Kai kurie žmonės drovisi nusimesti drabužius priešais kitą, galbūt net labai patinkantį asmenį. Kartais gėdijasi visi žmonės ir dažniausiai tai yra normalu. Tačiau būna ir tokių atvejų, kai perdėtas drovumas ima kenkti poros seksualiniams santykiams.

 

seksas

Kodėl žmonės drovisi? Visų pirma reikėtų pasistengti suprasti drovumo priežastis. Ar tai įgimta jūsų savybė? O galbūt kas nutiko ar kažkas taip išgąsdino, kad staiga tapote labai baikštūs? Mokslininkai aiškina, kad drovių žmonių smegenų cheminiai procesai gali būti kitokie nei tų, kurie yra labiau atsipalaidavę ir mokantys bendrauti.

 

Tai ne vienintelė priežastis, kodėl žmonės drovisi. Drovėtis gali ir tokie asmenys, kurie yra ekstravertiški, mokantys bendrauti ir garsiai kalbantys asmenys. Tačiau tą akimirką, kai nusirengia, juos surakina stingdanti baimė. Šiuo atveju drovumas – tai ne prigimtinė savybė, o mažos savivertės požymis. Labai dažnai nusirengti prieš kitą žmogų drovisi tie, iš kurių kūno kažkas pasišaipė. Bloga nuomonė apie savo kūną gali neleisti nusirengti net tada, kada to norėtųsi.

 

Geri patarimai, kaip nustoti drovėtis savo kūno:

 
  • Suvokti, kad drovumas – tai dar ne didžiausia problema. Jeigu drovitės nusirengti net prieš ilgalaikį partnerį, gali būti, kad drovumas slepia kur kas daugiau asmenybės problemų. Joms spręsti gali prireikti ir profesionalios pagalbos.
 
  • Užbėgti problemoms už akių. Jeigu atradote savyje daugiau net didesnių problemų negu drovėjimas nusirengti prieš kitą žmogų, reikėtų iš pradžių išspręsti jas, kad pradėtumėte komfortiškiau jaustis. Drovumo šaknys gali slypėti tose kitose problemose, pašalinus jas, dings ir gėdos jausmas.
 
  • Skirti pakankamai laiko pažinčiai su žmogumi. Droviems žmonėms paprastai netinka vienos nakties nuotykiai. Jiems reikia daugiau laiko, kad pažintų kitą žmogų ir patogiai su juo jaustųsi tiek su drabužiais, tiek ir be jų.
 
  • Neskubinti įvykių. Nereikėtų skubinti santykių. Skirkite laiko tiek, kiek reikia, kol pradėsite jaustis komfortiškai. Neskubėkite nusirengti, jei nesijaučiate tam pasiruošę. Supratingas partneris supras ir palauks.
 
  • Įsivaizduokite savo nuogą ir pasitikintį savimi. Vizualizacija padeda stiprinti pasitikėjimą savimi. Jeigu atsisėstumėte ir įsivaizduotumėte save, kad nebesidrovite, kai nusirengiate, ilgainiui iš tikrųjų nustosite drovėtis.
 
  • Dažniau apsinuoginti. Jeigu dažnai vaikščiosite apsinuoginę, ilgainiui tai taps norma ir daugiau nebesidrovėsite nusirengti intymią akimirką. Vaikščiokite namie be drabužių, dažniau pasižiūrėkite į savo atspindį veidrodyje ir pan.
 
  • Sukoncentruoti dėmesį į kitus dalykus. Pavyzdžiui, į kitą žmogų. Sukoncentruokite dėmesį į kitą žmogų, kuris nusirengia drabužius ir pamirškite tai, kad ir patys jų nebevilkite. Sukoncentruokite dėmesį į jų kvapą, jų kūno linkius, į tai, kaip jie priverčia jus jaustis.
 
  • Tobulinti savo kūną. Jeigu drovumas kyla dėl mažos savivertės, pradėkite labiau rūpintis savo kūnu. Pradėkite sportuoti, kad kūno vaizdas labiau džiugintų. Jūs ne tik pasijusite ir atrodysite geriau, bet ir netgi norėsite nusirengti ir parodyti savo kūną.
 
  • Mylėkitės užrištomis akimis. Negalėjimas matyti gali padėti jaustis drąsiau ir labiau pasitikėti savimi. Pasakykite partneriui, kad esate be galo drovus ir pasiūlykite išbandyti seksą tamsoje. Toks seksas paprastai dar labiau suartina partnerius, nes nieko nematant, labiau suintensyvėja visos kitos juslės.
 
  • Būti geros nuotaikos. Svarbiausia rasti būti, kaip taip stipriai susijaudinti, kad neberūpėtų, ar esate su drabužiais ar be jų. Romantišką atmosferą padeda sukurti degančios žvakės, lėta muzika ir ilga preliudija. Po to net nepastebėsite, kaip liksite be drabužių.
 
  • Atvirai pasakyti partneriui apie savo problemą. Jeigu problema tikrai didelė ir jos neišeina niekaip  pakeisti, atvirai pasikalbėkite apie tai su partneriu. Tai jus dar suartins ir padės atsikratyti perdėto drovumo.