Aspirinas – vaistas nuo skausmo, gelbėjantis nuo įvairių negalavimų. Sveikatos specialistai tvirtina, kad vyresnio amžiaus žmonės turėtų kasdien išgerti aspirino tabletę širdies priepuolio profilaktikai. Aspirinas taip pat mažina karščiavimą, uždegimą ir kraujo krešumą. Ne visi žino, kad ši maža, balta tabletė gali tapti nepakeičiama grožio priemone. Teigiama, kad aspirino tabletė naikina aknės simptomus, spuogus, balina odą ir net saugo nuo senėjimo.

 

Veido kaukė su aspirinu

 

Reikės: 5 aspirino tablečių, sutrintų į miltelius, vandens, lieso natūralaus jogurto arba varškės. Visus kaukės ingredientus sumaišyti iki vientisos masės. Užtepti ant švariai nuvalyto veido. Po 20 minučių sudžiūvusią kaukę nuvalyti drėgna medžiagos skiautele. Jeigu oda yra sausa, kaukę galima praturtinti šlakeliu medaus, o jei yra labai riebi – įdėti kiek daugiau jogurto.

 

Aspirino kaukė yra labai efektyvi, tačiau piktnaudžiauti negalima. Šią kaukę rekomenduojama naudoti tik kartą per savaitę. Per dažnai naudojant, gali išsausėti ir pernelyg suplonėti oda.

 

Aspirino kaukė gali tapti puikia pagalbine priemone, kovojant su aknės simptomais. Tačiau nereikia pamiršti, kad sveikos ir švarios odos paslaptis – ne tik kaukės, bet ir reguliarus valymas ir drėkinimas tokiai odai tinkančiomis priemonėmis.

 

Plaukų kaukė su aspirinu nuo pleiskanų

 

Reikės: 2 aspirino tablečių, sutrintų į miltelius, įprasto šampūno. Sudėtines dalis sumaišyti ir užtepti ant drėgnų plaukų. Po vienos ar dviejų minučių kaukę gerai išskalauti iš plaukų. Dar kartą ištrinkti plaukus šampūnu.

 

Aspirino tabletėse yra salicilo rūgšties, kuri naikina pleiskanas. Šios rūgšties dedama į medicininius šampūnus nuo pleiskanų.

 

Tačiau aspirinas yra vaistai, kurie, taip pat kaip ir antibiotikai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažnai šio medikamento naudoti negalima, nes gali atsirast odos opų, negyjančių žaizdų, prasidėti vidinis kraujavimas.