Individualumas – viena iš labiausiai žavinčių savybių kalbant tiek apie žmones, tiek apie stilių. Pastaruoju metu pastebima, kad tai vis labiau vertinama ir kuriant namų aplinką. Interjere dažnai atsispindi tam tikros žmogaus charakterio savybės, jo pomėgiai ir gyvenimiška patirtis. Atpažinti tai padeda tam tikros detalės: kambariuose vyraujančios spalvos, svetainės baldai, dekoro elementai ir daug kitų. Išskiriami net specialūs charakterių prototipai, geriausiai atspindintys tam tikras interjero tendencijas.

 

svetaines baldai

Materialistas – vertinantis paprastumą

 

Materialisto interjere ypač vertinamas racionalumas ir tikslingas daiktų formų perteikimas. Taip pat nevengiama odinių, popierinių, medinių ar kamštinių dangų. Taip kuriamas ganėtinai griežtas ir galbūt net šiek tiek šaltas įvaizdis. Nenuostabu, nes tokio charakterio prototipo interjere ieškoma kontrasto skaitmeninei erdvei, norima išvengti spalvų ir vaizdų pertekliaus.

 

Gali skambėti šiek tiek neįprastai, tačiau materialistas siekia būti apsuptas gamtos ir paprastumo. Ekologija ir tvarus vartojimas jam taip pat nesvetimi – stengiamasi priimti aplinką tausojančius sprendimus, perdirbti nebenaudojamus daiktus.

 

„The Nordic new“ – švelnių atspalvių mėgėjai

 

Šviesių spalvų sienos, balti svetainės baldai – tai detalės, būdingos taip vadinamo „The Nordic new“ charakteriui. Žmonės, priskiriami šiam prototipui, itin mėgsta pastelinius atspalvius. Jie renkasi aiškių linijų ir apdailos baldus ir kitus dizaino elementus.

 

Šis stilius tarsi atspindi šeštojo dešimtmečio optimizmo paieškas, pasireiškusias kuriant asmeninę erdvę. Tai tarsi svajonės išsipildymas – gaivi, šviesi, rami, harmoninga ir pozityvi namų aplinka. Be visto to, nebijoma ir naujovių, naudojamasi šiuolaikinėmis technologijomis.

 

Keliautojas – nuotykių mėgėjas

 

Dar vienas charakterio prototipas, lemiantis priimamus sprendimus interjere – tai keliautojai. Šie žmonės mėgsta įvairius augalus ir nuolatos ieško nuotykių. Jie dažniausiai mėgsta ir nebijo bendrauti, siekia pažinti naujus žmones ir vietas.

 

Veržlumas ir jaunatviškumas atitinkamai atsispindi ir jų namuose. Išskirtinio dizaino svetainės baldai, gyvi augalai ir ryškūs akį traukiantys raštai su paukščiais, gėlėmis ar džiunglėmis. Tai šiuolaikiškas stilius, atspindintis asmenybę, norinčią kuo ilgiau išlikti jauna ir sveika.

 

Minimalistai mėgsta grafinius sprendimus

 

Aiškios ir išgrynintos linijos ypač vertinamos minimalistinio stiliaus interjere. Jame dažniausiai nėra daug spalvų, koncentruojamasi į modernias formas ir įvairią grafiką. Žmonės, kuriantys tokią namų erdvę, dažniausiai mėgsta žvelgti į pasaulį plačiai ir stengiasi visada kontroliuoti padėtį.

 

Jei kambariuose galima išvysti plienines, stiklo detales derinamas su betonu ar marmuru – tai taip pat minimalistinio charakterio prototipo atspindys. Juo pasižymintys asmenys stengiasi ieškoti naujovių, neįsivaizduoja savo dienotvarkės be išmaniųjų įrenginių. Darbe šie žmonės nuolat generuoja idėjas, o namuose nori tinkamai pailsėti ir nesiblaškyti.

 

Subtilumas būdingas romantikams

 

Rausvos spalvos minkšti svetainės baldai suderinti su raudonomis pagalvėlėmis – nestebinantis sprendimas romantikų interjere. Šie žmonės labai jausmingi, mėgsta švelnumą ir komfortą. Būtent dėl to renkasi tokias medžiagas kaip velvetas ar kiti minkšti audiniai.

 

Kolekcionierius – mėgsta meną

 

Tikriausiai nėra tokio modernaus meno atstovo, kurio nežinotų pasižymintys kolekcionieriaus charakterio prototipu.   Taip jie semiasi įkvėpimo iš praeities, kritiškai vertina dizaino kūrinius ir ieško tik pačių geriausių. Be to, jie tiki, kad geras dizainas ir medžiagos yra nepavaldūs laikui.

 

Tamsą vertinantys „nakties raiteliai“

 

„Nightrider“, arba lietuviškai – „nakties raitelis“ interjere mėgsta mistiką ir tamsą. Kambariuose nevengiama glamūro ir linksmybių. Išskirtinę ir mistišką aplinką sukuria pritemdytos erdvės, tamsūs svetainės baldai. Toks stilius tikrai ne kiekvienam – dažniausiai tik drąsios, savimi pasitikinčios ir iššūkių nebijančios asmenybės renkasi jį.

 

Interjeras išties dažnai atspindi žmogaus charakterį. Šie prototipai gali tai pagrįsti. Galbūt kažkur atpažinote ir save? Net jei ir ne, tai gali būti puikus įkvėpimo šaltinis kuriant savo namų erdvę.