Tai nutiko 1561 metų balandžio mėnesį Vokietijoje, Niurnbergo mieste. Visi gyventojai išėjo iš savo namų ir stebėjo nepaprastą reiškinį danguje. Dangų skrodė nežemiškos kilmės šviesos ir kurtinantys garsai. Kilo visuotinė panika, bet žmonės greitai suprato, kad dangaus platybėse vyko tarpgalaktinis ateivių mūšis.

 

karas

Keistas ir paslaptingas reginys danguje buvo matomas apie valandą. Vietinis dailininkas Hansas Glaseris užfiksavo realius 1561-ųjų metų įvykius popieriaus lape. Piešinys buvo publikuojamas populiariame Vokietijos miesto Niurnbergo dienraštyje. Iliustracijoje (galite pamatyti PASPAUDĘ ČIA) vaizduojami padangėje lekiantys kryžiai, rutuliai, vamzdžiai, ratai ir kiti įvairiaspalviai objektai. Manoma, kad danguje tuo metu buvo šimtai tokių objektų. Dauguma iš jų atsirasdavo ir pranykdavo dūmuose, o kai kurie – su griausmu atsitrenkdavo į žemę. Dūmai buvo matyti keliolikos kilometrų spinduliu.

 

Daugelis skeptikų mano, kad 1561 metų balandį vyko natūralūs gamtos reiškiniai: krito meteorai, meteoritai ir kometos arba kiti nežemiškos kilmės objektai iš dangaus. Tačiau jie pamiršta, kad šis atvejis buvo toks unikalus, kad tokios interpretacijos nublanksta prieš tikrus faktus.

 

„Ryto dangų užtemdė cilindrų pavidalo objektai, iš kurių atsirado juodų, raudonų, oranžinių ir melsvai baltų rutulių, kurie labai dideliu greičiu judėjo erdvėje. Tarp tų rutulių buvo kraujo spalvos kryžių. Šį kraupų reginį stebėjo daugybė vyrų ir moterų. Po to iš kažkur atsirado juodas, į ietį panašus objektas. Laikraščio autorius perspėja, kad dievobaimingi žmonės neturėtų užmiršti šių ženklų, bet priimti juos visa širdimi kaip gailestingojo Tėvo perspėjimą, kad tie, kurie nesimels Dievui, neišvengs jo rūstybės“, – rašoma Niurnbergo laikraštyje ir primenama, kad šis paslaptingas reiškinys – tai Aukščiausiojo perspėjimas, kad mes visi laikinai gyvename šioje Žemėje.

 

Po kelerių metų, 1566-aisiais, panašus įvykis nutiko šiaurės vakarų Šveicarijoje, Bazelyje. Tačiau šį kartą danguje virš miesto dar pasirodė ir keistų, juodų orbitų, kurios tarsi grūmėsi viena su kita. Šis įvykis taip pat buvo aprašytas miesto laikraštyje.

 

Panašus įvykis dar kartą nutiko 1697 metais Vokietijos mieste Hamburge. Minia galėjo stebėti du milžiniškus, švytinčius ratus danguje virš miesto.

 

XVI – XVII amžiuje dar nebuvo nei vaizdo kamerų, nei fotoaparatų, todėl įvykius fiksuodavo tik dailininkų akis. Piešiniai niekada nebus tokie patikimi įrodymai, kaip filmuota ar fotografuota medžiaga ir paliks daug vietos interpretacijoms.

 

Šiuolaikiniai mokslininkai šį fenomeną bando paaiškinti, bet kol kas nesėkmingai. Vyrauja nuomonė, kad atspindžius danguje ir vadinamąjį Saulės fantomą sukėlė neįprasti reiškiniai Saulėje, bet tai visiškai nepaaiškina, iš kur atsirado kurtinantys garsai, triukšmas. Kita vertus, jokie mokslininkai nuodugniai nesigilino į šį fenomeną. Kol tai nebus padaryti, liks neaišku, kokie nežemiški veiksniai sukėlė fenomeną ir ar jis tikrai yra susijęs su ateivių karu. Jeigu taip, tai kokios ateivių civilizacijos kovojo ir dėl ko?

 

Galbūt tai yra maždaug 500 metų apgaulė, dailininkų ir žurnalistų fantazijos vaisius. Galbūt įvyko masinė haliucinacija, privertusi matyti ir girdėti visus miesto gyventojus protu nepaaiškinamus dalykus. Manoma, kad masines haliucinacijas galėjo sukelti apsinuodijimas nuodingais, parazitiniais rugių grybais – paprastosiomis skalsėmis. Skalsės veikia panašiai kaip haliucinogeniniai narkotikai. Šiais grybais žmonės galėjo apsinuodyti valgydami užkrėstus rugius ir jų gaminius. Šis paaiškinimas yra gana realus, nes žmonės esą matė ir girdėjo vykstantį mūšį danguje, bet Žemėje neliko jokių įrodymų apie tai, kad kažkas neįprasto dėjosi tuo metu. Niekas nenukentėjo, pastatai nebuvo sugriauti – nebuvo jokių realių nuostolių.