Pasaulyje nėra daug dietų, kurios mokslininkai neprieštarautų. Daktaro Deano Ornisho dieta yra viena iš tokių, kuri laikoma ir sveika, ir veiksminga. Kuo ji tokia ypatinga ir kaip šios dietos reikėtų laikytis?

 

dieta

Dr. D. Ornisho dienos meniu

 

Ši dieta netiks žmonėms, kuriems patinka mėsa, nes pagrindinis dietos principas yra mėsos patiekalų atsisakymas. Laimei, kad tik tol, kol laikomasi dietos. Pasirodo, kad išbraukus iš dienos valgiaraščio gyvūninės kilmės riebalus ir įtraukus daugiau maistinės ląstelienos turtingų maisto produktų, pradeda kristi kūno svoris. Apskritai, laikantis dr. D. Ornisho dietos rekomenduojama per dieną suvartoti 70 % angliavandenių, 20 %baltymų ir 10 % riebalų.

 

Laikantis dr. D. Ornisho dietos galima valgyti ankštines daržoves, vaisius ir uogas, košes, daržoves. Galima vartoti liesus pieno ir rauginto pieno produktus, kiaušinių baltymus bei baltyminę duoną.

 

Draudžiama vartoti, laikantis dr. D. Ornisho dietos, mėsos, sviesto, riešutų, grūdų, sūrių, grietinėlės, cukraus ir produktų, kuriuose yra pridėtinio cukraus, alkoholio.

 

Dr. D. Ornisho taisyklės

 

Tai nėra labai griežta dieta, bet turi keletą taisyklių. Pirmiausiai, reikia žinoti, kad dėl baltymų mityboje trūkumo, galite jausti nuolatinį alkį. Todėl rekomenduojama valgyti daugiau daržovių ir ankštinių kultūrų: maistinė ląsteliena pirmose ir baltymai antrose padės įveikti alkio jausmą. Antra, kaip ir laikantis bet kokios dietos, taip ir dr. D. Ornisho, būtina kasdien išgerti bent 2 l vandens.

 

Dr. D. Ornisho dienos veiksmingumas

 

Rekomenduojama dr. D. Ornisho dietos laikytis dvi savaites: per šį laiką atsistato organizmo veikla; baigiantis pirmajai dietos savaitei pradeda kristis svoris, o baigiantis antrai įmanoma numesti tiek svorio, koks ir buvo pirminis tikslas. Atsižvelgiant į pradinį svorį, per dvi savaites, laikantis šios dietos, galima numesti nuo 2 iki 6 kg. Be to, sakoma, kad ši dieta valo užkalkėjusias kraujagysles ir stiprina širdį. Teigiama, kad ši dieta gali net sumažinti koronarinės širdies ligos riziką! Apskritai, galima šios dietos laikytis ir ilgiau; padaryti ją savo gyvenimo būdu – tai ypač tinka tiems žmonėms, kurie natūraliai nemėgsta mėsos.

 

Viena diena pagal dr. D. Ornisho dieta (pavyzdys)

 

Pusryčiai: 2 kiaušinio baltymai ir cukinija; 100 g šilauogių, braškių, gervuogių; 120 ml lieso pieno. riekė visadalių grūdų duonos; puodelis kavos be kofeino.

 

Pietūs: 400 g mangų ir burokėlių salotų; 250 g vegetariškos burokėlių sriubos; riekė visdalių grūdų duonos.

 

Pavakariai: 80 g žaliųjų žirnelių gvakamolės; visadalių grūdų tortilija; 50 g raudonųjų vynuogių.

 

Vakarienė: 400 g gražgarsčių salotų su ryžių actu; 250 g visadalių grūdų makaronų su keptomis daržovėmis; 100 vaisių su liesu jogurtu; stiklinė gazuoto vandens.

 

Valgiaraštį pagal dr. D. Ornisho dietą sudaryti yra gana lengva. Internete galima rasti daug receptų, kurie yra sveiki ir skanūs (ypač tinka receptai, būdingi Viduržemio regiono žmonių virtuvei). Dr. D. Ornisho dietos nėra labai sunku laikytis ir ji pamažu gali padėti pakeisti įsisenėjusius mitybos įpročius į sveikesnius.