Vienas pagrindinių baldų, įsirenginėjant naujus namus ar norint atsinaujinti esamus, yra tinkamo dydžio spinta. Šiuolaikinė rinka yra pilna įvairiausių baldų pasiūlymų, pačiomis įvairiausiomis kainomis, tad tikrai tampa sunki užduotis išsirinkti labiausiai tinkantį optimaliausią variantą, būtent jums. Tad į ką verta atkreipti dėmesį ir kuom vadovautis, ieškant tos vienintelės ir pačios patogiausios spintos.

 
  • kaip issirinkti spintaTurimos erdvės. Visų pirma jei ieškote spintos konkrečiam kambariui ar erdvei, reiktų išsimatuoti turimą plotą. Nepamirškite, kad patys svarbiausi yra trys matmenys: sienos, prie kurios spinta stovės plotas, kambario lubų aukštis ir grindų plotas. Taip pat, nemažiau svarbu įsivertinti atstumus tarp kitų baldų, ypač jei planuojate pirkti spintą varstomomis durimis. Tuomet reiktų įsivertinti ar bus pakankamai vietos, patogiai ja naudotis. Jei vieta, skirta spintos pastatymui yra ribota, tuomet verta rinktis modelį slankiojančiomis durimis. Pačio baldo svarbūs trys matmenys, spintos gylis, aukštis ir plotis.
 
  • Modeliai. Dar viena užduotis – apsispręsti kokio modelio spinta jums reikalinga. Turima omenyje ne tik baldo išorinė išvaizda, bet ir jos vidaus projektavimas. Įsivertinkite pagal turimą daiktų ir drabužių kiekį, kokios rūšies mechanizmų jums reikės – kabyklų, lentynų, stalčių blokų ar metalinių krepšių, skirtų apatiniam trikotažui ar kojinėms. Vienas praktiškiausių dalykų – rinktis spintą, kur būtų pakankamai vietos sukabinti savo mėgstamus rūbų derinius ant pakabos, taip ne tik lengviau bus atrasti norimą daiktą, bet ir palaikyti nepriekaištingą drabužių išvaizdą. Be to, tik metus žvilgsnį, galėsite matyti kokio rūbo jums trūksta sezoniniam atsinaujinimui. Taip ne tik nesugaišite laiko, ruošdamiesi darbo dienai, bet ir visada žinosite, jog tikrai yra ką apsirengti. Kas tikrai tampa didžiule dilema praktiškai kiekvienai moteriai. Apgalvokite kokios turėtų būti spintos durys, varstomos ar slankiojančios. Taip pat spinta gali būti ir kampine, taip praktiškai išnaudosite tas namų erdves, kurios yra mažiau naudojamos ir sutaupysite naudingo gyvenamojo ploto, jo neužgriozdinus baldais.
 
  • Medžiagiškumas. Kitas svarbus kriterijus, išsirinkti iš kokių medžiagų bus pagaminta spinta. Galima rinktis įvairius variantus, natūralų medį, medžių drožlių plokštes, grūdintą stiklą, veidrodžius ar įvairius dekoro elementus, kurie padės susikurti unikalų stilių. Yra tokių variantų, kad spintos duryse gali būti integruotas jūsų pasirinktas paveikslas ar plačiaformatės spaudos fotonuotrauka. Tačiau jei renkatės tokį variantą, reiktų gerai pagalvoti, nes kartais emocijomis paremtas pirkinys, po kiek metų gali atrodyti keistai ir visiškai nederėti prie bendro namų stiliaus ar interjero dizaino. Minimalistinis stilius, visuomet atrodys elegantiškai ir derės su kitais baldais, tad geriau rinktis klasiką ar skandinavišką stilių. Jis ir po daugelio metų bus aktualus ir madingas.
 
  • Spalvos. Šiuolaikiniuose interjeruose vyrauja pastelinės spalvos: pilka, balta, kreminė ar balintos kavos. Taip pat visos natūralaus medžio spalvos. Tačiau jei jūs norite kažko išskirtinio, galite rinktis tokią spalvą, kuri jums patinka ir nebūtina jos nuosaikiai derinti su kitų baldų spalvomis. Bendrą harmoningą interjero visumą, galima susikurti ir derinant įvairias interjero detales, kurios spalviškai papildys ir derės tarpusavyje. Kitas variantas, kas yra labai populiaru – tai derinti naujus baldus su senais, jau turimais baldais, kuriuos galite perdažyti jums patikusia spalva. Tai padaryti visiškai nesudėtinga, tuomet kai baldai yra pagaminti iš natūralaus medžio. Užteks tik pasirinkti medžiui skirtus dažus ir reikalingas priemones. Skirti laiko ir kruopščiai nudažyti turimos spintos korpusą ir detales, keliais dažų sluoksniais.