Mokslininkai iš Lidso universiteto atliko tyrimą apie intuiciją ir nuojautą. Rezultatai buvo stulbinantys. Paprastai manoma, kad mokslas paneigia viską, kas yra antgamtiška ir nepaaiškinama. Taip ir yra. Tačiau intuicija yra išimtis iš taisyklės. Pasirodo, kad intuicija – tai ne tik mistinis fenomenas. Mokslininkai aiškina, kad intuicija yra vienas iš informacijos saugojimo ir apdorojimo smegenyse būdų. Ar jūs turite intuiciją? Ar galima taip išsiugdyti šeštąjį jausmą, kad jis niekada neklystų?

 

Geri patarimai, kaip išsiugdyti intuiciją:

 

intuicija

 • Medituoti. Intuicija dažnai siunčia tylius ženklus, todėl reikėtų praleisti šiek tiek laiko tyloje. Tai ką šnabžda intuicija galima išgirsti tik tyloje, pavyzdžiui, medituojant.
 
 • Pradėti atkreipti dėmesį į tai, ką gali jūsų 5 pojūčiai. Tai gali padėti sustiprinti visus pojūčius ir labiau išlavinti šeštąjį pojūtį.
 
 • Atkreipti dėmesį į savo sapnus. Kai protas yra aktyvus, pasąmonėje kylanti intuicija slopinama. Tačiau miegant protas ilsisi ir tada gali pradėti veikti intuicija. Pasąmonė siunčia ženklus sapnuose.
 
 • Būti kūrybingiems. Įsitraukimas į kūrybinę veiklą, pavyzdžiui, piešimą, iškarpų albumų darymą, dienoraščio rašymą, ramina protą, atpalaiduoja ir išlaisvina intuiciją.
 
 • Burtis Taro kortomis. Išmokite burtis Taro kortomis arba apsilankykite pas profesionalią būrėją.
 
 • Patikrinti savo nuojautas. Turite nuojautą, kas laimės šio vakaro krepšinio rungtynes? Nujaučiate, kad rytoj lis, nors sinoptikai praneša giedrą orą? Nujaučiate, kad geriausios draugės santykiai su naujuoju vaikinu geruoju nesibaigs? Kiekvieną savo nuojautą reikėtų užsirašyti, o paskui pasitikrinti, ar iš tikrųjų buvo taip, kaip manėte. Tai padės suprasti, kaip dažnai jūs buvote teisus.
 
 • Pradėti kreipti daugiau dėmesio į savo kūno būseną. Intuicija pasireiškia per kūno pojūčius. Todėl kuo labiau juos suprasite, tuo tapsite jautresni. Jeigu pajuntate fizinį diskomfortą, kai norite priimti svarbų sprendimą, sukluskite. Ar tai sunkumo ar lengvumo pojūtis? Ar atrodo, kad suka žarnas? Pradėjo skaudėti galvą ar prasidėjo viduriavimas? Tai gali būti jūsų organizmo atsakas į stresą, vidinės baimės, bet taip pat gali būti, kad taip bando jūsų dėmesį atkreipti intuicija.
 
 • Pabėgti nuo kasdienės rutinos. Ištrūkti iš įprastinės aplinkos. Sulėtinti tempą. Pakeisti aplinką ar tiesiog išbandyti naujus dalykus. Kai žmogus yra labai užsiėmęs, jis negirdi, ką jam sako intuicija. Reikėtų atlaisvinti dienotvarkę ir palikti vietos intuicijai.
 
 • Leisti laiką gamtoje. Buvimas gamtoje, toli nuo technologijų ir kitų modernaus pasaulio pagundų, sustiprina intuiciją, kuri padeda apsisaugoti nuo stichijų, grobuonių ir kitų realių pavojų.
 
 • Pasimokyti iš praeities klaidų. Prisiminkite kokią neigiamą patirtį iš praeities, geriausiai nelabai tolimos. Pabandykite prisiminti, ar nebuvo tada jausmo, kad kažkas ne taip. Galbūt aplankė pranašiškas sapnas ar vizija. Pasistenkite prisiminti kuo daugiau detalių. Kuo labiau suprasite tą jūsų sąmonės dalį, kuri stengėsi įspėti, tuo labiau būsite linkę pasitikėti intuicija kitais kartais.
 
 • Jausti, negalvoti. Mūsų protas nuolatos mąsto, analizuoja, ieško geriausių išeičių ir t. t. O intuiciją reikia tiesiog pajausti. Jeigu sunku atskirti protą nuo intuicijos, pirmiausiai išmokite pastebėti skirtumą tarp mąstymo ir pajautimo.
 
 • Atlikti pasikartojančius judesius. Bėgti. Šokti. Pjaustyti morkas. Groti pianinu. Tapyti. Pasikartojantys judesiai ramina ir padeda sustiprinti intuiciją.
 
 • Stengtis gyventi pagal savo vertybes. Jei išmokite gerai jaustis, būdami tokie, kokie esate, neišduosite savo vertybių, atsiras aiškesnių nuojautų, sustiprės intuicija.
 
 • Pabandyti pajausti žmones, dar prieš susipažįstant su jais. Išsiaiškinkite, kokią informaciją galite gauti vien tik stebėdami žmonės ir jausdami jų energetiką, dar prieš pakalbėdami su jais arba paklausinėkite kitų žmonių apie juos. Kuo labiau atkreipsite dėmesį, tuo labiau suprasite, kad yra dalykų, kurie nepaaiškinami vien tik protu.
 
 • Skaityti knygas apie tai, kaip išsiugdyti intuiciją. Rekomenduojama perskaityti Sonia Choquette „Sielos pamokos ir sielos tikslas“, Shakti Gawain „Gyvenimas šviesoje“. Jeigu galite skaityti anglų kalba – pabandykite Caroline Myss „Sacred Contracts“.
 
 • Lavinti intuiciją. Tik nedaugelis žino, kad internete galima rasti nuotolinių pamokų, kaip lavinti intuiciją. Pavyzdžiui, mokytis intuicijos siūlo 1984 metais įkurta intuityviosios medicinos akademija.
 
 • Išmokti nesipriešinti šeštajam jausmui. Nustokite manyti, kad esate pamišę, jei turite vienokių ar kitokių nuojautų. Labai dažnai protas prieštarauja intuicijai.