasaulio spaudoje ir internetiniuose portaluose. Nors mokslininkai tikina, kad debesis nėra antgamtiškas stebuklas, tačiau vis tiek šis fenomenas suteikė ypatingą prasmę popiežiaus Pranciškaus rinkimams. Kita vertus, juk mokslas paaiškina beveik viską, ką sudaro materija, tačiau ne tai, kas vyksta subtiliausiame sielų lygmenyje…

 

angelas

Užfiksuoti vaizdai, kuriuose aiškiai matyti rožinio angelo siluetas, pirmiausia buvo parodyti per vietinę televiziją. Reportaže kalbėjęs vyras teigė, kad iš pradžių jam kilo mintis, kad įspūdingą iliuziją užsakė pats popiežius. Ne visi kalbinti asmenys sutiko, kad danguje pasirodė angelo siluetas. Buvo tvirtinančių, kad regi jūros vėžiagyvius artemijas arba Liuciferio pavidalą, apgaubtą saulėlydžio. Vienu žodžiu nepaprastas gamtos reiškinys abejingų nepaliko.

 

Specialistai mano, kad angelo figūrą susiformavo iš debesų, nors kai kurie niuansai verčia tuo abejoti. Figūra atrodė lyg sudaryta iš plunksninių debesų, tačiau pastarieji būna aukščiau atmosferoje negu aukštieji kamuoliniai debesys. Manoma, kad šį debesį galėjo sudaryti po debesimi matoma kritulių arba orlaivių paliekama juosta (virga). Tačiau jokie specialistai nesugebėjo visiškai ir aiškiai paaiškinti fenomeno. Regis, telieka tik du galimi pasirinkimai: ar tikėti visa širdimi, kad tai buvo pranašiškas ženklas, ar manyti, kad angelo formos debesis, kurį nudažė rausvi vakarinės Saulės spinduliai, susidarė atsitiktinai.

 

Tai ne pirmas kartas, kai debesys pasirodo pačiais įvairiausiais pavidalais: nuo balandžių, delfinų, NSO, raganų ir angelų. Tikriausiai visi vaikystėje yra žaidę žaidimą, kai stebėjo danguje plaukiančius debesis ir bandė atrasti panašumų į gyvūnus ar pasakų herojus. Žmogaus smegenys nesąmoningai atpažįsta veidus ir kitus žmogiškus pavidalus bei bruožus negyvuose objektuose. Pavyzdžiui, kai kuriose Marso nuotraukose įžiūrimi žmogaus veido kontūrai, o Merkurijuje – netgi V. Disnėjaus peliuko Mikio galva ir t. t. Rožinio angelo siluetui danguje skirta tiek daug dėmesio, nes jo pasirodymas sutapo su popiežiaus konklavos pabaiga.

 

Taigi ar tai iliuzija, apgaulė ar iš tiesų pasirodė tikras angelas? Abejojama, kad tai iš tikrųjų yra įrodymas apie angelų egzistavimą. Greičiausiai tai tik stulbinantis sutapimas. Pasaulyje yra daug keistesnių ir įspūdingesnių dalykų, kurie buvo pripažinti kaip stebuklai ir antgamtiškų reiškinių neginčijami įrodymai. Iškart po angelo pasirodymo nuotrauka socialiniuose tinkluose pasidalino daugiau nei kelios dešimtys tūkstančių žmonių. Po atvaizdu pasipylė šimtai komentarų ir jų vis daugėja.

 

Minėtą nuotrauką, kurioje užfiksuotas rožine šviesa apšviestas angelas Pietų Floridoje, galite pamatyti PASPAUDĘ ČIA.