Naudotų automobilių įsigijimas lietuviams – nėra tai kažkokia didžiulė paslaptis. Dauguma vairuotojų atsižvelgę į savo finansines galimybes, renkasi naudotus automobilius, kurie gali būti išties dar ne prastos būklės. Tiesa, vis dar esama grėsmė dėl įsigijimo „katės maiše“, tačiau jau po truputį, automobilių pardavėjai užtikrina patikimumą.

 

automobilis

Automobilio akivaizdūs pažeidimai

 

Žmogus, kuris parduoda automobilį, norėdamas už jį gauti šiek tiek daugiau atlygio, gali atlikti tam tikrus transporto priemonės pakitimus. Žinoma, šie pakitimai gali būti atliekami profesionalų, tačiau jeigu pardavėjas bando sutaupyti, gali pasitelkti ne kokybiškas medžiagas, kurios laikysis tik trumpą laiką.

 

Atvykę į automobilio apžiūrą, pradžioje apžiūrėkite, ar nėra akivaizdžiai matomų rūdžių/pažeistų dažų. Tiesa, jeigu yra minimalių rūdžių pėdsakų, o dėl to pardavėjas sumažina kaina – galite per daug nesijaudinti, nes jas galėsite paslėpti pasinaudoję kokybiškais dažais. Tačiau, jeigu rūdžių paviršius yra gruoblėtas ir trupa, tuomet rinktis tokį automobilį – nevertėtų. Taip pat reikėtų nepamiršti apžiūrėti kėbulą. Jeigu jūsų pasirinktas automobilis turėjo avariją, ant kėbulo bus galima pamatyti esamus pažeidimus.

 

Dėvėtas, tačiau puikios būklės automobilis

 

Vis pasitaiko atvejų, kai automobiliai būna dėvėti vos kelis metus, tačiau jų kaina – sumažinta. Žinoma, jų kaina būna vis dar nemaža, todėl vertėtų pagalvoti apie lizinginius variantus. Pirmiausiai, reikėtų nuspręsti, kokią sumą galite skirti pradiniam įnašui. Perkant automobilį lizingu, dažniausiai tam reikia skirti apie 10-15 procentų bendros jo vertės. Tarkime, jūsų pasirinktas automobilis kainuoja 7 tūkstančius eurų, tuomet pasiruoškite, kad turėsite atsidėti 700-1050 eurų. Įdomus faktas tuo, kad imant paskolą automobiliui, dažniausiai pradinis įnašas nėra reikalingas. Jei atitinkate visus reikalavimus gauti paskolai – esate dirbantis asmuo, jūsų šeimos finansiniai įsipareigojimai 40 procentų pajamų, tuomet galite drąsiai kreiptis dėl paskolos, atitinkančios visą automobilio vertę.

 

Taigi, paskolos atveju, pasirinkus dėvėtą, ar naują automobilį, pavyzdžiui – BMW X4 kaina jau nebebus aktuali, nes viską padengs paskola, kurią po truputį turėsite grąžinti.

 

Naudoto automobilio rida

 

Automobilis, kuris yra naudojamas įprastai dienai trumpoms kelionėms į darbą ir ilgesnėms kelionėms savaitgaliais – automobilis per metus turi įveikti apie 20-25 tūkstančių kilometrų. Jums reikėtų padalinti automobilio ridą iš amžiaus ir turėsite apytikslį per metus jau įveiktą kilometrų skaičių. Jeigu jis viršija 25 tūkstančius kilometrų, tuomet automobilio mechaninius komponentus, reikės greičiau tvarkyti nei panašaus amžiaus transporto priemones. Taip pat turėkite omenyje, kad automobilio pardavėjai mėgsta atsukti rida, nes tuo siekiama pakelti automobilio kaina. Tad prieš dalindami ridą iš automobilio amžiaus, naudodami VIN numerio tikrinimo įrankius, galite įsitikinti, ar rida yra tikra. Išsiaiškinę, kad viskas su rida yra gerai, siūloma automobilį nuvežti į savo servisą, kuriame patikimas meistras apžiūrės, ar nėra jokių vidinių pažeidimų.