Nuotaikingas, įkvepiantis, sužadinantis smalsumą – tokie epitetai lydi TV3 istorinį-pramoginį šou „Geriausi mūsų metai. 100-mečio šou“.  Laidos žiūrovai jau matė visus Lietuvos šimtmečio dešimtmečius. Projekto metu buvo prisiminta, kaip gyveno mūsų proseneliai, seneliai, tėvai ir mes patys.

 

_MG_1531 (Small)

 

Jaunieji studijos ekspertai balsuodami išsakė savo nuomonę ir taip į finalus pateko penki dešimtmečiai. Televizijos žiūrovai balsuodami telefonu į finalų etapą išrinko dar vieną dešimtmetį. Nuo šiol sekmadienio vakarai bus dar įdomesni – laidos metu bus dar kartą prisiminti didžiausią įspūdį palikę dešimtmečiai.

 

_MG_1492 (Small)

 

Vienas iš tokių – dešimtasis dešimtmetis (1990 – 2000). Viena ryškiausių to meto Lietuvos muzikos žvaigždžių buvo Gintarė Karaliūnaitė. Į pop muzikos pasaulį G. Karaliūnaitė įsiveržė kai jai buvo vos 14 metų. Tiesa, savo amžių moteris meluodavo – sakydavo, kad jai yra 17 metų. Moteris juokiasi, kad tuo metu jos amžius niekam nerūpėjo, o paso niekas neprašė parodyti. Pirmasis G. Karaliūnaitės hitas buvo daina „Pelenė“. Šį kūrinį atlikėja parašė, kai jai buvo vos dvylika metų. Būtent nuo šios dainos viskas prasidėjo…

 

„Scenoje svajojau būti nuo mažų dienų. Pamenu, kai atėjau į agentūrą „Pop centras“, kuri ieškojo muzikalių talentų ir padėdavo jiems išpopuliarėti. Pasakiau, kad noriu dainuoti. Pamenu, prodiuseriui Algirdui Viesului padainavau ir tikau. Kitą savaitę jau važiavau į pirmą koncertą. Tiesa, dar ne dainuoti, o repetuoti, ruoštis koncertams“, – pasakoja G. Karaliūnaitė.

 

1993 m. G. Karaliūnaitė pradėjo dainuoti grupėje „Sekmadienis“, 1996 m. išleido pirmąjį albumą „Aistros“, kuris tapo labai populiarus. 1998 m. G. Karaliūnaitė pasirašė kontraktą su leidybinę kompanija „Bomba Records“. Dainininkės populiarumas dar labiau išaugo. „Tingiu“, „Boružėlė septyntaškė“, „Pasislėpsiu toli“, „Debesėli, debesėli“, „Be tavęs“, „Sparnai tavo sielai“ – tai žinomiausi G. Karaliūnaitės hitai, kuriuos žinojo visa šalis. Kaunietė ne kartą „Radiocentro“ apdovanojimuose buvo apdovanota kaip geriausia atlikėja.

 

Laidos „Geriausi mūsų metai. 100-mečio šou“ viešnia neslepia, kad tuo metu jos honorarai daugeliui kėlė pavydą. Už vieną koncertą G. Karaliūnaitė gaudavo iki 3000 litų. Tai buvo didžiuliai pinigai, leidę jai džiaugtis nerūpestingu gyvenimu. Tiesa, moteris gailisi, kad neturėjo profesionalaus vadybininko, kuris būtų leidęs užsidirbti dar daugiau.

 

„Žinodavau, kas kiek gali mokėti ir leisdavau derėtis. Labdaros renginiuose dainuodavau ir visai nemokamai. Sumokėdavau šokėjoms honorarą, siūdavausi drabužius. Didelių sumų aš nesutaupiau… Manau, kad renginių organizatoriai neblogai iš manęs užsidirbo. O aš pasistačiau namą, daug pinigų investavau į jo įrengimą. Mėgau pinigus uždirbti, o tada išleisti. Lygiai taip pat yra ir dabar. Labiausiai mėgstu investuoti pinigus į namus, vis sugalvoju, ką galėčiau remontuoti. Tai yra mano hobis“, – juokiasi G. Karaliūnaitė.

 

Šiuo metu dainininkė ruošiasi naujos dainų programos pristatymui. Atnaujinta dainos „Boružėlė septyntaškė“ versiją G. Karaliūnaitė atliks ir laidos metu. „Vis dažniau koncertuoju. Tačiau vis kažko laukiu, palankesnio vėjo… Netrukus pristatysiu naują dainą, kuri, tikiuosi, taps šuoliu“, – sako atlikėja.„Geriausi mūsų metai. 100-mečio šou“ sekmadienį, 19.30 val. per TV3!

 

Nuotraukos Vido Černiausko: