Norint sukurti nepriekaištingą įvaizdį, reikia pagalvoti apie viską – nuo plonesnio liemens iki proporcingo pečių linijos ir klubų santykio. Net rankinė gali pagražinti moters siluetą, žinoma, jeigu teisingai pasirenkama. Netinkama rankinė stilių gali iškart sugadinti.

 

rankine

Geri patarimai, kaip išsirinkti rankinę pagal figūros tipą:

 

  • Įvertinti savo kūno tipą. Jei pečiai platesni nei klubai, tuomet figūra yra apversto trikampio. Jei liemuo ir pečiai siauresni už klubus, tai figūra yra kriaušės tipo. Jeigu pečiai, liemuo ir klubai yra daugmaž tokio paties pločio, vadinasi, figūra yra stačiakampio formos. Jeigu liemuo platesnis nei liemuo ir klubai, tai figūra yra obuolio tipo. Jeigu pečiai ir klubai yra daugmaž vienodo pločio, o liemuo siauras, tai jūsų figūra yra smėlio laikrodžio. Mados ekspertai pataria rinktis rankinę, priešingą savo kūnui tipui.

 

  • Apversto trikampio figūros savininkėms reikėtų labiau akcentuoti liemens sritį. Nerekomenduojama rinktis per mažų ar per didelių rankinių plačiomis rankenomis. Labiausiai tinka įstrižai krūtinės dėvimos rankinės, rankinės – diržai, ilgos, siauros rankenos ir delninukės.

 

  • Stačiakampio figūrai rekomenduojama rinktis tokias rankines, kurios kompensuotų kūno linkių trūkumą, todėl šiuo atveju labai svarbu rankinės dizainas ir medžiagos, iš kurių ji pagaminta. Nerekomenduojama rinktis beformių rankinių, kabančių žemiau klubų. Reikėtų rinktis minkštos odos rankines, „Satchel“, „Tote“, „Hobo“ stiliaus rankines.

 

  • Kriaušės tipo figūrai netinka rankinės, nešiojamos klubų srityje, nes dar labiau pabrėžia probleminę zoną. Rankinė turėtų būti nešiojama ant peties maždaug krūtinės lygyje. Galima rinktis kibirėlio formos rankines, ant peties kabinamas rankines, jei patinka rankinės – diržai, rinktis tokią, kuri segama ant krūtinės, o ne ant pilvo.

 

  • Obuolio tipo figūrai reikia tokios rankinės, kuri sukurtų iliuziją apie proporcingą figūrą. Rekomenduojama vengti labai mažų, trumpomis rankenomis ir neaiškių formų rankinių. Rankinė turi būti didelė, pagaminta iš kietos odos, su dviem rankenomis (viena trumpesne, skirta nešioti rankoje, kita – ilgesne, skirta nešioti ant peties).

 

  • Smėlio laikrodžio figūros savininkės yra pačios laimingiausios, nes joms tinka bet kokio stiliaus rankinės. Tačiau net ir joms reikėtų rinktis tokias rankines, kurios nepaslėptų dailių figūros proporcijų. Rekomenduojama rinktis lygios tekstūros ir rašto rankines ir nešioti jas su paprastais drabužiais.

 

Nerekomenduojama pirkti pirmos rankinės, kurią pamatote prekybos centre. Rinkitės tik tą, kuri geriausiai jums tinka pagal jūsų figūros tipą ir garderobą.