Kariška dieta sparčiai populiarėja visame pasaulyje, nors kodėl ji taip buvo pavadinta ir kada tiksliai atsirado, nėra žinoma. Trumpai tariant, tai 3 dienų dieta, padedanti greitai atsikratyti kelių kilogramų. Ši dieta gali būti naudinga, jei laukia svarbus renginys ir norima, kad drabužiai figūrą apgaubtų kaip nulieti.

 

"kariška dieta"

Norint laikytis kariškos dietos, iš tiesų reikia turėti daug drąsos, disciplinos ir motyvacijos. Tai labai griežta dieta, kurios metu suvartojama labai nedaug kalorijų ir reikia laikytis režimo. Tačiau šios dietos reikia laikytis tik 3 dienas, o dar keturias valgyti įprastą maistą, bet mažesnėmis nei paprastai porcijomis, kad svoris negrįžtų.

 

Mesti svorį geriausiai lėtai ir stabiliai, bet kartais laiko nėra, o rezultatais norisi džiaugtis kuo greičiau. Greitą svorio kritimą žadančios dietos dažniausiai išbandomos prieš svarbias šventes, renginius ar atostogas.

 

Trijų dienų kariška dieta – trumpa, lengva ir ekonomiška. Kitaip nei laikantis kai kurių kitų dietų, šiai dietai nereikia brangių ir egzotiškų maisto produktų.

 

Kariška dieta tinka žmonėms, kurie:

 
 • Turi pakankamai motyvacijos ir valios. Laikantis dietos suvartojama labai nedaug kalorijų, todėl kamuos alkio jausmas, nors ir tik tris dienas.
 
 • Neturi laiko ir noro išleisti daug pinigų specialių maisto produktų pirkimui, o paskui jo ruošimui.
 
 • Taupo arba turi ribotą biudžetą.
 
 • Nemėgsta sudėtingų dietų, kai suteikiama didelė sprendimų ir pasirinkimų laisvė.
 

Kariška dieta daugeliui atrodo patraukli dėl savo paprastumo: nereikia skaičiuoti kalorijų, ieškoti keistų ir ypatingų maisto produktų. Šios dietos galima pradėti laikytis čia ir dabar. Visi dietos valgiai sudaryti taip, kad būtų nekaloringi ir turėtų optimalų baltymų, angliavandenių ir riebalų kiekį, kad pagreitintų medžiagų apykaitą ir skatintų riebalų deginimą.

 

3 dienų kariška dieta

 

1 diena

 

Pusryčiai: pusė greipfruto, riekė duonos (geriausiai pilno grūdo), 2 šaukštai riešutų sviesto, puodelis kavos arba juodosios arbatos.

 

Pietūs: 225 g tuno arba kitos žuvies, arba baltymų pakaitalo (lęšių, sojos, varškės, riešutų ar kito vegetarinio maisto pakaitalo) , riekė duonos (geriausiai pilno grūdo), puodelis kavos arba juodosios arbatos.

 

Vakarienė : 85 g bet kokios mėsos arba baltymų pakaitalo, 150 g šparaginių pupelių, pusė banano, nedidelis obuolys, 136 g vanilinių ledų.

 

2 diena

 

Pusryčiai: kiaušinis, riekė duonos (geriausiai pilno grūdo), pusė banano.

 

Pietūs: 225 g liesos varškės, kietai virtas kiaušinis, 5 sūrūs krekeriai.

 

Vakarienė: 2 pieniškos dešrelės, 90 g brokolinių kopūstų, morka, pusė banano, 70 g vanilinių ledų.

 

3 diena

 

Pusryčiai: 5 sūrūs krekeriai, griežinėlis čederio sūrio, nedidelis obuolys.

 

Pietūs: kietai virtas kiaušinis, riekė duonos (geriausiai pilno grūdo).

 

Vakarienė: 225 g tuno arba kitos žuvies, arba baltymų pakaitalo, pusė banano, 136 g vanilinių ledų.

 

3 dienų kariška dieta greitina medžiagų apykaitą. Taip yra dėlto, kad laikantis šios dietos organizmas gauna daug baltymų, kurie turi terminį poveikį, o tai reiškia, kad valgant ir virškinant tokius maisto produktus sunaudojama daug kalorijų. Taip pat skaidulų turtingų maisto produktų: obuolių, šparaginių pupelių, brokolinių kopūstų, kurie suteikia sotumo jausmą, bet turi mažai kalorijų ir greitina medžiagų apykaitą (gerina virškinimą). Dietoje taip pat yra nemažai kalcio turtingų produktų: pieniškų ledų, varškės, kurie padeda greičiau deginti riebalus. Kalcis suriša riebalus ir sumažina jų įsisavinimą.

 

Geri patarimai, kaip laikytis kariškos dietos:

 
 • Laikytis dietos, kokia pateikta. Nebandyti keisti, modifikuoti ar improvizuoti. Ji nebus veiksminga, jeigu bus nukrypstama nuo pagrindinių taisyklių.
 
 • Pasiruošti tam, kad bus sunku. Greičiausiai laikantis šios dietos bus nuolat jaučiamas alkis, bet, kita vertus, tik tris dienas. Tokios dietos gali laikyti kiekvienas. Ji padės ne tik numesti svorio, bet ir labiau vertinti maistą bei suprasti badaujančius žmones visame pasaulyje.
 
 • Po trijų dienų kariškos dietos nepulti valgyti visko, kas pakliūva. Iš pradžių suvartoti mažiau kalorijų negu įprastai, laikytis reguliaraus valgymo režimo bent dar 4 dienas ir palaipsniui didinti kalorijų kiekį.
 
 • Neužkandžiauti. Daugelis dietų leidžia suvalgyti kokį nors užkandį, bet kariškoje dietoje to nenumatyta. Per dieną reikia valgyti 3 kartus, norint džiaugtis puikiais rezultatais.
 
 • Vyrai, ketinantys laikytis šios dietos, gali suvartoti 100 kalorijų daugiau. Tiesiog vyrams reikia daugiau kalorijų negu moterims.
 
 • Sportuoti laikantis kariškos dietos – rekomenduotina, tačiau fizinė veikla turėtų būti lengvesnė nei paprastai. Sportą gali pakeisti ir 20 – 30 minučių pasivaikščiojimas.
 
 • Dietos laikytis dviese lengviau.
 
 • Laikantis kariškos dietos galima gerti vandens tiek, kiek norisi. Reikėtų vengti dirbtinių saldiklių, nes jie kenkia sveikatai. Be to, galima gerti žolelių arbatų be kofeino taip pat tiek, kiek norisi.