Mažame bute, kur svarbuskiekvienas centimetras, nereikėtų pamiršti apie tokią laisvą vietą kaip balkonas. Iš tikrųjų balkonas gali būti kaip dar vienas kambarys. Kaip šią erdvę tinkamai išnaudoti?

 

balkonas

Nuo ko pradėti?

 

Pavasaris – tinkamas laikas atnaujinti ir pagražinti balkoną. Jį reikėtų dekoruoti kaip dar vieną stilingą kambarį poilsiui ar kitiems tikslams. Balkono ar lodžijos šiltinimas ir pertvarkymas turėtų prasidėti nuo langų įstiklinimo – geriausia montuojant naujus dvigubo stiklo langus, nes panaikinti senojo rėmo įtrūkimus yra beprasmiška užduotis.

 

Po įstiklinimo laikas pasirinkti tinkamą izoliacinę medžiagą. Izoliacija turi būti pralaidi orui, taupyti šilumą, būti atspari grybeliui ir pelėsiams, lengvai montuojama. Geriau pasirinkti plonesnę medžiagą – tai padės sutaupyti vietos. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į ritinines arba ekstruzijos būdu pagamintas medžiagas, tokias kaip putplasčio plokštės, penofolis ar folijos izolonas, taip pat gruntas. Kai kambaryje nebepučia lauko vėjai ir yra pakankamai šilta, ateina metas nuspręsti, kaip norite panaudoti savo namuose staiga atsiradusią papildomą gyvenamąją (poilsio) zoną.

 

Balkonas kaip darbo kabinetas

 

Lodžijoje ar balkone padėję rašomąjį stalą, su ant jo esančiu nešiojamuoju kompiuteriu, pristūmę šalia fotelį, o netoliese pakabinus mažą lentynėlę, gausite visavertę alternatyvą namų biurui. Galite išeiti dirbti savarankiškai ir čia dirbti, kai norisi susikaupti arba priešingai, kai norisi atsipalaiduoti ir pailsėti su knyga rankoje.

 

Lodžija kaip žaidimų kambarys

 

Kodėl gi neatsižvelgus į vaikų norus ir prašymus, ir neįrengus įstiklintame balkone smagaus žaidimų kambario? Čia galima sudėti žaislus, patiesti minkštą kilimą, numesti keletą pagalvėlių, ant kurių būtų galima sėdėti žaidžiant, taip pat pastatyti taburetę ir netrukus pamatysite, kokie jūsų vaikai laimingi turėdami nuosavą žaidimų kambarį!

 

Balkonas kaip valgymo vieta

 

Jeigu jums pasisekė ir jūsų balkonas ar lodžija yra sujungti su virtuve, galite tinkamai išnaudoti šią papildomą laisvą erdvę. Pastatykite balkone nedidelį stalą ir kėdes – valgomojo vieta paruoštas. Vasarą balkonas gali tapti laikinu lauko valgomuoju. Juk kas gali būti nuostabiau nei pusryčiauti balkone, kai veidą maloniai šildo saulės spinduliai?

 

Lodžija kaip kūrybos zona

 

Mažos kūrybinės dirbtuvės gali būti reikalingos tiems, kurių profesija yra susijusi su kūryba. Pastatykite komodą arba sekciją, taip pat stalą su patogia kėde, molbertu ar sintezatoriumi. Tuomet galėsite balkone ar lodžijoje užsiimti savo mėgstama veikla – piešti, rašyti, groti ar kažką gaminti.

 

Balkonas kaip laundžo zona

 

Nebanalus ir tuo pačiu metu pats maloniausias būdas įrengti balkoną yra bandymas paversti jį poilsio zona. Norint tai padaryti, pakanka ten pastatyti jaukią sofą, kavos staliuką, galbūt net sukurti buduarą su minkštomis grindimis ir mielomis pagalvėlėmis. Jeigu jums patinka augalai, čia galite įrengti nedidelį šiltnamį. Padarykite vieną lodžijos sieną veidrodine ir taip gerokai išplėsite erdvę ir gausite daugybės spalvų efektą. Pačios gėlės gali būti dedamos ant grindų arba išdėliojamos ant lentynėlių.