Dauguma porų mano, kad sekso planavimas atima iš gyvenimo spontaniškumo džiaugsmą. Neretai vengiama planuoti seksą, nes atrodo, kad tada seksas taps tarsi dar viena pareiga, kurią reikės atlikti, pasibaigus dienai. Tiesa yra ta, kad net ir seksas pagal tvarkaraštį gali būti smagus, jaudinantis ir net spontaniškas! Juk planuojate ne tik darbus, bet ir smagią veiklą: susitikimus su draugėmis, keliones, pasimatymus ir jie nuo to netampa mažiau malonūs ar laukiami, negu spontaniška veikla. Spontaniška veikla kelia daugiau streso, tiek kalbant apie keliones, tiek ir, pavyzdžiui, apie seksą.

 

seksas

Mylėtis – tai, kaip gaminti maistą. Vienas dalykas yra ruošti vakarienę iš to, kas yra šaldytuve ir spintelėse, kuriose ne visada yra visko, ko reikia ir norisi. Gali būti, kad valgis bus skanus, o galbūt bus prėskas ir nuobodus. Visai kitas dalykas yra ruošti vakarienę iš anksto, kai galima viską gerai apgalvoti ir tinkamai pasiruošti. Atėjus vakarienės metui, tada nekils dvejonių ir abejonių, kad gal kažkas nepatiks ar bus ne taip, nes viskas bus suderinta iš anksto. Taip ir kalbant apie seksą. Gali būti geras ir spontaniškas seksas, bet jeigu norite šimtaprocentinės malonumo garantijos, turite pasistengti iš anksto!

 

Mitas, kad spontaniškumas yra neatsiejamas nuo gerų santykių. Ir nors spontaniškas seksas gali suteikti daug džiaugsmo, dauguma žmonių turi daug įsipareigojimų ir darbų (reikia pasirūpinti vaikais, buitimi, atlikti įsipareigojimus darbe ir šeimoje). Kartais gali būti sunku rasti laiko, ypač jeigu abu partneriai yra labai užsiėmę ir turi labai įtemptą dienotvarkę. Tada gali padėti planavimas, sekso taip pat. Nereikėtų gėdytis, kad planuojate seksą, nes suplanuotas seksas gali būti net geresnis negu spontaniškas. Juk jam pasiruošti ir nusiteikti turėjote daug daugiau laiko!

 

Be to, reikėtų įsidėmėti, kad skirti laiko dienotvarkėje intymumui, nereiškia, kad būtinai reikia mylėtis. Tai reiškia atrasti laiko savo įtemptoje dienotvarkėje pabūti tik dviese, atkurti tarpusavio ryšį ir kokybiškai praleisti laisvalaikį. Svarbiausia vienas kitam parodyti dėmesį, o nesukoncentruoti jo į kitus, neva svarbesnius, dalykus. Intymumą kuria dėmesys ir tarpusavio ryšys, o ne tiesiog buvimas viename kambaryje.

 

Dar keli patarimai poroms apie suplanuotą seksą:

 
  • Parodyti norą ir susijaudinimą dėlto, kas laukia iš anksto numatytu laiku. Jeigu jūsų partneris pastebės, kad iš tikrųjų nelabai norite būti čia ir mieliau užsiimtumėte kita veikla, malonumas sumažės abiems.
 
  • Spontaniškai rinktis sekso pozas ir vietas. Jeigu seksas suplanuotas, tai dar nereiškia, kad nebelieka nieko spontaniško. Vienintelis dalykas, kurį jūs numatėte iš anksto – tai konkretus laikas, kurį skirsite vienas kitam. Kur ir kaip vyks seksas – priklauso nuo akimirkos nuotaikos ir fantazijos. Nebijokite elgtis spontaniškai ir nustebinti partnerį naujais, jaudinančiais judesiais ar pasiūlydami išbandyti naują sekso pozą.
 
  • Atrasti, kas kelia didžiausią malonumą vienas kitam ir tai praktikuoti. Prieš nusprendžiant planuoti seksą, verta pasitarti su antrąja puse, kiek kartų per savaitę ketinate mylėtis. Jeigu vienas nori daugiau, kitas – mažiau, reikėtų paieškoti kompromiso. Ilgainiui suplanuotas seksas tam tikromis dienomis taps maloniu įpročiu, kurio abu lauksite su nekantrumu!