Norėdamos ilgiau išlaikyti jauną, stangrią odą žinome, kad reikia vengti intensyvios saulės, rūkymo ir prastos mitybos. Tačiau yra keletas ne tokių akivaizdžių gyvenimo būdo detalių, kurie kasdien kenkia odai. Ar susimąstėte, kad manikiūras ar šukuosena gali jus greičiau pasendinti? Taigi kas tie nekalti dalykai, kurie per laiką prideda mums metų?

 

Gaivinantis priešraukšlinis kremas

 

Pagalvė. Tiesiog nekalta pagalvė, ant kurios praleidžiame kone pusę savo gyvenimo, jei parinkta netinkamai, gali sukurti problemų. Dermatologai teigia, kad gilios raukšlės veide susiformuoja būtent dėl miegojimo ant kietos pagalvės šiurkščiu užvalkalu. Ką rinktis? Šilkinį pagalvės užvalkalą ir lengvai suformuotą pagalvę, kuri nespaustų veido ir nesukurtų raukšlių skuostų zonose. Šilkas naudingas ne tik odai, bet ir plaukams – jie mažiau velsis ir nešiurs.

 

Akriliniai nagai. Manikiūras, atliekamas grožio salone, ne tik taupo laiką, bet ir ilgai atrodo puikiai. Tačiau rekomenduojama susilaikyti nuo dažno akrilo naudojimo ant nagų. Tikrąjį amžių labiausiai išduoda rankų, kaklo ir dekoltė oda. Akrilo nuėmimas ir korekcija labai kenkia plonai odai aplink nagus, dėl ko ji storėja, lengviau galima pasigauti uždegimų. Suvargusi rankų oda pridės jums daugiau metų.

 

Šukuosena „arklio uodega“. Daugelio moterų ir merginų pamėgta šukuosena išties kenkia plaukams ir net gali lemti plaukų linijos pasikeitimą. Aukštai suveržta kasa plonina ir alina plaukus. Ilgainiui jūsų plaukų linija gali pasikeisti – kakta atsivers labiau, nes plaukų linija nutols. Išeitis – dažniau nešioti palaidus arba lengvai surištus plaukus. Prilaikykite plaukus šiuo metu itin madingais lankeliais arba plaukų segtukais.

 

IMG-91d66d48d198ed21620935b2a493e6a6-V

 

Akių makiažas. Paakių oda yra gerokai plonesnė nei likusi veido oda, todėl jautresnė ir lengviau pažeidžiama. Akių makiažo valymas gali padidinti raukšlelių skaičių ir pagilinti jas, tad svarbu akis valyti labai švelniai. Rekomenduojama vengti sunkiai nuvalomų, vandeniui atsparių akių makiažo priemonių, o jei tenka tokias naudoti, arba makiažas apskritai valosi sunkiai, patepkite akių zoną vazelinu. Po 5 minučių vatos gabalėliu arba švelnia servetėle gerokai lengviau nuvalysite dažus. Vazelinu valyti akių makiažą gali, kaip teigia dermatologai, ir riebios odos savininkės.

 

Mimikos. Tačiau žalą paakių odai daro ne tik kosmetikos valymas – mes mimikuojame, raukomės, norime vaizdžiai parodyti savo emocijas. Nieko stebėtino, kad tarp antakių susidarė vertikali raukšlė, antakiai pakilo, aplink akis susidarė juoko raukšlelės. Tačiau tai galima koreguoti. Pietų Korėjos kompanijos „Dermaheal“ serumas ir kremas „Ultimatum PTx“ grąžina natūralų odos lygumą ir stangrumą. Nesvarbu – ar jūsų raukšlės susidarė dėl saulės poveikio, mimikų ar amžiaus. „Ultimatum PTx“ produktų sudėtyje yra biomimetinis peptidas (baltymas) heksapeptidas-46, kuris imituoja botulino toksino poveikį – tai yra atkuria, lygina ir glotnina odą. Šį peptidą, sukėlusį revoliuciją mokslo ir gydomosios kosmetikos srityse, sukūrė mokslų daktaras Yong Ji Chung. Šis profesorius padarė perversmą biomolekulinėje farmakologijoje, atrasdamas biomimetinius peptidus. „Dermaheal“ serumo ir kremo sudėtyje esantis heksapeptidas-46, užtepus ant odos, giliau prasiskverbia į dermos sluoksnį ir stimuliuoja kolageno, elastino (atsakingų už odos putlumą ir lygumą) gamybą. Šis unikalus peptidas taip pat detoksikuoja odą ir ją regeneruoja. „Ultimatum PTx“ serumas ir kremas idealiai tinka ir riebios odos savininkėms, nes šie produktai mažina sebumo išsiskyrimą, sutraukia poras. Tad ir mažos, ir didelės raukšlės gali būti sušvelnintos.

 

Fluorescencinis apšvietimas. Nustebote? Taip, fluorescencinės lempos sendina odą. Majamio odos instituto tyrėjai nustatė, kad sėdint po tokiomis lempomis 8 valandas per dieną, 5 dienas per savaitę (tiek, kiek įprastai dirbame), susidaro didžiulė ultravioletinių spindulių žala. Tyrėjai sako, kad toks intensyvumas nepakankamas, kad susirgtumėte odos vėžiu, bet buvimas patalpose, kuriose naudojamos fluorescencinės lempos, skatina odos fotosenėjimą. Rekomenduojame teptis kremą su SPF apsauga, jei jūsų biure ar namuose sumontuotos fluorescencinės lempos.

 

Esant netinkamam apšvietimui arba susiduriant su įvairiu aplinkos poveikiu (tarša, dulkės, saulė…), odai reikia papildomos pagalbos. Tokiais atvejais rekomenduojamas gaivinantis ir saugantis kremas, kaip, pavyzdžiui, Diego dalla Palma gaivinamasis kremas nuo senėjimo „24 h Icon Time“. Šis italų gamintojo kremas papildytas sidabro dulkėmis, kurios padeda sustiprinti apsauginį odos barjerą, o sudėtyje esantis kolagenas su auksu skatina odos atsinaujinimą ir lyginimosi procesą. Kremas sukurtas odai, kuri susiduria su stipriu aplinkos poveikiu, ir yra papildytas kompleksu, skirtu atitolinti senėjimo žymes. „Diego dalla Palma“ gaivinamasis kremas nuo senėjimo „24 h Icon Time“ suaktyvina odos ląsteles ir atnaujina odą.

 

kremas

 

Stebėkime ne tik, ką valgome, bet ir kaip mūsų odą, savijautą veikia aplinka. Kartais nekalti įpročiai ar netinkamas apšvietimas gali labai pakenkti. Jei atpažinote bent vieną iš požymių, kuris jums gali kenkti – eliminuokite jį arba pakeiskite švelnesniu pasirinkimu. Rūpinkitės savimi, ir oda jums padėkos.