Pilna patarimų, kaip vienišoms moterims ir vyrams rasti antrąją pusę. Labai nedaug kalbama apie kitokį pasirinkimą: sąmoningą pasirinkimą gyventi vieniems ir niekada nesukurti šeimos. Dar ne taip seniai toks sprendimas būtų išjuoktas ir tam, kuris drįso taip pasisakytų, tektų slėptis po pernykščiais lapais. Tačiau gyvename XXI amžiuje, kuriame asmenybės laisvė ir nepriklausomybė iškeliama aukščiau visko, todėl tokie sprendimai moderniame pasaulyje nieko nebestebina. Kai kas net pasakytų, kad tampa norma. Laimė nepriklauso nuo to, ar turite kažką, ar ne. Ar būsite laimingi, ar ne priklauso tik nuo jūsų pačių? Štai todėl kartais laimingi būna vieniši žmonės, o nelaimingi tie, kurie turi antrąją pusę…

 

vienisiai

Geri patarimai, kaip būti vienišiems ir laimingiems:

 
  • Daryti viską vieniems. Atrodo akivaizdu, bet daug žmonių bijo vieni kažkur išeiti ir užsiimti veikla, kuria šiaip jau norėtų užsiimti. Nebūtina turėti antrąją pusę, kad galėtumėte lankytis kine, pavalgyti restorane, apsipirkti. Iš tiesų viską galima daryti vieniems. Iš pradžių gali būti keista ir nejauku, bet netrukus įprasite ir galbūt net pamėgsite.
 
  • Nebūti ciniškiems. Tai vienas sunkiausių dalykų, nes bus dienų, valandų ir minučių, kai jausitės beviltiškai. Bus dienų, kai jausitės viskuo nusivylę. Bus akimirkų, kai jausitės vieniši. Svarbiausia niekada neprarasti vilties, nenurašykite savęs per anksti ne nepasirašykite sau nuosprendžio. Gyvenime būna netikėtumų ir gyvenimas nėra vien juodas ar baltas.
 
  • Keliauti vieniems. Iš pradžių gali būti keista, nedrąsu ir nejauku. Tačiau po to aplanko laisvės pojūtis ir suprantate, kad keliauti vieniems buvo geriausias sprendimas jūsų gyvenime. Keliaudami vieni patys sau susidarote dienotvarkę, nuo nieko nepriklausote, galite skirti kažkam, kas jums svarbu, tiek laiko, kiek norite ir nesijausti kaltu prieš ką nors kitą. Keliaujant vieniems aplanko dar didesnis pažinti, atrasti ką nors nauja, susipažinti su kitais žmonėmis ir turėti nuotykių.
 
  • Mokytis suprasti save. Galima taikyti įvairius psichologinius metodus, padedančius save labiau pažinti, suprasti, ko iš tiesų norite. Apie ką svajojate, kokių tikslų, norų turite, kokios didžiausios kliūtys ir trukdžiai, neleidžia jų siekti? Nebijokite, kad pradėję analizuoti save, šiek tiek susinervinsite – tai natūralus savęs pažinimo procesas. Tačiau savianalizei geriausia pasirinkti ramią ir saugią vietą. Atsakykite sau į klausimą, kas esate ir ko reikėtų, kad gyvenime pajustumėte pilnatvę? Niekas kitas jos jums nesuteiks, tik jūs patys.
 
  • Puoselėti kitus santykius. Draugai ir šeima gali padėti išgyventi vienatvę. Santykiuose natūraliai būna pakilimų ir nuosmukių, tad džiaukitės tuo, ką turite. Skirkite visą savo dėmesį kitiems, kai esate su jais.
 
  • Mokytis išreikšti jausmus. Neleiskite jausmams kauptis savyje. Ar jaučiate nusivylimą, pyktį, liūdesį, pavydą, nerimą, esate susijaudinę? Nesvarbu, ką jaučiate, pripažinkite savo jausmus, neneikite jų. Supraskite, kodėl kyla šie jausmai ir pagalvokite, ką reikėtų daryti. Ar jaučiatės vakarais beviltiškai vieniši? Ar norite verkite? Tai ir darykite! Po to jausitės geriau.
 
  • Susipažinti su naujais žmonėmis. Stenkitės susipažinti su naujais žmonėmis, nežvelgdami į juos kaip į potencialius partnerius. Tiesiog kalbėkitės su skirtingais žmonėmis, išeikite iš savo komforto zonos, įsiklausykite, ką kiti žmonės turi pasakyti. Nusimeskite kaukes ir būkite sąžiningi, bendraudami su kitais.
 
  • Būti sąžiningiems sau patiems. Ar sutikote žmogų, kuris jums patinka? Netikėtai paspaudėte „patinka“ ant 2007 metų nuotraukos kartu su buvusiu partneriu? Taip jau nutinka ir nejauku prisipažinti sau tiesą. Tačiau nereikėtų žaisti žaidimų su savimi. Atsakykite, ką jūs prarasite, jei atskleisite savo jausmus tam, kuris jums patinka? Ar nepatiktų išgirsti tiesos? Karti tiesa yra geriau nei rožines svajones, kurios vis tiek pasmerktos vieną dieną sužlugti. Geriau žinoti tiesą anksčiau, o ne ilgai kankintis. Meskite žaidimus, juk jūs esate suaugę, tai ir elkitės kaip suaugę.
 
  • Nebijoti būti keistiems.  Tyčia padarykite kažką, ko normaliai nedarytumėte (pavyzdžiui, padainuokite karaokę, dar geriau jeigu tai darydami, būsite blaivūs).
 
  • Daryti klaidų. Gyvenkite savo gyvenimą, nesvarbu, ar turite porą, ar ne. Kartais galbūt ne viskas pasiseks, bet tai normalu. Toks yra gyvenimas. Nereikia laukti, kol kas nors atsiras, kad leistumėte būti sau laimingais. Darykite viską, ką norite, susitikite dažniau su draugais tiesiog šiaip, be priežasties. Išbandykite kažką nauja. Jeigu tai nepasiteisins, turėsite patirtį, iš kurios kažko pasimokysite!