Norite tikėkite, norite ne, bet sakoma, kad žmogaus kūne yra viskas, kas gali padėti sumažinti bet kokį diskomfortą ir net fizinį skausmą. Jame yra viskas, ko reikia naujam gyvenimui ir norint numesti svorio. Tereikia tik turėti šiek tiek žinių apie energijos kanalus ir kaip pagerinti Či energijos tekėjimą.

 

taskai

Šiandien žmonės patiria daug streso ir nemoka nuo jo atsiriboti. Pajutus, kad stresas darosi didesnis nei įprastai, skirkite sau kelias minutes (net jei esate darbo vietoje) ir palaikykite nykštį ant riešo linijų.

 

Jau už 10 – 30 sekundžių pajusite, kad įtampa pradeda mažėti, ateina ramybė ir minčių aiškumas. Geriausia, kad šį „triuką“ galima daryti bet kur ir bet kada, kai tik pajuntama pirmuosius simptomus apie lėtinį skausmą.

 

Tai vienas iš veiksmingų būdų, padedantis greitai pasijusti gerai. Mokslininkai teigia, kad jo efektyvumas priklauso nuo žmogaus fiziologijos ir psichologijos tuo pačiu metu. Štai ką daro taškinis masažas.

 

Šio tipo masažas – tai alternatyvaus metodas, skirtas gydyti kūną su pirštais. Viskas, ko reikia – tai paspausti atitinkamus kūno taškus, kurie stimuliuos organizmo gebėjimą pasveikti pačiam.

 

Šis gydymo būdas, stimuliuojant tam tikrus kūno taškus, buvo žinomas jau prieš 5000 metų Azijoje. Beje, akupunktūros naudą pripažįsta ir Vakarų gydytojai. Šiuolaikinės medicinos atstovai gali rekomenduoti taškinį masažą pacientams, kai įprastiniai gydymo būdai yra neveiksmingi ir neduoda trokštamų rezultatų.

 

Dažniausiai taškinis masažas atliekamas stimuliuojant tam tikrus taškus ant veido ir galvos, nes ten yra didžiausia nervų galūnėlių koncentracija.

 

Po oda skirtingose dalyse slypi daug svarbių energijos centrų. Normaliai energija per juos prateka laisvai. Tačiau po fizinės ar emocinės traumos, organizmo mechanizmas sutrinka. Norint pašalinti trukdžius ir atstatyti organizmo pusiausvyrą reikia stimuliuoti tam tikrą tašką, dėl kurio sutriko pusiausvyra.

 

Tradicinėje kinų medicinoje teigiama, kad kūne yra 12 energijos meridianų. Jų susikirtimų vietose galima stimuliuoti energijos išsiskyrimą, kuri po to galės laisvai tekėti per visą organizmą. Rezultatas – geresnė kraujotaka ir bendra savijauta.

 

Geri patarimai, kaip atlikti taškinį masažą:

 

  • Kaip nustoti jaudintis? Kitą kartą, kai reikės kalbėti viešai arba užsiimti kita veikla, kuri patrauks kitų žmonių dėmesį, pirmiausiai reikėtų pripažinti savo problemą. Po to nykščiu reikėtų spausti keletą dešimčių sekundžių mažylio piršto išorinį kraštą. Kuo stipriau ir ilgiau spausite, tuo greičiau praeis baimė ir nerimas.

 

  • Kaip atsipalaiduoti per kelias minutes? Kai esate labai susinervinę, palaikykite vieną pirštą prie vidinio antakio kampučio (kur pradeda augti plaukai), o kitu pirštu ties kito antakio vidiniu kampučiu. Palaikyti 10 sekundžių.

 

  • Kaip sutelkti dėmesį, kai esate pavargę? Nykščiais paspausti kaukolės vietą tiesiai po akimis. Tokioje padėtyje pirštu palaikyti 10 sekundžių ir kartoti: „Esu pavargęs, bet dar galiu judėti į priekį“.

 

  • Kai atsiranda baimė, kad kažkas smerks ir nesupras, rodomuoju pirštu paspauskite sritį po nosimi 10 – 20 sekundžių.

 

  • Kaip atsikratyti baimių, nerimo ir atsipalaiduoti? Pirštu paspauskite tašką po apatine lūpą virš smakro.

 

  • Kaip sumažinti įtampą? Dešinės rankos nykščiu paspausti tašką viršugalvyje.