Kinų virtuvė garsėja spalvingais ingredientais ir malonia skonių pusiausvyra. Čia susitinka saldumas, sūrumas, rūgštumas ir lengvas aštrumas, o patiekalai dažnai paruošiami greitai, tačiau išlieka kupini aromato. Nors gali pasirodyti, kad kinų virtuvė sudėtinga, daugelį jos patiekalų visai nesunku pasigaminti namuose. Kviečiame nusikelti į Tolimųjų Rytų skonių pasaulį!

 

Gobi Manchurian

 

4 porcijos

100 g 120 kcal

Ruošti 40 min.

 
  • 400 g žiedinio kopūsto
  • 80 g kvietinių miltų
  • 2 šaukštai kukurūzų krakmolo
  • 100 ml vandens
  • 3 šaukštai saulėgrąžų aliejaus
  • Svogūnas
  • 2 skiltelės česnako
  • Šaukštelis tarkuoto imbiero
  • 2 šaukštai sojų padažo
  • Šaukštas pomidorų padažo
  • Šaukštelis cukraus
  • Druskos, maltų juodųjų pipirų pagal skonį
  • Svogūnų laiškų puošti
 

GAMINIMAS. Žiedinį kopūstą suskirstyti nedideliais žiedynais ir nuplauti.

 

Dubenyje sumaišyti miltus, šaukštą kukurūzų krakmolo, vandenį, žiupsnelį druskos ir pipirų. Maišyti, kol išeis tiršta tešla. Žiedinio kopūsto žiedynus panardinti į tešlą. Kepti apie 15 min. orkaitėje, įkaitintoje iki 200 °C, kol žiedynai apskrus iki auksinės spalvos.

 

Keptuvėje įkaitinti saulėgrąžų aliejų. Suberti smulkintą svogūną, česnaką ir imbierą. Kepti kelias minutes, kol pasklis aromatas. Įpilti sojų, pomidorų padažus, suberti cukrų ir likusį kukurūzų krakmolą, išmaišytą su keliais šaukštais vandens. Kaitinti, kol padažas šiek tiek sutirštės.

 

Sudėti apskrudusius žiedinio kopūsto gabalėlius ir švelniai maišyti, kol jie pasidengs padažu. Patiekti apibarsčius smulkintais svogūnų laiškais.

 

Gobi,Manchurian,Is,A,Popular,Appetizer,Made,With,Fried,Cauliflower

 

Salotos su daržovėmis ir žemės riešutais

 

4 porcijos

100 g 95 kcal

Ruošti 20 min.

 
  • 250 g kininio kopūsto
  • 100 g šparaginių pupelių
  • Morka
  • 120 g pupelių daigų
  • Nedidelė raudona saldžioji paprika
  • 40 g skrudintų žemės riešutų

PADAŽUI:

  • 2 šaukštai sojų padažo
  • Šaukštas ryžių acto
  • Šaukštelis sezamų aliejaus
  • Šaukštelis medaus
  • Druskos, maltų juodųjų pipirų pagal skonį
 

GAMINIMAS. Šparagines pupeles nuplauti, supjaustyti 3–4 cm ilgio gabalėliais. Virti 3–4 min., kol lengvai suminkštės, tada nusunkti ir atvėsinti.

 

Kininį kopūstą supjaustyti plonomis juostelėmis ir sudėti į dubenį.

 

Morką nuskusti ir supjaustyti plonomis juostelėmis arba stambiai sutarkuoti.

 

Papriką supjaustyti plonomis juostelėmis.

 

Į dubenį su kopūstu sudėti šparagines pupeles, morką, papriką, pupelių daigus ir svogūnų laiškus.

 

Mažame dubenėlyje sumaišyti padažo ingredientus. Supilti ant daržovių ir atsargiai išmaišyti. Prieš patiekiant apibarstyti skrudintais riešutais.

 

Healthy,Chinese,Cabbage,Salad,On,Bamboo,Tablecloth.,Top,View.,Copy

 

Vištienos kukulių sriuba

 

4 porcijos

100 ml 85 kcal

Ruošti 35 min.

 
  • Svogūnas
  • Skiltelė česnako
  • 400 g maltos vištienos
  • Druskos, maltų juodųjų pipirų pagal skonį
  • Šaukštas saulėgrąžų aliejaus
  • Šaukštelis tarkuoto imbiero
  • 1 l vištienos sultinio
  • 100 g stiklinių makaronų
  • 200 g kininio kopūsto
  • Šaukštas sojų padažo
  • Keli svogūnų laiškai
 

GAMINIMAS. Svogūną ir česnaką smulkiai supjaustyti. Pusę jų sumaišyti su vištiena, pagardinti druska, pipirais ir išmaišyti. Iš paruoštos masės suformuoti nedidelius kukulius.

 

Puode įkaitinti aliejų, suberti likusį svogūną, česnaką ir imbierą. Trumpai kepinti, kol pasklis aromatas. Supilti sultinį ir užvirinti. Sudėti kukulius ir virti apie 10 min.

 

Makaronus užpilti karštu vandeniu ir palaikyti 5 min., kol suminkštės, tada nusunkti.

