Trisdešimt gyvenimo metų yra pakankamai ilgas laiko tarpas, todėl natūraliai norisi apibendrinti gyvenimą iki tol ir įvertinti gautus rezultatus. Daugelis tikisi iš trisdešimtmečio per daug. Psichologų manymu, šiuolaikiniams žmonėms nebėra būtinybės stengtis žūtbūt įgyvendinti tuos tikslus, kuriuos žmonės keldavo sau prieš 10 metų ar anksčiau. Trisdešimtmečiai vis dar jauni žmonės. Be abejo, jie tapo protingesni ir sumanesni, bet dar nepasiekė savo viršūnės. Štai keletas dalykų, kurių niekas neprivalo padaryti iki 30 metų ar net iki kokios nors kitos aiškiai įvardytos amžiaus ribos!

 

sekme

5 dalykai, kurių neprivaloma padaryti iki 30 metų:

 
  • Pradėti šeimą. „Tau jau 20 ir tu dar neištekėjusi?! Tai katastrofa“, – tokią frazę anūkės dažnai girdi iš savo močiučių. Jų jaunystės laikais anksti tekėti buvo natūralu ir privaloma. Tačiau šiais laikais tai – pasenęs požiūris. Nebėra jokio didelio reikalo tekėti už gana tinkamo jaunikio. Šeimą reikia pradėti su tuo, kuriuo pasitikite 100 % ir kurį iš tikrųjų mylite. Niekas negali pasakyti, kada tai nutiks, kaip ir to, kada yra geriausias laikas tekėti ar vesti.
 
  • Daug keliauti. Dabar madinga daug ir visur keliauti. Tai yra puiku, bet, jeigu iki 30 metų neapkeliavote pusės Žemės rutulio, nesijaudinkite. Pirmiausiai reikia tvirtai finansiškai atsistoti ant abiejų kojų, o paskui bus galima ir pakeliauti!
 
  • Rasti svajonių darbą. Gali būti, kad kuris nors iš buvusių klasės draugų iki 30-ties tapo prestižinės įmonės vadovu. Tačiau nei visi žmonės nedelsiant po mokyklos supranta, ko nori gyvenime, ką nori dirbti ir ką pasiekti. Psichologai sako, kad daugumai žmonių toks suvokimas ateina, sulaukus 31 – 33-ejų metų. Tai yra puiku, nes tokiame amžiuje žmogus jau turi pakankamai patirties, todėl gali greitai pasiekti savo tikslų.
 
  • Sutaupyti daug pinigų. Mokėti susitaupyti pinigų yra gera savybė, bet iš prigimties ji nėra būdinga kiekvienam. Labai svarbu taupyti pinigus, bet, jeigu to dar nepradėjote iki 30 metų, pradėkite dabar. Pamažu pavyks sukaupti tam tikrą sumą pinigų nenumatytiems atvejams. Tiesiog reikėtų normaliai priimti faktą, kad iki 30-ties galite nebūti susitaupę daug pinigų, bet iki 40-ties apie tai vertėtų pamąstyti.
 
  • Įgyvendinti savo projektą. Nuosavas projektas – puiki idėja, bet tam reikia būti pasiruošus. Jeigu nesijaučiate kol kas pakankamai subrendę nuosavam verslui, tik apie jį svajojate – tai ne bėda. Gali būti, kad sulaukę 30 ir daugiau jūs neturėsite savo įmonės ir tai visiškai normalu. Kita vertus, tai nereiškia, kad nepavykus to įgyvendinti iki 30 metų, nepavyks ir iki 40 metų. Iki 30 metų yra geriausias laikas kaupti žinias ir patirtį. Nuo 30 iki 40 yra geriausias laikas savo patirtį panaudoti pelnui gauti.