Ukrainos Dniepro regione gyvena žmogus, save vadinantis „saulės valgytoju“. Nikolajus Dolgurakis maitinasi vien tik prana (dieviškąja) ir saulės energija. Jo akys tyros lyg vaiko, šypsena nuoširdi ir neapsimestinė. Tiek iš pirmo žvilgsnio, tiek su juo pabendravus, vyras atrodo labai dvasingas.

 

„Saulės valgytoju tapau ne dėlto, kad nebenorėjau pirkti maisto produktų“, – šypsodamasis sako N. Dolgurakis, – „tai – dvasinis kelias. Kodėl visos pasaulio religijos turi pasninką? Jo paskirtis – apvalyti sielą, pradėti mąstyti apie didingesnius dalykus ir atsikratyti nemoralių troškimų. Maisto atsisakymą galima vadinti atsisveikinimu su kūniškomis priklausomybėmis. Natūralų maistą pakeičiau kosmoso energija. Iki tol, kol visiškai atsisakiau įprasto maisto, 14 metų, nuolat laikydavausi pasninko. Valgydavau tik košę, daržoves, vaisius ir riešutus. Paskui perėjau prie tik skysto maisto – daržovių sultinio, kakavos ir karšto šokolado. Vieną dieną supratau, kad galiu gyventi išvis be maisto. Nuo tada pradėjau laikytis griežtos dietos, kurios metu gerdavau tik arbatą su medumi arba karštą vandenį su žuvies prieskoniais. Vartodavau tik pakrautą vandenį, kurį nuimdavau nuo viryklės iškart, kai užvirdavo. Per dieną išgerdavau apie 10 puodelių. Visą kitą reikalingą maistą gaudavau iš Saulės ir kosmoso. Jaučiau, net kaip mano kraujas atsinaujina“.

 

Nikolajus Dolgurakis teigia, kad dėl tokios neįprastos mitybos alkio jausmo nejaučia. Esą Saulė kūną pakrauna kaip bateriją. Vyras įsitikinęs, kad vieną dieną visa žmonija maitinsis tik dangaus kūnų energija. Kaip medžiai ir augalai egzistuoja dėl fotosintezės, taip ir žmogus gali. Jis juk gamtos dalis! Žmogus energiją, kurią dabar skiria maisto virškinimui, galėtų skirti didingesniems dalykams atlikti.

 

Kontraversiško vyro – kontraversiškos mintys. Tačiau gyvenimas nebūtų toks gražus ir spalvotas, jei jame būtų tik vienodai mąstantys žmonės…

 

Vyro nuotraukas galite pamatyti paspaudę ČIA ir ČIA.