Daug žmonių tiki, kad profesionaliems modeliams užtenka tiesiog būti gražiems ir žiūrėti į fotoaparatą. Tačiau iš tikrųjų tam, kad modelio nuotrauka iš tikrųjų tiktų ant blizgių žurnalų viršelių, modeliai turi būti pakankamai įgudę pozuoti prieš fotoobjektyvą ir tinkamai save pateikti! Kiekvienas žmogus, nesvarbu, ar jis modelis, ar ne, galėtų šio to pasimokyti iš profesionalių modelių. Juk gyvename amžiuje, kai padaroma daugiausiai nuotraukų!

 

fotografijos

Geri patarimai, kaip visada gražiai atrodyti nuotraukose:

 
 • Smakrą laikyti tiesiai! Nuotraukose kaklas turėtų būti matomas. Tačiau galvos stengtis per daug neatlošti, nes tada rizikuojama atrodyti per daug arogantiškiems ir nedraugiškais. Tokia poza padeda nuotraukose atrodyti elegantiškiau.
 
 • Nesukryžiuoti rankų! Sukryžiuotos ant krūtinės rankos padaro figūrą nuotraukose beforme. Geriausia prieš fotoobjektyvą atsistoti šiek tiek šonu, nuleisti rankas, bet neprispausti jų prie šonų. Tada kaklas atrodys liaunesnis ir labiau išryškės figūros kontūrai.
 
 • Stebėti savo laikyseną! Net jei šiek tiek susikūprinsite, nuotraukose atrodysite keliais kilogramais sunkesni nei esate iš tikrųjų. Mentes reikėtų stengtis suglausti, o stuburą ištiesinti. Neatsilošti, neišsidrėbti kėdėje. Atsisėsti taip, kad būtumėte šiek tiek šonu pasisukę į fotoobjektyvą.
 
 • Pakeisti kampą! Nesėdėti tiesiai priešais fotoobjektyvą, nes tada kūnas atrodo masyvesnis ir kampuotesnis. Pasirinkus blogą kampą, rankos ir kojos gali atrodyti trumpesnės. Geriau būtų šiek tiek nusisukti nuo fotoaparato blyksčių, kojas suglausti ir šiek tiek sulenkti, kad atrodytų lieknesnės ir ilgesnės. Vieną koją laikyti šiek tiek aukščiau nei kitą.
 
 • Pasukti torsą! Jeigu torsą per daug nusuksite nuo kameros, pečiai atrodys apvalesni ir siauresni, bet liemuo – platesnis. Jeigu atsisuksite tiesiai į kamerą, viršutinė kūno dalis atrodys per daug masyvi. Todėl geriausia į kamerą pasukti kūną tik iš šiek tiek. Tada talija atrodys siauresnė, o krūtinė didesnė.
 
 • Atkreipti dėmesį į tai, kaip laikote rankas! Sukryžiuotos rankos ant krūtinės atrodo nuotraukose ne kaip, o tiesiog nuleistos prie šonų – nenatūraliai. Rekomenduojama kurti smėlio laikrodžio figūros įvaizdį prieš fotoobjektyvą. Atsisėsti, užsikelti koją ant kojos, abi alkūnes padėti ant viršutinio kelio. Vieną ranką laikyti vertikalioje pozoje, o kitą – horizontalioje. Tai padeda sukurti elegantiškas vizualines linijas ir pabrėžti tiek veidą, tiek figūrą.
 
 • Kurti vizualines linijas! Jeigu fotografuojatės stovėdami, taip pat venkite laikyti rankas laisvai nuleistas prie šonų. Su rankomis kurkite kampuotesnes linijas: sulenkite rankas per alkūnes, rankas, kiek sulenktas, šiek tiek pakelkite ir pan.
 
 • Derinti tiesias ir banguotas linijas! Viena ranka gali būti sulenkta per alkūnę ir uždėta ant klubo, o kita laikoma tiesiai prie šono. Kūnas pasuktas šiek tiek šonu. Taip atrodysite elegantiškiau!
 
 • Vengti apdribusių drabužių, kurie atrodo kaip maišai! Jeigu esate apsirengę tokiais drabužiais, pabrėžkite figūrą, laikydami sulenktas rankas ant liemens.
 
 • Nerodyti savo alkūnių! Vengti alkūnę nukreipti tiesiai priešais kamerą, nes tai atrodo nenatūraliai. Alkūnė turėtų būti nuleista prie kūno, bet galima elegantiškai pirštais liesti veidą arba plaukų sruogą.
 
 • Imituoti prisilietimą! Tačiau veido neliesti visu delnu, tik pirštų pagalvėlėmis. Prisilietimas turi būti vos juntamas, nes pirštai neįsispaustų ir nepaslėptų veido bruožų.
 
 • Pabrėžti savo veidą! Nepakišti po smakru kumščio. Jeigu norisi pasiremti smakrą ranka, daryti tai elegantiškai. Delną šiek tiek pasukti šonu, ištiesti pirštus ir laikyti delną netoli veido, bet realiai jo nė neliesti.