Viena populiariausių dietų pasaulyje 2018 metais buvo piemenų dieta. Kokia tai dieta? Kam ji tinka labiausiai ir kaip jos laikytis? Biblijos įkvėptą lieknėjimo programą sukūrė amerikietė Kristina Wilds. Laikantis šio unikalaus mitybos plano reikia valgyti ir rinktis maisto produktus tokius, kokius esą nurodė Šventoji Dvasia. Piemenų dieta skatina žmones valgyti sveikus riebalus, kad net besilaikantieji dietos turėtų pakankamai energijos ir jėgų.

 

dietos

Kai žmonės valgo tai, ką nori, dažniausiai viskas baigiasi persivalgymu arba nesveiko maisto pasirinkimu. Laikantis piemenų dietos reikia įsiklausyti, ką Dievas sako apie kūno sveikatą. Pagrindinė priežastis, kodėl auga svoris – tai menkaverčio maisto valgymas ir nepakankamas judėjimas.

 

Piemenų dieta yra septynių žingsnių svorio metimo sistema, kuri moko žmones sveikai maitintis ir vengti apsirijimo, kas įeina į septynių didžiųjų nuodėmių sąrašą pagal krikščioniškąjį mokymą. Biblija paremto svorio metimo programos tikslas yra pakeisti žmonių supratimą apie maistą. Laikantis dietos reikia riboti maisto suvartojimą ir valgyti tik tol, kol nustojamas jausti alkio jausmas. Mityba turi būti subalansuota.

 

Laikantis piemenų dietos rekomenduojama į mitybą įtraukti maisto produktus, paminėtus Šventajame Rašte. Tai migdolai, anyžius, obuoliai, miežiai, ankštinės daržovės (pupos ir žirniai), jautiena, kartaus skonio prieskoninės žolelės (kiaulpienių lapai, rėžiukai, gražgarstės, petražolės, kalendros), duona (miežinė, kvietinė, rauginta ir nerauginta (tortilijos, čapatis ir pan.) duona), sviestas, veršiena, kaparėliai, saldžioji ceratonija, sūris, vištiena ir kita paukštiena, cinamonas, kukurūzai, agurkai, kuminai, varškė, datulės, krapai, džiovinti vaisiai, kiaušiniai, figos, įvairios žuvys, linų sėmenys, rupūs miltai, vaisiai, česnakai, ožkiena, vynuogės ir vynuogių sultys, žiogai, svirpliai ir skėriai, elniena, lapinės daržovės, medus, aviena ir ėriena, mielės, porai, lęšiai, mairūnai, melionai, pienas, soros, mėtos, šilkmedžio uogos, garstyčios, riešutai, alyvuogės ir alyvuogių aliejus, pistacijos, razinos, rugiai, šafranas, druska, speltos miltai, moliūgai, actas, vanduo, arbūzai, kviečiai, vynas, kefyras arba jogurtas.

 

Laikantis biblinės religijos rekomenduojama vengti arba vartoti labai saikingai dešrų ir dešrelių, rūkytos kiaulienos, kumpio, saldžių kepinių, saldainių, kečupo, gazuotų gaiviųjų gėrimų, baltos duonos ir makaronų, jūros gėrybių, riebaluose kepto maisto.

 

Laikantis piemenų dietos taip pat labai svarbu mažinti stresą, mokytis atsipalaiduoti. Čia naudojami Biblija paremti metodai stresui ir įtampai mažinti. Informacijos apie šį mitybos planą kol kas nėra labai daug, tačiau, ko gero, stresui mažinti rekomenduojama malda, meditacija, fizinė veikla, pasivaikščiojimai gryname ore.

 

Svarbiausi dalykai, laikantis piemenų dietos – visų pirma, valgyti tik tol, kol pajuntamas sotumo jausmas, antra: rinktis tik kokybiškus, natūralius maisto produktus (geriausiai: ekologiškus), daugiau judėti, vaikščioti pėstute ir mažinti stresą. Teigiama, kad laikantis piemenų dietos gali neskausmingai numesti iki 35 kg svorio.

 

Piemenų dietos principas yra panašus į ketogeninės dietos, nes rekomenduojama vengti angliavandenių ir daugiausiai makro maistinių medžiagų gauti iš riebalų. Laikantis dietos reikėtų vengti GMO, valgyti daugiau gerųjų riebalų, rinktis kuo mažiau perdirbtą, natūralų maistą.