 

Kininį kopūstą supjaustyti stambesniais gabalėliais ir sudėti į sriubą. Virti dar 3–4 min., kol kopūstas suminkštės. Sudėti makaronus, įpilti sojų padažą ir viską atsargiai išmaišyti. Patiekti apibarsčius smulkintais svogūnų laiškais.

 

Healthy,Chicken,Meatball,Soup,With,Chinese,Cabbage,And,Glass,Noodles

 

Cukriniai žirniai su mėsa

 

4 porcijos

100 g 135 kcal

Ruošti 20 min.

 
  • Šaukštas saulėgrąžų aliejaus
  • Skiltelė česnako
  • Šaukštelis tarkuoto imbiero
  • 300 g maltos kiaulienos
  • 200 g cukrinių žirnių ankščių
  • Nedidelė raudona aitrioji paprika
  • 40 g graikinių riešutų
  • 2 šaukštai sojų padažo
  • Šaukštelis ryžių acto
  • Druskos, maltų juodųjų pipirų pagal skonį
 

GAMINIMAS. Aliejų įkaitinti gilioje keptuvėje. Suberti smulkiai kapotą česnaką, imbierą ir trumpai kepinti, kol pasklis aromatas. Sudėti kiaulieną ir maišant kepti 5–6 min., kol mėsa gražiai apskrus.

 

Cukrinių žirnių ankštis nuplauti, pašalinti kietesnius galus ir sudėti į keptuvę.

 

Papriką supjaustyti mažais gabalėliais ir įmaišyti į daržoves. Kepti dar 3–4 min., kol žirniai taps ryškiai žali, bet išliks traškūs. Suberti stambiau kapotus riešutus. Įpilti sojų padažą ir ryžių actą, viską išmaišyti. Pagardinti druska, pipirais ir iškart patiekti.

 

Stir-fried,Snow,Peas,With,Ground,Meat,And,Walnuts,Served,In

 

Greitai kepti bambukų ūgliai

 

4 porcijos

100 g 140 kcal

Ruošti 25 min.

 
  • Šaukštas sezamų aliejaus
  • Skiltelė česnako
  • Šaukštelis tarkuoto imbiero
  • 120 g rūkytos kiaulienos
  • 250 g bambukų ūglių
  • 120 g valgomųjų dantenių
  • Nedidelė žalia aitrioji paprika
  • Nedidelė raudona aitrioji paprika
  • 2 šaukštai sojų padažo
  • Šaukštelis ryžių acto
  • Šaukštelis cukraus
  • Druskos, maltų juodųjų pipirų pagal skonį
 

GAMINIMAS. Gilioje keptuvėje įkaitinti sezamų aliejų. Suberti smulkiai kapotą česnaką, imbierą irtrumpai kepinti, kol pasklis aromatas. Sudėti plonai supjaustytą rūkytą kiaulieną ir kepinti 3–4 min., kol šiek tiek apskrus.

 

Bambukų ūglius supjaustyti juostelėmis ir sudėti į keptuvę. Ten pat įmaišyti pjaustytus grybus ir smulkiai pjaustytas aitriąsias paprikas. Kepti maišant dar 4–5 min., kol ingredientai gerai įkais ir suminkštės. Supilti sojų padažą, ryžių actą, suberti cukrų ir gerai išmaišyti. Pagardinti druska, pipirais, trumpai pakaitinti ir patiekti.

 

Stir-fried,Bamboo,Shoots,With,Shiitake,Mushrooms,And,Smoked,Pork,In

 

Jūrų auselės saldžiarūgščiame padaže

 

3 porcijos

100 g 120 kcal

Ruošti 20 min.

 
  • Šaukštas sezamų aliejaus
  • Skiltelė česnako
  • Šaukštelis tarkuoto imbiero
  • Nedidelė raudona aitrioji paprika
  • 300 g jūrų auselių
  • 2 šaukštai sojų padažo
  • Šaukštas austrių padažo
  • Šaukštelis cukraus
  • Šaukštelis ryžių acto
  • Šaukštelis kukurūzų krakmolo
  • 3 šaukštai vandens
  • Druskos, maltų juodųjų pipirų pagal skonį
 

GAMINIMAS. Gilioje keptuvėje įkaitinti sezamų aliejų. Suberti smulkiai kapotą česnaką, imbierą ir trumpai kepinti, kol pasklis aromatas. Suberti plonais griežinėliais pjaustytą aitriąją papriką ir riekelėmis smulkintas jūrų auseles. Kepti 2–3 min., kol lengvai apskrus. Supilti sojų ir austrių padažus, suberti cukrų, įpilti ryžių actą ir išmaišyti.

 

Kukurūzų krakmolą sumaišyti su vandeniu ir supilti į keptuvę, kad padažas sutirštėtų. Kaitinti dar 1–2 min., kol padažas taps blizgus ir apgaubs jūrų auseles. Pagardinti druska ir pipirais.

 

Traditional,Chinese,Abalone,Dish,With,Glossy,Caramelized,Sauce,Served,In

   
Spausdinti
 

Autorė Jūratė Survilė