Fengšui – senovės Kinijos meno forma, atsiradusi maždaug tais pačiais laikais, kai buvo pastatytos Egipto piramidės – prieš 4 000 metų. Žmonės, praktikuojantys fengšui, išmoksta subalansuoti namus pagal jų gyventojų asmenines savybes ir poreikius.

 

Fengšui galia

Fengšui meistrai sako, kad įvaldę šį meną asmenys džiaugiasi sveikesniu gyvenimo būdu, turtais ir aukštesniu socialiniu statusu. Praktiškam vidaus interjero dizaineriui gali atrodyti, kad be galo seniai priešingame pasaulio krašte sukurti meno principai nebeturi nieko bendro su šiuolaikiniu gyvenimu mūsų šalyje. Visgi savo namams pritaikę kai kuriuos, netgi visai nedidelius principus, greitai suprasite, kad harmonijos dėsniai tikrai veikia. Net ir didžiausi skeptikai galiausiai su tuo sutinka.

             


Koridorius

Prie pagrindinio įėjimo į namus neturėtų mėtytis batai ar šlepetės. Jei galite, sudėkite juos kur nors kitur, leiskite erdvei prie pagrindinių durų būti laisvai ir švariai. Pagal fengšui filosofiją pro duris kartu su vėju atlekia energija. Tačiau pakeliui surinkusi batų ir šlepečių kvapus, ji atneša ne sveikatos ir jėgų, bet ligų ir negalavimų.

       

Miegamasis

Miegamajame neturėtų būti televizoriaus. Jei visgi negalite atsikratyti įpročio žiūrėti mėgstamų TV laidų gulinėdami lovoje, išjungtą televizorių uždenkite plastikine staltiese. Atminkite – ne medžiagine, o plastikine. Prieš jūsų lovą ar šalia jos neturėtų būti veidrodžių, atspindinčių jūsų atvaizdus. Jie gali prišaukti į šeimyninius santykius nepageidaujamą trečiąjį asmenį. Už jūsų lovos visuomet turėtų būti tvirta siena – nestatykite lovos viduryje kambario. Tai svarbu norint gerai išsimiegoti. Tvirta siena leis jums saugiai pasinerti į gilų miegą, tinkamai pailsėti ir ryte pabusti žvaliems ir puikiai nusiteikusiems. Tuomet geriau seksis ir laukiantys darbai. Kasdien bent dvidešimčiai minučių atidarykite langus, kad įsileistumėte ne tik švaraus oro, bet ir šviežios energijos. Nemiegokite pridvisusiame ir troškiame miegamajame. Kaip gi tada galima tikėtis teigiamų permainų savo gyvenime? Atverkite plačiai langus ir nesijaudinkite, kad kartu su šviežiu oru į kambarį atkeliauja ir dulkės. Prišaukta sėkmė yra vertingesnė nei kelios minutės, skirtos dulkėms nušluostyti.

     

Virtuvė

Planuodami virtuvę, pasistenkite, kad priešais viryklę nebūtų šaldytuvo, skalbyklės ir kriauklės. Ugnies ir vandens priešprieša sukelia nesutarimus tarp šeimos narių. Viryklė apskritai yra svarbiausias virtuvės elementas. Jis pakeitė kadaise namų židiniu buvusią krosnį, tad jai turi būti skiriamas didelis dėmesys. Pasistenkite tolygiai naudoti visas keturias (ar dvi) viryklės skyles. Tai simbolizuoja pinigų ir kitų finansinių išteklių gavimą iš įvairių šaltinių. Viryklė neturėtų stovėti prie lango, kad geroji namų energija neištekėtų jį atvėrus.

     

Vaikų kambarys

Būtų geriau, jei vaikai miegotų lovelėse, o ne ant čiužinių ant grindų. Taip, tokiu atveju jie nerizikuoja susižaloti iškrisdami iš lovų, tačiau miegojimas ant žemės gali sukelti dažnas jų ligas. Mat energija vaikų kambaryje, kaip ir kitur, turi cirkuliuoti laisvai ir nevaržomai. Taigi jei po lova bus erdvės, energija judės geriau, nei čiužinį padėjus ant grindų.

Labai svarbu, kad mažesnių vaikų rašomasis stalas, prie kurio jie mokosi ir ruošia namų darbus, stovėtų taip, kad prie jo sėdėdamas vaikas už nugaros turėtų tvirtą sieną. Tai leis besimokančiam mažajam jaustis tvirčiau ir išsėdėti prie pamokų ilgiau nei pusvalandį. Taip jis mažiau muistysis ir judės, kaip paprastai būna tuomet, kai už vaiko nugaros yra didelė erdvė.

Nepirkite vaikams dviaukščių lovų, net jei jos reiškia sutaupytą erdvę vaikų kambaryje. Mažylis, miegantis pirmame lovelės aukšte, negaus pakankamai šviežios energijos ir gali dažnai sirgti. Jei visgi sunkiai įmanoma vaikų kambaryje sutalpinti dvi vienaaukštes loveles, atidžiai stebėkite apačioje miegančio vaiko sveikatą. Pastebėję sutrikimų, pakabinkite ant lovelės krašto šešiavamzdį metalinį vėjo varpelį arba krištolinį rutulį, kurie padės išjudinti pasenusią energiją aplink šią lovos dalį.

 

Įdomūs faktai

  • Jei darbe nuolat jaučiate įtampą, dėl jos gali būti kaltas marmurinis stalas jūsų valgomajame. Pakeiskite jį mediniu, ir rūpesčiai turėtų išsispręsti.
  • Svetainėje nestatykite raudonos spalvos sofos ir fotelių – ši spalva simbolizuoja ugnį. Pagal fengšui filosofiją svečių priėmimo kambariui šis elementas yra visiškai netinkamas.
  • Kadangi namuose turi būti visi penki elementai, būtų puiku, jei galėtumėte įsirengti bent nedidelį fontanėlį. Jis padės pritraukti tai, ko labiausiai gyvenime trokštate.
  • Kitas geras vandens šaltinis yra akvariumas. Tačiau būkite atsargūs, parinkdami jam vietą. Tinkama vieta leis jums susilaukti didžiulės sėkmės. Ypač jei pataikysite pastatyti ant vadinamojo „Dieviškojo vandens drakono urvo“. Pasirinkę netinkamai, rizikuojate sulaukti įtampos darbe, sunkumų ir rūpesčių, teisinių problemų ir netgi bankroto. Jei įsigiję akvariumą per maždaug keturis mėnesius pastebite tokias bėdas, būtinai pakeiskite akvariumo pastatymo vietą.