Toliau vykstant atminimo lentos Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai nukabinimo ir užkabinimo skandalui, išaiškėjo dar vienas skandalingas atvejis – Vilniuje dingo dar viena atminimo lenta – nuo Gedimino pilies bokšto nukabinta atminimo lenta skirta Kaziui Škirpai ir Lietuvos kariams savanoriams atminti.

 

Skirpa_KK2_laida

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento vyriausiasis metodininkas-tyrėjasVidmantas Valiušaitis KK2 žurnalistams sakys, kad tai neeilinė situacija.

 

„Buvau pakilęs į bokštą, Vilniaus Gedimino bokštą, ten dingo marmurinė granitinė lenta, kurioje buvo užrašyta Škirpa ir visi kiti kariai, kurie iškėlė vėliavą“, -  šį pirmadineio vakarą 19 val. 30 min. LNK televizijos laidoje KK2 kalbės istorikas.

 

Diplomatas ir karininkas Kazys Škirpa 1919 metų sausio 1 dieną, būdamas Vilniaus miesto komendantu, kartu su būriu Lietuvos savanorių Gedimino pilies bokšte iškėlė Lietuvos trispalvę, tačiau po kelių dienų Vilnių užėmė bolševikai nuo trispalvės nuplėšė žalią ir geltonas spalvas. Vėliau Vilniui buvus okupuotam, Lietuvos trispalvė plėvesavo dar kelis kartus, o galutinai iškelta buvo 1988 metų spalio 7 dieną.

 

„Mes nežinoje, kada tai dingo. Prieš keletą metų aš buvau, ir ta lenta kabėjo, o dabar jos nėra. Bet aš manau, kad tai buvo mero Šimašiaus kadencijos metu“, – pasakos V. Valiušaitis.

 

Tuo tarpu Vilniaus meras pasakoja, kad nieko apie dingusią lentą nežino: „Nieko nežinau ir nežinau jokių slaptų nukabintų lentų. Visos lentos, kurios nukabintos, apie jas buvo informuota su aiškiomis priežastimis“.

 

Kaziui Škirpai ir savanoriams skirta atminimo lenta kabėjo Gedimino pilies viduje. Dabar jos vietoje kabo senoviniai žemėlapiai.

 

Visą reportažą apie skandalingą lentos dingimą žiūrėkite šį pirmadienio vakarą laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.