Tikriausiai kiekvienas žmogus vaikystėje yra svajojęs apie tai, kad vieną dieną atras didžiulę skrynią su brangenybėmis. Knygos ir filmai, vaizduojantys lobių ieškotojų gyvenimą, tampa bestseleriais. Šią gražią, nors ir nelabai nerealią svajonę, ko gero, kiekvienas iš mūsų puoselėja slapčiausiose mintyse. Todėl vis dar egzistuoja ir turbūt egzistuos dar labai ilgai nuostabios legendos apie neatrastus lobius. O gal jie iš tikrųjų slypi kažkur giliai po žeme užkasti ar vandenyno daubose? Tai paslaptis, kuri niekada nepaaiškės.

 

lobis

  • „Liūdnosios nakties“ (isp. La Noche Triste) neatrastas lobis Meksikoje
 

1520 metų vasarą actekai sukilo ir išvijo ispanų užkariautojus ir jų vadą Hernaną Cortesą iš sostinės Tenočitlano. H. Cortesas įsakė paimti tiek aukso ir kitų brangenybių, kiek galėjo panešti ir pakrauti į laivus. Tačiau iškilo dvi didelės problemos: miestas buvo viduryje ežero, o auksas buvo labai sunkus. Actekams buvo lengviau nustumti nuo tiltų ir kitų perėjimų į gilų vandenį, kuriame jie paskęsdavo, slegiami didžiulės aukso ir ginkluotės naštos. Liūdnąją naktį ežero vandenyse paskendo gausybė actekų aukso. Įdomu tai, kad dabartinis Meksiko miestas įsikūręs išdžiūvusio ežero vietoje…

 
  • Didysis Limos lobis Kokosų salose
 

1820 metais anglų kapitonas Williamas Thompsonas ketino Peru sostinėje Limoje paimti lobį ir jį nesugadintą nugabenti į Meksiką. Tačiau lobis niekada jos nepasiekė. Spėjama, kad jis pasimetė kažkur Kokosų salose, esančiose už maždaug 600 km nuo Kosta Rikos. Lobių ieškotojai daug metų bandė surasti dingusias brangenybes. Net Jungtinių Valstijų prezidentas F. D. Roozveltas bandė laimę 1910-aisiais. Lobį sudaro aukso monetos ir statulos, brangakmeniai ir brangakmeniais inkrustuoti kardai, karūnos bei aukso ir sidabro luitai, verti beveik 269 milijonų JAV dolerių (apie 725 mln. litų).

 
  • Pulkininko Johno Singletono Mosby grobis Virdžinijoje (JAV)
 

1863 metų kovo 9 dieną pulkininkas J. S. Mosby surengė rizikingą reidą prieš sąjungininkus Teismo rūmuose. Jis sugavo 42 sąjungininkų kareivius ir apsupo sąjungos generolo Edwino H. Stoughtono postą. Jis prisigrobė šeimos relikvijų, bet pajutęs grėsmę, pats turėjo sprukti. Pulkininkas lobį liepė paslėpti patikimiausiam seržantui, kad nerastų sąjungininkai. Lobis iki šių dienų nėra rastas.

 
  • „Mūsų ponia iš Atočos“ (isp. Nuestra señora de Atocha) dingęs laivo krovinys Floridos salose (JAV)
 

1622 metų rugsėjo 6 dieną ispanų lobių laivas „Nuestra señora de Atocha“, plaukdamas atgal į Ispaniją, pateko į uragano epicentrą Floridos salose. Laivas užplaukė ant seklių koralų rifų, nutolusių 65 km nuo salų. Beveik visa laivo įgula kartu su vertingu lobiu nuskendo maždaug 17 metrų gylyje. Dalis šio lobio buvo rasta 1985 liepos 20 dieną amerikiečių lobių ieškotojas Melas Fisheris. Tuomet rasta 500 milijonų dolerių (1352 mln. apie litų) vertės lobis, tačiau vis dar nerasta 17 tonų sidabro luitų, 128000 monetų, 27 kg smaragdų ir 35 dėžės bažnytinio aukso. Šioje vietoje narai vis dar randa monetų, bet likęs lobis dingo be pėdsakų.

 
  • Lobis Guatavitos ežero dugne Kolumbijoje
 

Dažniausiai lobis nuskęsta giliuose vandenyse, įvykus nelaimei. Legenda pasakoja, kad viena Kolumbijos teritorijoje gyvenanti indėnų gentis savo vadą, padengtą aukso dulkėmis, įmetė į vandenį ir kartu su brangenybėmis paaukojo vandenų dievui. Keletą kartų buvo mėginta nusausinti ežerą ir atkasti lobį, bet vėliau tai daryti uždraudė Kolumbijos vyriausybė.

 
  • Nacių pavogti europiečių lobiai Toplico ežero dugne Austrijoje
 

Antrojo pasaulinio karo metu naciai dažnai įsiverždavo į eilinių gyventojų namus ir pasiimdavo vertingiausius daiktus. Pajutę, kad gali pralaimėti didįjį karą, naciai pradėjo naikinti ir slėpti brangenybes. Didžiąją dalį esą jie nuskandino Toplico ežere, esančiame Austrijoje. Tačiau austrų valdžia tik labai retais atvejais leidžia kam nors ieškoti paslėptų lobių šioje vietoje.

 
  • Dingęs konfederatų auksas Džordžijos valstijoje, netoli Vašingtono (JAV)
 

1865 metų viduryje konfederacija pradėjo byrėti, Pietūs buvo pasiruošę pasiduoti, todėl konfederatų vyriausybė ėmė svarstyti, ką daryti su sukauptais turtais. Buvo likviduojami bankai, tačiau didžioji dalis lobio buvo užkasta kažkur netoli Vašingtono. Jo vertė – 140000 JAV dolerių (apie 380000 litų)