Persikraustymas į naujus namus paprastai kelia daug džiaugsmo, bet kartu ir streso, nerimo. Juk neužtenka vien tik įsigyti naują gyvenamąjį būstą! Reikia dar tiek daug visko padaryti, kad šiuose namuose būtų galima gyventi ir tik gerokai vėliau švęsti įkurtuves!

 

namai

9 dalykai, kuriuos reikia padaryti, prieš įsikeliant į naujus namus:

 
  • Patikrinti perkraustymo dėžes. Pristatytas dėžes reikia iš karto patikrinti, ar nieko netrūksta, ar niekas nesudužę ir nepažeista, kad galėtumėte nedelsiant kreiptis į perkraustymo paslaugų tiekėjus ir padengtų nuostolius.
 
  • Patikrinti, ar viskas veikia. Jeigu to dar nepadarėte anksčiau! Žinoma, jeigu naudojatės komunalinėmis paslaugomis, to daryti tikriausiai nereikia, bet, jei gyvensite nuosavame name, reikėtų dar kartą patikrinti elektros, vandens, šilumos įrangą ir, jeigu reikia, kreiptis į atitinkamas institucijas, kad ją sutvarkytų.
 
  • Planuoti. Rekomenduojama prieš kelias dienas ar net savaites susidaryti būtinų padaryti darbų sąrašą. Tai sumažins stresą, nes žinosite, ką konkrečiai reikia padaryti ir nesiblaškysite.
 
  • Atidžiai patikrinti naująjį gyvenimo būstą. Patikrinkite kiekvieną kambarį, ar nėra jokių matomų pažeidimo ženklų, ypač vandentiekio, šilumos ir ugnies sistemų. Patikrinkite, ar nepraleidžia vamzdžiai, nelaša iš čiaupų ir tualeto bakelio. Jeigu jums priklauso kiemas, nepamirškite patikrinti ir jo.
 
  • Pakeisti lauko durų spynas. Tai reikalinga dėl saugumo. Nauji namų gyventojai paprastai nori būti tikri, kad be jų niekas kitas negalėtų netikėtai įeiti į jų namus.
 
  • Patikrinti, ar namai yra saugūs mažiems vaikams. Jeigu ne, pasirūpinkite, kad tokie taptų. Jei namuose auga maži vaikai, neturėtų būti aštrių kampų, reikėtų įrengti apsaugą langams nuo vaikų, belaides žaliuzes ant langų ir elektros jungikių apsaugas ant sienų.
 
  • Pasirūpinti naminiais gyvūnais. Šunys ir katės naujoje vietoje gali jausti stresą, atsisakyti ėsti ar pradėti neįprastai elgtis, todėl jiems reikės didesnio rūpesčio ir globos, kol apsipras. Pavedžiokite keturkojus su pavadėliu po žaliąsias zonas kaimynystėje, kad jie kreipčiau adaptuotųsi prie naujos vietos.
 
  • Prijungti visus naujus ir naudotus elektros ir buities prietaisus. Prieš atsikraustant nuolat gyventi, namai turi būti visiškai paruošti naudojimuisi ir neturėtų kilti rūpesčių dėlto, kad kokia nors skalbimo mašina dar nepajungta.
 
  • Rūšiuoti atliekas, likusias nuo persikraustymo. Persikraustant į naujus namus lieka daug nereikalingų atliekų, kurias reikėtų rūšiuoti, o ne mesti viską į vieną ir tą patį buitinių atliekų konteinerį.
 
  • Viską išvalyti. Persikraustymas, dėžių pakavimas, baldų pernešimas palieka daug šiukšlių, dulkių ir purvo, todėl būtina naujus namus švariai išvalyti. Nuo visų paviršių nuvalyti dulkes, nupoliruoti ir nublizginti, kilimus išsiurbti, grindis išplauti su drėgnu skuduru, išvalyti langus ir veidrodžius, kad būtų be dėmelės, baldus taip pat išvalyti, jei reikia, ir tvarkingai sudėti.