Nebūtina kasdien rengtis tų pačių atspalvių drabužiais, kad aplinkiniai susidarytų vienokį ar kitokį įspūdį apie jus. Net jeigu jūsų drabužių spintoje yra įvairių spalvų drabužių ir aksesuarų, tačiau jeigu vienai ar kelioms spalvoms dažniausiai teikiate pirmenybę, tai gali daug apie jus pasakyti.

 

apranga

Aprangos spalvos atskleis jūsų asmenybę:

 
 • Juoda. Psichologijoje juoda spalva siejama su prestižu, galia, rimtumu ir inteligentiškumu. Dėl šios priežasties universitetų mantijos, apsivelkamos diplomų įteikimo dieną, dažniausiai būna juodos. Juodai mėgstantys rengtis žmonės paprastai būna ambicingi, siekiantys tikslo, bet taip pat ir jautrūs. Emocingi ir lengvai sujaudinami, nors bando tai nesėkmingai nuslėpti. Juodos spalvos apranga padeda išlikti nepastebimiems ir per daug neatkreipti į save dėmesio. Jiems labai svarbu apsaugoti savo vidų nuo kitų.
 
 • Ruda. Žemės spalva, spalva kažko patikimo, stipraus ir stabilaus. Štai kodėl žmonės linkę vertinti tuos, kurie dažnai pastebimi, dėvintys rudų atspalvių aprangą. Žmonės, mėgstantys rengtis rudai, yra šiek tiek konservatyvūs, gerbia vyresnius, visada ieško ramybės, stabilumo ir stabilumo. Moteris, vilkinti rusva suknele, arba vyras, vilkintis rudu švarku, sudaro patikimo, inteligentiško ir racionalaus asmens įspūdį.
 
 • Mėlyna. Britų Kolumbijos universiteto mokslininkai nustatė, kad tamsesnių mėlynų atspalvių drabužiai turi raminamąjį poveikį. Žmonės, kurie rengiasi mėlynai, atrodo inteligentiški, patikimi, darbštūs ir ramūs. Melsvus atspalvius dažnai renkasi malonūs, empatiški, mandagūs ir net drovūs asmenys. Tokie žmonės tampa puikiais tėvais ir nepakeičiamais darbuotojais. Šiems žmonėms būdinga ramybė ir savitvarda.
 
 • Žalia. Amsterdamo universiteto mokslininkai nustatė, kad žalia spalva pakelia nuotaiką. Tie, kurie mėgsta rengtis žaliai, dažniausiai gyvena aktyvų, visuomenišką gyvenimą, yra finansiškai stabilūs ir gyvena gerame rajone. Jie yra rūpestingi, malonūs ir turi gerą širdį.
 
 • Violetinė. Praeityje ši spalva buvo siejama su aukštuomene ir karališkosios šeimos nariais. Ji siejama su rafinuotumu, turtu ir prabanga. Sakoma, kad Kleopatra dėl šios spalvos kraustėsi iš proto. Tais laikais tik labai turtingi žmonės galėjo įsigyti ką nors violetinės spalvos. Šiandien violetinė siejama su kūrybiškumu, įžvalgumu, meilei menui. Dažniausiai violetinius drabužius vilkintys žmonės būna emocingi, jautrūs, mėgstantys pasvajoti, aistringi. Juos traukia mistiški dalykai. Kartais gali būti sunkiai nuspėjami, todėl gali būti sunku su jais sutarti.
 
 • Raudona. Raudoni atspalviai atkreipia aplinkinių dėmesį. Siejama su energija, judėjimu ir aistra. Ročesterio universiteto tyrėjai pastebėjo, kad vyrus labiau traukia moterys, vilkinčios raudonų atspalvių drabužiais. Raudoną aprangą dažniausiai renkasi ryškūs, lengvai sujaudinami, šiek tiek egocentriški ir linkę į priklausomybes asmenys.
 
 • Geltona. Tai laimės, saulės ir juoko spalva. Tyrimai rodo, kad geltona padidina serotonino išsiskyrimą smegenyse, pagreitina metabolizmą ir pakelia nuotaiką. Taip pat gerina dėmesio koncentraciją. Dažniausiai geltoną aprangą renkasi labai aktyvūs, kūrybingi ir priklausomi žmonės. Tai svajotojai ir nuotykių ieškotojai, pasiruošę atrasti ir užkariauti.
 
 • Balta. Laisvės, tyrumo, nekaltumo ir paprastumo simbolis. Štai dėl ko dauguma žmonių nusprendžia įsigyti ką nors balto, kai pradeda naują gyvenimo skyrių. Ši spalva traukia patikimus žmones, kurie mėgsta laisvę ir į gyvenimą žiūri optimistiškai. Labai tvarkingi, linkę į perfekcionizmą. Tai neutrali spalva, kurią gali dėvėti praktiškai visi.
 
 • Rožinė. Ryški rožinė spalva yra labai mergaitiška, nes primena flirtą ir lėles Barbes. Brandesnės moterys dažniausiai renkasi švelnesnius rožinius atspalvius, kurie sustiprina jų moteriškumą. Švelniai rožinė spalva yra rami, moteriška ir šilta. Sakoma, kad net mažina agresiją. Rožinę aprangą mėgsta romantiškos sielos, optimistiški ir mėgstantys savimi pasipuikuoti asmenys.
 
 • Oranžinė. Tokią aprangą neretai renkasi linksmi, kūrybingi ir patrauklūs asmenys. Žmonės būna energingi, optimistiški ir linksmi, trokštantys keistis. Kartais gali atrodyti šiek tiek ekscentriški, bet taip pat yra labai ambicingi bei apdairūs.
 
 • Pilka. Pusiausvyros spalva. Jeigu drabužinėje dauguma drabužių yra pilkos spalvos, vadinasi, šis žmogus trokšta būti nepastebimu. Pilki atspalviai siejami su branda, įvairiapusiškumu, ramybe. Kadangi tai neutrali spalva, labai sudėtinga charakterizuoti tokios spalvos drabužiais vilkintį asmenį. Jie gali būti pilkos pelytės, bet taip pat ir labai kategoriški, žemo emocinio intelekto ir pikti asmenys. Vis dėlto dažniausiai pilkai rengiasi tie, kurie netrokšta sulaukti perdėti dėmesio sau.