Europos sveikos mitybos dienos proga paskelbtas konkursas Kauno miesto pradinių klasių moksleiviams sulaukė didžiulio susidomėjimo. Konkurso organizatoriai džiaugiasi, kad vaikai ne tik kūrybingi, bet jiems įdomi ir sveikos mitybos tema. Kartu vyko ir edukacijos sveikos mitybos temomis, kuriose dalyvavo beveik 1000 vaikų.

 

apdovanojimo iteikimas

 

„Džiaugiamės, kad šią Europos sveikos mitybos dieną galėjome pasiekti 945 Kauno pradinukus sėkmingai bendradarbiaujant su Kauno visuomenės sveikatos biuru. Pagal konkurso „Sveikatai palankus maistas” aktyvumą matome, kad vaikai ne tik puikiai žino, kas yra sveikatos šaltiniai, o kas ne, bet pasižymi ir kūrybiškumu. Tokios edukacijos ir konkursai stiprina vaikų mitybos raštingumą ir motyvuoja valgyti sveikiau. Vis pasigirstant, kad atėjus į prekybos centrą nėra, ką valgyti, mes įrodėme, kad tikrai galima išsirinkti sveikatai palankių užkandžių, – sakė konkurso organizatorė Raminta Bogušienė, iniciatyvos  Sveikatai palankus” įkūrėja ir mitybos specialistė.

 

Kauno visuomenės sveikatos specialistai ne tik aktyviai ragino ir drąsino moksleivius dalyvauti konkurse, bet kartu mokyklose vedė edukacijas sveikos mitybos tema. Jose dalyvavo beveik 1000 moksleivių.

 

Raminta Bogusiene

 

„Esame labai dėkingi Ramintai Bogušienei, kad galėjome kartu surengti konkursą. Tai buvo puiki paskata mūsų visuomenės sveikatos priežiūros specialistėms dar kartelį prisiminti sveikatai palankaus maisto temą. Tokie konkursai yra labai svarbūs, nes dažniausiai įtraukia ir tėvelius, o diskusijos apie sveiką maistą namuose yra begalo svarbios. Konkursų metu vaikučiai dažnai praturtina savo žinias, jas parneša namo ir pasidalina su tėveliais. Esame įsitikinę, kad toks vaikų įgūdžių lavinimas ir žinių perteikimas yra puikus kompleksinio ugdymo komponentas ir galime pažadėti, kad tai tikrai nebuvo pavienis, neturintis tęstinumo renginys. Tai tik pradžia, kitais metais dar labiau stiprinsime savo pajėgas ir dirbsime dar aktyviau, siekiant gerinti vaikų žinias apie sveikatai palankią mitybą,“ – džiaugėsi Kauno visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Balaišytė.

 

Konkursą laimėjo Kauno Dainavos progimnazijos 2a klasės mokinys Mantas Rasiukevičius kartu su mama sukūręs pasaką „Maisto karas žmogaus organizme”. Pasak mamos Vaivos Rasiukevičienės, galbūt kas nors perskaitęs pasaką supras, kad į save nereikia dėti blogo maisto, kad reikia išmokti sveikai maitintis. Ir tai reikia pradėti daryti nuo mažų dienų. Tėvai turi vaikams paaiškinti, koks maistas jiems yra naudingas ir tinkamas, kad augtų sveiki ir stiprūs.

 

sveikatai_palankus

 

„Mantas nuo pat mažų dienų labai daug kuo domėjosi ir domisi dabar. Kai gavo iš savo mokytojos – Ramunės Barkauskienės – užduotį sukurti pasaką arba istoriją, apie sveikatai palankų maistą, labai apsidžiaugė. Mantas žino, kad daržovės turi būti kiekvieno vaiko geriausi draugai.  Mes patys visi šeimoje bandome maitintis sveikai, tai puikiai žinome, kurie maisto produktai yra tinkami visavertei mitybai, o kurių reikia vengti arba labai, labai saikingai vartoti. Gal, kuris vaikas skaitęs mūsų pasaką, kemšant “hamburgerį” prisimins mūsų ištransliuotą žinutę, sustos jį valgyti ir išmes į šiukšlių dėžę? Tai būtų didžiausias mums laimėjimas“, – sakė V.Rasiukevičienė.

 

Konkurso nugalėtojus pasiekė didžiulis, sveikatai palankaus maisto rinkinys iš “Lidl”, knygelės „Brokoliukas”. Taip pat visa mokyklos bendruomenė džiaugiasi laimėtu R.Bogušienės seminaru „Sveikatai palanki vaikų mityba”.

 

Antroji vieta atiteko Kauno „Paparčio“ pradinės mokyklos 1b klasės mokiniams, trečioji – Kauno J.Dobkevičiaus progimnazijos 1b klasės mokiniui Povilui Martyncevui. Į šias įstaigas taip pat iškeliavo dovanos.

 

Parengė: VšĮ „Sveikatai palankus“ direktorė, sveikatai palankios mitybos ir gyvenimo būdo propaguotoja, sveikatai palankaus maisto technologė Raminta Bogušienė, tel. 8 645 17 472, raminta.bogusiene@sveikataipalankus.lt.