Namų kvapas vos per akimirką padeda sukurti norimą atmosferą. Tinkamai jį parinkus, kambarį galima pripildyti jaukumu, ramybe, energija. Visgi ieškant aromato stebėtinai lengva suklysti, ypač nežinant, kokį poveikį aplinkai jis turi. Kokios yra pagrindinės namams skirtų kvapų naudojimo klaidos ir kaip jų išvengti?

 

kokiu_4_klaidu_vengti_naudojant_kvapus_namams_imdeco

1. Namų aromatas naudojamas nemaloniems kvapams užmaskuoti 

 

Vakarienei gaminote žuvį, o gal laikote augintinių ir norite užmaskuoti nemalonius kvapus? Namų aromatas, nepriklausomai nuo jo tipo, nėra tam skirta priemonė. Siekiant panaikinti nemalonų kvapą, visų pirma reikėtų pašalinti jį sukeliančias priežastis ir gerai išvėdinti patalpas. Jeigu aromatinė žvakė ar kita priemonė bus naudojama to nepadarius, kvapai tiesiog susimaišys tarpusavyje ir tai neleis pasiekti norimo rezultato.

 

2. Perkami pigūs kvapai namams ir aromatinės žvakės

 

Tam, kad namų kvapai ne tik skleistų malonų aromatą, bet ir būtų palankūs aplinkai bei žmogui, svarbu iš kokių medžiagų jie pagaminti. Aukštos kokybės interjero detalės pasižymi turtingu kvapu. Jeigu tokiu norite pripildyti ir savo namus, paspaudę ant aukščiau pateiktos nuorodos, galite rinktis iš plataus jų asortimento.

 

Visame pasaulyje žymių gamintojų produkcija išsiskiria ne tik puikiu aromatu, bet ir patrauklaus dizaino pakuote. Ji suteikia kambariui dar daugiau estetikos ir skoningai papildo interjerą. Priklausomai nuo kuriamo įvaizdžio, galima pasirinkti itin prabangaus arba minimalistinio dizaino kvapą namams. Pirmasis variantas labai tinka ieškantiems puošnios ir išsiskiriančios interjero detalės, o antrasis – paprastos ir beveik nepastebimos.

 

Renkantis kvapniąją žvakę, svarbu atkreipti dėmesį į vašką – kuo jis natūralesnis, tuo geriau. Šiuo metu itin populiarios kvapniosios žvakės, pagamintos iš sojų ir bičių vaško. Jos yra palankesnės tiek žmogui, tiek aplinkai nei tos, kuriose naudojamas parafinas, įvairūs dažikliai, ftalatai.

 

3. Neatsižvelgiama į kambario paskirtį

 

Kiekviena namų erdvė pasižymi tam tikromis savybėmis, į kurias svarbu atsižvelgti ir renkantis kvapą. Tai leis būti tikriems, kad skleidžiate tinkamą žinutę. Štai keletas idėjų, kokie aromatai galėtų vyrauti skirtinguose kambariuose:

 
  • Virtuvė. Dažniausiai joje natūraliai netrūksta įvairiausių kvapų, sklindančių nuo maisto. Visgi, jeigu norisi dar labiau pabrėžti šio kambario atmosferą, rekomenduojama rinktis jaukius vanilės ir cinamono, taip pat gaivius citrusinių vaisių kvapus.
 
  • Svetainė. Šioje laisvalaikiui skirtoje erdvėje puikiai tinka sandalmedžio aromatas. Jis padeda atsipalaiduoti ir sukuria pramogoms palankią atmosferą.
 
  • Miegamasis. Poilsio kambaryje patariama naudoti raminančius aromatus, pavyzdžiui, levandų. Jie veikia atpalaiduojančiai, todėl gali padėti lengviau užmigti.
 

Renkantis kvapą namams labai svarbu atsižvelgti ir į asmeninį skonį – aromatas jums turėtų būti malonus ir jokiu būdu neerzinti.

 

4. Pamirštamas sezonas

 

Tikriausiai mažai kam pavasaris asocijuojasi su moliūgų ir prieskonių kvapu? Kur kas dažniau jis siejamas su rudeniu ir žiema. Todėl prieš įsigyjant kvapą namams, rekomenduojama atsižvelgti į sezoną. Pavyzdžiui, rudenį labai tinka cinamono ir klevų aromatai, žiemą – pušų ir meduolių, o pavasarį bei vasarą – gėlių.

 

Atskleiskite unikalią savo namų atmosferą pasitelkdami aukščiausios kokybės kvapus. Išsirinkite asmeniškai labiausiai patinkantį aromatą ir sukurkite pozityvias emocijas skatinančią aplinką.